Golf 3 1.8 проблем с охлаждането

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kwot
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Golf 3 1.8 проблем с охлаждането

Мнениеот kwot » Пон 16 ное 2009 15:31


Здравейте, от няколко дни голфчо ми върти едни номерца с температурата... :( Всичко започна със счупена тръбичка на разширителното казанче за антифриза - при счупването малкото маркуче, което идва от тройника се беше измъкнало и взе да изхвърля антифриза. Карах я така около 2-3 мин докато се прибера. После сложих друго казанче и долях антифриза(около 1.5 литра). Като запалих и датчика за температурата полудя, взе да показва стойности от 70 до 110 градуса и обратно в интревал около 5 секунди :shock Ок, ясно викам си, заминал е датчика - слагам нов и той почва да показва температура в диапазона 100 - 105 градуса(датчика го избирахме по код на двигателя - 1.8 ABS). :bishop , при което отивам да ми измерят колко е аджеба температурата на двигателя - в един сервиз я замериха със сонда - не вдига повече от 95 градуса на маслото (сондата им била няква спешъл и не може да мери друго освен масло). Та от всичкото това ми става ясно, че двигателя не прегрява (не изхвърля антифриз, маркучите са меки) и явно проблема е или в новия датчик или в самото табло. Моля ако на някой му се е случвал тоя филм да каже как да го оправя туй чудо




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 1.8 проблем с охлаждането

Мнениеот xalerrelax » Пон 16 ное 2009 15:49


Щом си сменил два и работата е една и съща-остава да е в таблото повредата,както и сам си се досетил.Взвми от твой приятел трети да си сигурен,но едва ли и с него ще има разлика.Тва е ненормално в рамките на 5 секунди такава рязка промяна в амплитудата на градусите на водата.Ако питаш мене ще заложа на проблем в таблото.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 1.8 проблем с охлаждането

Мнениеот joker » Пон 23 ное 2009 14:48


А аз мисля,че е проникнал въздух в охладителната система.Когато колата загрее мехурчета от пара с висока температура минават край датчика и го карат да лудее......след като се самообезвъздуши проблемът изчезва.А новият ти датчик вероятно иска едно съпротивление от 10 Ом за да показва точно....или реглаж на стрелката от таблото...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 67 госта