Има ли шанс да нямам задна пръскалка?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Има ли шанс да нямам задна пръскалка?

Мнениеот buFka » Съб 28 яну 2006 16:46


Ами туко що ровейки се по темите намерих, че на задната чистачка май имало пръскалка. Та питането ми е следното:

1. Има ли шанс аз на моя Голф 3 да нямам пръскалка?

2. Ако при всички положения имам, явно не работи. Багажникът ми досега не е бил мокър, така че не вярвам някой маркуч да се е откачил. Въпроса е къде да търся проблема?




Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Съб 28 яну 2006 16:50


Ами визуално отиваш отзад и гледаш...
то се вижда кво има кво нема..

Пък ако искаш по-добре .. паркираш да друг голф, и после сравнете разликите :)


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Съб 28 яну 2006 16:51


Опитай пак с търсачката доста има писано по въпроса :wink:


Потребителски аватар
GOLF_GT
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София голф3 1.6 74kw AFT 96г.
Контакти:

Re: Има ли шанс да нямам задна пръскалка?

Мнениеот GOLF_GT » Съб 28 яну 2006 20:57


buFka написа:Ами туко що ровейки се по темите намерих, че на задната чистачка май имало пръскалка. Та питането ми е следното:

1. Има ли шанс аз на моя Голф 3 да нямам пръскалка?

2. Ако при всички положения имам, явно не работи. Багажникът ми досега не е бил мокър, така че не вярвам някой маркуч да се е откачил. Въпроса е къде да търся проблема?


Имаш 100% но явно нещо се е прецакало щом казваш че не пръска.От лоста дето се включва задната чистачка се активира и пръскалката когато го задържиш лоста натиснат навътре.А за къв голф става на въпрос все пак????


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Съб 28 яну 2006 21:45


като го задържа натиснато напред не пуска вода....нямам представа дали имам един или два резервоара за течността за чистачките, по скоро в областта на багажника не виждам да има никакви тубички и затова предполагам, че сам с един...а вече претърсих с търсачката, още преди да отворя темата. обаче хората говорят за откачени маркучи например, но на мен багажника ми е сух. затова и попитах каде да търся проблема...

колата е VW Golf III "New Orleans" 1.4 / 44KW / 60PS / 1994


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Съб 28 яну 2006 21:48


Запушена дюза на задната пръскалка.
Имаш такава, резервоара е един.
Или откачен маркуч някъде в двигателния отсек.


Потребителски аватар
Golf3User
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 25 сеп 2005 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf3User » Съб 28 яну 2006 23:14


помисли логично бре човек.нали имаш чистачка на задния джам. еми тая чистачка няма да жули на сухо.значи имаш дюза :wink:


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Нед 29 яну 2006 1:07


Много често срещан проблем на Г3 е запушена дюза на задната пръскалак, при мен го има и от 2 години се я базикам и се спира да баца


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 29 яну 2006 9:56


Ами при мен тая пръскалка е счупена, колата дойде така от Германия... :( И все се кумя да я оправя и все не ми остава време.. :? Иначе пръска вода, но го няма самия накрайник, който отвежда водата към стъклото...


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 29 яну 2006 11:29


Ако като натисниш лостчето напред чуваш помпичката да вие, а отзад не пръска, или имаш спукан (запушен) маркуч, или е запушена дюзата.
При мене беше запушена дюзата. Мисля, че по срещано е запушването. А за това има много писано така че ползвай търсачката!!!


Потребителски аватар
GOLF_GT
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София голф3 1.6 74kw AFT 96г.
Контакти:

Мнениеот GOLF_GT » Нед 29 яну 2006 17:30


vasstop написа:Запушена дюза на задната пръскалка.
Имаш такава, резервоара е един.
Или откачен маркуч някъде в двигателния отсек.


Точно така е vasstop е прав,потърси там проблема колега,а аз бих добавил да обърнеш внимание на моторчето,когато натиснеш лосчето за задната чистачка напред да пръска трябва да чуваш звук,но ако нямя и не се чува такъв търси проблема в него,успех :applause:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Нед 29 яну 2006 19:09


Ако не му работи моторчето и отпред няма да пръска, а той не е споменал такова нещо. Затова предполижих, че моторчето му е в ред. Той да си каже...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13439
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Нед 29 яну 2006 23:10


Преместващ капачката на дюзата на задната чистачка слагаш 1 парцал и теглиш с клещи дюзата. първо опитай да развъртиш дюзата малко наляво надясно но без големи напъни. Трябва да усетиш кога започва да се "разпъва" . Напръскай малко с WD 40 почукай леко с чукче и месингово или алуминиево фи по дщзата и пак развъртане и напъни за вадене.Когато я извадиш накисни я в силен оцет и си продухай шлауха. Почисти и с игла самият отвор.
Вътре в смата тръбичка на дюзата се натрупват боклуци и варовик и 1 съвсем малко парченце я запушва. После слагай лятна и зимна течност. От водата хваща варовик.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пон 30 яну 2006 0:23


vasstop написа:Ако не му работи моторчето и отпред няма да пръска, а той не е споменал такова нещо. Затова предполижих, че моторчето му е в ред. Той да си каже...


а...отпред си работи, няма никви ядове за отпред. там само дето чистачките ми скърцат :) но затова бях отворил друга тема.

kris11 написа:Преместващ капачката на дюзата на задната чистачка слагаш 1 парцал и теглиш с клещи дюзата.


не виждам никаква капачка

kris11 написа:Напръскай малко с WD 40 почукай леко с чукче и месингово или алуминиево фи по дщзата и пак развъртане и напъни за вадене.


тва съвсем не ми е ясно какво е, "фи" знам че е за диаметър, ама не ми се ръзва с чук някак си...

в общи линии ми стана ясно кво трябва да направя :) благодаря на всички за помощта


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот brum » Пон 30 яну 2006 0:37


Spectre написа:Ами при мен тая пръскалка е счупена, колата дойде така от Германия... :( И все се кумя да я оправя и все не ми остава време.. :? Иначе пръска вода, но го няма самия накрайник, който отвежда водата към стъклото...


И при мен е така, обаче не беше като я взех. Ще му чупя ръчичките ако разбера кой е бил. За оправяне - единствения вариант който виждам е нещо в стил 'направи си сам' :(



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта