компресор на климатика

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golfstrom
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 16 окт 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

компресор на климатика

Мнениеот Golfstrom » Вто 29 ное 2005 10:43


Здравейте ! От скоро забелязвам лек теч на масло от компресора на климатика-няколко капки. Възможно ли е от студовете да се е втърдило някое уплатнение и да изпуска ? Мога ли да си помогна сам - нещо да дозатегна , или да се готвя зя сериозен ремонт ? Препоръчайте къде в района на Ловеч, Плевен. Иначе всичко работи ОК - през лятото изстудяваше яко !
10Х




Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 29 ное 2005 16:26


Аз имах същия проблем.Някъде го бях описал доста подробно.Съветът ми е да не даваш колата на самопризвани майстори.За добър сервиз знам само че има в софия.Мисля че бяха импас 56.НО със сигурност излиза доста скъпо.От цялата работа аз олекнах с 170 лв. и пак си пускаше масло.Само че при мене го имаше от към ремъчната шайба и то само когато работи колата.Пускаше ми по много малко, но ми смазваше ремъка.Сега мисля че е почти изчезнало това пръскане, а ако го има е минимално.Пиши по конкретно от къде е теча.Ако е от към ремъчната шаиба значи е осевото уплатнение.Незнам защо но са доста скъпички тези гумички.тръгват от 30 и стигат до 70 лв. ако не и повече даже.Моя съвет.
Карай докато не спре да работи климатика(Климатроника).Ако ти е оригинален компресор по-лесно се намират по моргите, а и струват по 100-150 лв.
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 0%F2%E8%EA
с търсачката можеш да откриеш доста неща.


Потребителски аватар
Golfstrom
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 16 окт 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Мнениеот Golfstrom » Вто 29 ное 2005 20:32


ANNIHILATOR , ще се влушам в съвета ти. Течът е отдолу, по средата на компресора-поне така изглежда,няколко капки на земята. Ще видя как е ,когато е в движение .Ремъкът не се омаслява. За сега ще карам така,още повече ,че съм наясно, какви са повечето "майстори" в милата ни Родина.

P.S. Може да се окаже,че сме с еднакви голфове- моят е 1996 GT , AFT 101 hp , с цвят като този на аватара ти .

Успех !


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Вто 29 ное 2005 22:26


По добре да отидеш да ти съберат фреона,че и той пари струва.Едно пулнене тук в пловдив е около 80лв.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Сря 30 ное 2005 13:09


Най добре е да идеш на сервиз, защото покрай маслото може да е изфучал и фреона(при работа те се движат заедно из цялата система).Пълненето после не е много евтино.

На компресора има пробка за сипването на маслото виж да не е от нея.
В никакъв случай не я отвъртай, защото ще има фссфуууууууу на фреона.


Потребителски аватар
Golfstrom
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 16 окт 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Мнениеот Golfstrom » Сря 30 ное 2005 17:19


Никак не ми се щеше да се пипа нещо , което работи. Благодаря за мненията.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта