Оглед на Голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Mandingo
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Оглед на Голф 4

Мнениеот Mandingo » Вто 14 окт 2008 13:09


Здравейте. Предстои ми мой познат да докара Г4 1.6 101кс 1999 от Италия. Тъй като не разбирам много от автомобили (по-скоро съм консуматор) може ли да ме посъветвате за какво да гледам, прегледам и да внимавам, за да сум сигурен, че колата си заслужава. Човекът от който ще го купя е познат, но все пак е търговец.

Има ли слаби места за които да внимавам? Какво е общото ви мнение за Г4 с този двигател.

Досега карах Г2 в продължение на 10г и беше просто железен автомобил.




Потребителски аватар
iceberg9
Мнения: 242
Регистриран на: Вто 01 апр 2008 11:23
Автомобил: Passat B8 2 TDI 4Motion 240
Двигател:
Местоположение: София

..

Мнениеот iceberg9 » Вто 14 окт 2008 13:11


Г4 няма кой знае какви болки.. карай да го закача на комп. диагностика всичко ще си каже :) Успех


Mandingo
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ..

Мнениеот Mandingo » Вто 14 окт 2008 13:22


iceberg9 написа:Г4 няма кой знае какви болки.. карай да го закача на комп. диагностика всичко ще си каже :) Успех


да разбирам ли, че мога да го докарам при вас за диагностика и мнение?


Потребителски аватар
golf2_vs_lud_6ofior_91
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот golf2_vs_lud_6ofior_91 » Вто 14 окт 2008 13:51


кола от италия никога не се купуваа!!!!!!!!!!!!!!! щото там ги гарат до като издъхне


Mandingo
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mandingo » Вто 14 окт 2008 13:54


golf2_vs_lud_6ofior_91 написа:кола от италия никога не се купуваа!!!!!!!!!!!!!!! щото там ги гарат до като издъхне


Знам, поне така казват!!! Но според мен си има и свойте изклчения - точно затова се надявам да е читава и да ме посъветвате за какво да се оглеждам когато я докарат


Потребителски аватар
AERVWPOLO
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AERVWPOLO » Вто 14 окт 2008 14:02


Това е всеобща заблуда. :wink: .Мойта не е от Италия но съм имал Поло от италия в момента го карат във наща фирма като служебна и си е екстра.Зависи на каква кола ще попаднеш :wink:


Потребителски аватар
iceberg9
Мнения: 242
Регистриран на: Вто 01 апр 2008 11:23
Автомобил: Passat B8 2 TDI 4Motion 240
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот iceberg9 » Вто 14 окт 2008 14:03


AERVWPOLO написа:Това е всеобща заблуда. :wink: .Мойта не е от Италия но съм имал Поло от италия в момента го карат във наща фирма като служебна и си е екстра.Зависи на каква кола ще попаднеш :wink:


Колегата е прав ......


Mandingo
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mandingo » Вто 14 окт 2008 14:08


iceberg9 написа:
AERVWPOLO написа:Това е всеобща заблуда. :wink: .Мойта не е от Италия но съм имал Поло от италия в момента го карат във наща фирма като служебна и си е екстра.Зависи на каква кола ще попаднеш :wink:


Колегата е прав ......


Наистина е така - на каквото попаднеш. Все пак някакви слаби страни за които да се оглеждам? Амортисьори, скорости или други тънкости които не знам. Не съм екперт и мога да преценя единствено колко стегнато се движи и държи един автомобил докато го карам


Потребителски аватар
LEADER_
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 03 юни 2006 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Оглед на Голф 4

Мнениеот LEADER_ » Вто 14 окт 2008 16:57


Mandingo написа:Здравейте. Предстои ми мой познат да докара Г4 1.6 101кс 1999 от Италия. Тъй като не разбирам много от автомобили (по-скоро съм консуматор) може ли да ме посъветвате за какво да гледам, прегледам и да внимавам, за да сум сигурен, че колата си заслужава. Човекът от който ще го купя е познат, но все пак е търговец.

Има ли слаби места за които да внимавам? Какво е общото ви мнение за Г4 с този двигател.

Досега карах Г2 в продължение на 10г и беше просто железен автомобил.

Същата кола я карам в момента вече година и малко.От Италия.Още при слизането от автовоза ми хвана окото и я отнесох без дори на майстор да я закарам за да видя състоянието на двигателя.Общо взето всичко е на късмет.


Mandingo
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оглед на Голф 4

Мнениеот Mandingo » Вто 14 окт 2008 18:18


LEADER_ написа:
Mandingo написа:Здравейте. Предстои ми мой познат да докара Г4 1.6 101кс 1999 от Италия. Тъй като не разбирам много от автомобили (по-скоро съм консуматор) може ли да ме посъветвате за какво да гледам, прегледам и да внимавам, за да сум сигурен, че колата си заслужава. Човекът от който ще го купя е познат, но все пак е търговец.

Има ли слаби места за които да внимавам? Какво е общото ви мнение за Г4 с този двигател.

Досега карах Г2 в продължение на 10г и беше просто железен автомобил.

Същата кола я карам в момента вече година и малко.От Италия.Още при слизането от автовоза ми хвана окото и я отнесох без дори на майстор да я закарам за да видя състоянието на двигателя.Общо взето всичко е на късмет.


Маркар и да не го казвам точно, разбирам че си доволен от колата през тази година и половина


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Вто 14 окт 2008 19:22


Три години съм живял в Италия и мога да кажа че там са най-добрите коли по отношение на купето. Има си и мърлячи които само карат, но повечето коли са добри, но на МНОГО километри. Последната кола която карах там бе БМВ 730 2004г. и бе на 70 000км, а тогава беше 2007г. Така че колите на по 10г. и на 170 000 - 200 000км. са голяма рядкост.
Колега гледай колко и захабен интериора около шофьорската седалка и погледни по недостъпните места на мотора да видиш дали са чисти. Провери шофьорската врата дали е увиснала и задължително я закачи на диагностика.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Мнениеот Dead man » Вто 14 окт 2008 19:31


И моята кола е от Италия...:)
Много съм доволен,всичко е в рамките на нормалното при нея,след като я взех се пообадиха някой места по колата,но си е нормално за стара кола.
Иначе всичко е въпрос на късмет. :045: :026:

Последна промяна от Dead man на Сря 15 окт 2008 22:25, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
LEADER_
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 03 юни 2006 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Оглед на Голф 4

Мнениеот LEADER_ » Вто 14 окт 2008 19:37


Mandingo написа:
LEADER_ написа:
Mandingo написа:Здравейте. Предстои ми мой познат да докара Г4 1.6 101кс 1999 от Италия. Тъй като не разбирам много от автомобили (по-скоро съм консуматор) може ли да ме посъветвате за какво да гледам, прегледам и да внимавам, за да сум сигурен, че колата си заслужава. Човекът от който ще го купя е познат, но все пак е търговец.

Има ли слаби места за които да внимавам? Какво е общото ви мнение за Г4 с този двигател.

Досега карах Г2 в продължение на 10г и беше просто железен автомобил.

Същата кола я карам в момента вече година и малко.От Италия.Още при слизането от автовоза ми хвана окото и я отнесох без дори на майстор да я закарам за да видя състоянието на двигателя.Общо взето всичко е на късмет.


Маркар и да не го казвам точно, разбирам че си доволен от колата през тази година и половина

Да така е колега.Наистина съм супер доволен и до момента не съм ремонтирал нищо по нея.Дано и за напред да е така


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Мнениеот rim » Вто 14 окт 2008 21:48


Колега пробвай я на всяка една скорост как върви и особенно наблегни на 5 скорост че един мой колега беше изгорял така ,явно скоростната кутия е карана без масло и 5-тата беше заминала и се наложи да прави скоростна кутия. И все пак всичко е до късмета палачори има навсякъде.Успех!


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Мнениеот iGolf » Вто 14 окт 2008 22:36


абе на късмет си е,мойта като я взех си имаше дребни болежки,съединителче за смяна,но вече цяла година си ми се отплаща,дано и твоята е така добре!успех и на жали парички!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта