Спирачни главоблъсканици

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Спирачни главоблъсканици

Мнениеот неодачник » Сря 17 юни 2009 20:35


Карах с 60 км натискам спирачка педала потъна почти до край на скорост и малко ръчна успях да спра -------- след малко тръганах натискам и всичко е ок , какво стана и от каво може да е колеги очаквам вашите мнения. Да ли може пак да стане така , не знам чуствам се като камикадзе, колата е голф 3 1.8 абс :oops:

Последна промяна от dobrin на Чет 18 юни 2009 0:18, променено общо 2 пъти.
Причина: Без главни букви!




Потребителски аватар
RossenVlad
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СПИРАЧНИ ГЛАВОБЛЪСКАНИЦИ

Мнениеот RossenVlad » Сря 17 юни 2009 22:09


Добре дошъл в света на проблемните спирачки:)
Аз имам съшия проблем.
Смених помпа, задно цилиндърче, пружини на барабаните, обезвъздушаване и всякакви щуротиии и все още понякога е по-мек педала.
В сервиза казват,че всичко изглеждало перфектно, но няма оправия.
След дълго мислене съм ограничил нещата до няколко:
1. дисковете и накладките отпред са ми малко износени и мисля да ги сменя- няма логика да е от тях, но..
2. някъде влиза въздух... няма течове, но 2 или 3 пъти ми обезвъздушаваха системата и като чели май имаше всеки път
3. един познат си регулира сервото и казва,че е по- добре
4, ТОВА ИСКАМ ДА НАПРАВЯ- сменям барабаните отзад с дискове, нови комплекти дискове и накадки навсякъде и простооо трябва да е наред , обаче много пари ще излезе

Препоръчвам ти да почнеш с цилиндърчета отзад.


Потребителски аватар
ninja_1
Мнения: 451
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СПИРАЧНИ ГЛАВОБЛЪСКАНИЦИ

Мнениеот ninja_1 » Сря 17 юни 2009 23:36


АБС има ли?


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот emo-gar » Чет 18 юни 2009 19:58


неодачник написа:Карах с 60 км натискам спирачка педала потъна почти до край на скорост и малко ръчна успях да спра -------- след малко тръганах натискам и всичко е ок , какво стана и от каво може да е колеги очаквам вашите мнения. Да ли може пак да стане така , не знам чуствам се като камикадзе, колата е голф 3 1.8 абс :oops:

Загуба на течност има ли?И да няма почни щателен оглед на кръговете от помпата до всеки цилиндър(нали знаеш,че системата е на "кръст").Ако няма теч следва отваряне на задни барабани,там гледаш под двете маншончета на цилиндърчетата,има ли мазно-сменяй(най добре и двете,по около 20 лв. е бройка).Ако и там е сухо-ще да е помпата.Обезвъздушаването прави по системата с 4 бурканчета и шлаухи потопени в тях,1л.ДОТ4 ще ти стигне за пълна промивка.За предните апарати -също провери,също и около "кантара"
Ако сменяш задните цилиндри,постави капачката на резервоарчето-така изтича по-малко течност на земята и втори човек с "як палец "-да натиска там докато нагласиш цилиндъра и накладките,абе прилъжи го там с някоя биричка-няма как да откаже :Mr Green Fun


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот andro_ » Чет 18 юни 2009 20:06


Помпа.
:wink:
или теч от цилиндър - но това се вижда.
Сменяй цяла помпа.


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот martineli » Чет 18 юни 2009 22:56


а как е нивото на спирачната течност?


Потребителски аватар
Fripon_X
Мнения: 534
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 22:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот Fripon_X » Пет 19 юни 2009 9:13


Ч си погледни маркуча от капака клапани до сервото на помпата. Миналатами кола имаше как да кажа този проблем и колкото и странно да е се оказа че маркуча е спукан и просто сервото ми не работише. По пътя на логиката трябва педалът ми да е твърд той се оказа мек кат магарешки ........... .


Потребителски аватар
godzi
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СПИРАЧНИ ГЛАВОБЛЪСКАНИЦИ

Мнениеот godzi » Пет 19 юни 2009 11:46


RossenVlad написа:Добре дошъл в света на проблемните спирачки:)

3. един познат си регулира сервото и казва,че е по- добре
4, ТОВА ИСКАМ ДА НАПРАВЯ- сменям барабаните отзад с дискове, нови комплекти дискове и накадки навсякъде и простооо трябва да е наред , обаче много пари ще излезе

Как се регулира сервото,защото нямам понятие,а имам подобен проблем и то от доста време


Потребителски аватар
RossenVlad
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот RossenVlad » Пет 19 юни 2009 15:26


Маха се спирачната помпа и чак товава. След което следва обезвъздушаване и т.н. Не съм го правил, разказвали са ми.
Някои колеги казаха виждам за помпа и т.н. Аз имам подобен проблем на твоя и съм със сменена помпа, сменено 1 цилиндърче и всичко изглежа перфектно. Нямам течове, но пак понякога си потъва повече педала.
Много вероятно е механизмите в барабаните да не работят както трябва. Защото при изхабени би трябвало едно палче там да ограничава челюстите да не се връщат, за да може хода на педала да е нормален. Но при теб не знам дали е това. За моя случай мисля, че е това, защото съм сменил на практика всичко.


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот неодачник » Нед 21 юни 2009 18:47


emo-gar написа:
неодачник написа:Карах с 60 км натискам спирачка педала потъна почти до край на скорост и малко ръчна успях да спра -------- след малко тръганах натискам и всичко е ок , какво стана и от каво може да е колеги очаквам вашите мнения. Да ли може пак да стане така , не знам чуствам се като камикадзе, колата е голф 3 1.8 абс :oops:

Загуба на течност има ли?И да няма почни щателен оглед на кръговете от помпата до всеки цилиндър(нали знаеш,че системата е на "кръст").Ако няма теч следва отваряне на задни барабани,там гледаш под двете маншончета на цилиндърчетата,има ли мазно-сменяй(най добре и двете,по около 20 лв. е бройка).Ако и там е сухо-ще да е помпата.Обезвъздушаването прави по системата с 4 бурканчета и шлаухи потопени в тях,1л.ДОТ4 ще ти стигне за пълна промивка.За предните апарати -също провери,също и около "кантара"
Ако сменяш задните цилиндри,постави капачката на резервоарчето-така изтича по-малко течност на земята и втори човек с "як палец "-да натиска там докато нагласиш цилиндъра и накладките,абе прилъжи го там с някоя биричка-няма как да откаже :Mr Green Fun

няма абс, няма загуба на течност , няма и капкии под нея , като яоставям на сухо,единственно забелязах че понякога педала е по мек, но понякога пък става много твърд, ще се побъркам от яд :banghead:


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот неодачник » Нед 21 юни 2009 18:52


дали може да е от кантара


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот emo-gar » Нед 21 юни 2009 23:43


Ами ако е така,както го описваш-на спирачна помпа и/или серво отива работата.Не очаквай петна около задните гуми,става въпрос за минимален теч от спир.цилиндри-разнася се по барабана и накладките.Ако видиш локва все пак,значи е станала голямата беля.Пак те съветвам:ревизирай цялата система(подробен оглед),включително вътре в барабаните надникни,таман ще си смениш греста на лагерите.След това взимай решение какво ще се сменя.Успех и не отлагай!


ji4kata
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 04 ное 2008 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: около Несебър

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот ji4kata » Пон 22 юни 2009 0:35


аз също го имах този проблем при мен се оказа спирачна помпа смених я с нова и всичко е ок но все пак прегледай системата за течове


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот неодачник » Чет 25 юни 2009 20:22


здравейте колеги , ще се побъркам :banghead: , уж всичко е точно , и днес пак същия проблем 100000 натискания на спирачката и няма проблем , но един на тоя 100000 пъти пропада спираяния педал до край. след секунди всичко пак е ок ,моля помагайте :bowdown

неодачник написа:
ninja_1 написа:АБС има ли?

не


martineli написа:а как е нивото на спирачната течност?

не мърда стои си пълно

ji4kata написа:аз също го имах този проблем при мен се оказа спирачна помпа смених я с нова и всичко е ок но все пак прегледай системата за течове

няма течове никаде

Последна промяна от musura на Чет 25 юни 2009 22:26, променено общо 1 път.
Причина: едит


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Спирачни главоблъсканици

Мнениеот неодачник » Пет 26 юни 2009 20:22


emo-gar написа:
неодачник написа:Карах с 60 км натискам спирачка педала потъна почти до край на скорост и малко ръчна успях да спра -------- след малко тръганах натискам и всичко е ок , какво стана и от каво може да е колеги очаквам вашите мнения. Да ли може пак да стане така , не знам чуствам се като камикадзе, колата е голф 3 1.8 абс :oops:

Загуба на течност има ли?И да няма почни щателен оглед на кръговете от помпата до всеки цилиндър(нали знаеш,че системата е на "кръст").Ако няма теч следва отваряне на задни барабани,там гледаш под двете маншончета на цилиндърчетата,има ли мазно-сменяй(най добре и двете,по около 20 лв. е бройка).Ако и там е сухо-ще да е помпата.Обезвъздушаването прави по системата с 4 бурканчета и шлаухи потопени в тях,1л.ДОТ4 ще ти стигне за пълна промивка.За предните апарати -също провери,също и около "кантара"
Ако сменяш задните цилиндри,постави капачката на резервоарчето-така изтича по-малко течност на земята и втори човек с "як палец "-да натиска там докато нагласиш цилиндъра и накладките,абе прилъжи го там с някоя биричка-няма как да откаже :Mr Green Fun
направих следния опит, натискам педала на спирачката и го задържам поствпенно той стига до край



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта