Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот alex26 » Чет 17 сеп 2009 19:51


Здравеите колеги,много се изписа за този прословут пиербибрг!Мога да се похваля , 4е ве4е го накарахме да работи както трябва!Имах мн проблеми с него постоянно менеше оборотите както на газ така и на бензин, нямаше тихи обороти , гаснеше , забиваше се до 3000 оборота, не искаше да варви , като повечето от тези проблеми бяха на бензин!Как се реши проблема-свалихм го измих го хубаво като свалих всички уплатнения и гумички, след това взех ремонтен комплект s215 за карборатор!Сменихме го целия като в него има платно заускорителната помпа, платно за икономаизера игла на поплавака, и о6те няколко гумички за жиглиорите!Смених и вси4ки маркучи на вакумите защото имаше няколко скасани!Разглобих и смука4а ватре беше счупена биметалната пластина,смених и нея !Платната на ускорителната и икономаизера бяха скасани абе обшто взето беше много зле направо се чудя как е варвяла!После го качих запалих и даже работеше да не повярва човек!Настроих го на усет и сега сам доволен имам си и тихи обороти няма да се спава пали от раз и на газ и на бензин!Настроих и смукача като е студена да са кам 1200 оборота после като загрее падат на 900!Забравих да кажа ,4е освен през смука4а антифриза минава и през оште едно място някаде отдолу на карба там пак беше запушено продухах с една помпа и отпуших и него , то играе ролята като на смукач за долната клапа като е топла колата я затваря на цяло и горивото минава само през жглиора за тихите обороти!Сега работи супер и на газ и на бензин уверих се че няма невазможни нешта!Научих го на изуст този велик пиербург!Реших , 4е ще е полезна тази тема за всички горди притежатели на голф 2 и с карборатор пиербург!Успех на всички и с каквото мога ште помагам като благодаря и на вас, заштото много научих и от тук! :обичам ви




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот zdravko_jett » Чет 17 сеп 2009 21:06


браво колега че си прецакал карбуратора. колега колко парички го купи този ремонтен комплект


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот rudoni » Чет 17 сеп 2009 22:14


браво! :applause: проявил си завидно спокойствие и майсторлък! браво !
П.П. да ,наистина от къде къпи и на каква цена рем. комплекта?


Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот m&m16v » Чет 17 сеп 2009 23:29


Браво колега,само ще уточня че вероятно сте решили проблема с Пиербург 2Е2.Ако беше 2ЕЕ половината неща които си написал при него просто ги няма.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот zdravko_jett » Пет 18 сеп 2009 19:05


колеги само да попитам на моя карб пи6е 2Е само 2Е ли е или 2ЕЕ илимоя си е само с 1Е


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот alex26 » Пет 18 сеп 2009 20:05


zdravko_jett написа:браво колега че си прецакал карбуратора. колега колко парички го купи този ремонтен комплект

Този ремонтен комплект струва 27 лева!!! :да:


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот alex26 » Пет 18 сеп 2009 20:07


m&m16v написа:Браво колега,само ще уточня че вероятно сте решили проблема с Пиербург 2Е2.Ако беше 2ЕЕ половината неща които си написал при него просто ги няма.

Ами колега не мога точно да ти кажа дали е 2е или 2ее, на него пише само пиербург 2е!!!Но какав е незнам?????


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот ivkata » Пет 18 сеп 2009 20:36


Ако е 2EE трябва да имаш и компютър за карбуратора(това е дядото на моноинжекцийте) :mrgreen: ,много лесно се разпознават карбураторите(ако работят като хората)издават жужащ звук при подаване на контакт,и имат свойството от време на време да ти "дърпат "педала за газта! :Mr Green Fun Това е много оплюван карбуратор,но пък от друга гледна точка ако всичко му работи като хората,колата с него е много икономична и пали като кибрит ,топла и студена ми е държала винаги 900 оборота!Притежавах такъв модел за около 3-4 години ,и намах забележки относно карба! :wink:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот zdravko_jett » Пет 18 сеп 2009 21:44


зна4и моя е 2Е на газ работи перфектно,нама забелейи много е икономи4на 7 на 100 газ сметам 4е е добре,но на бензин е пулна излагация стига едни обороти и се подкосяжа пък мойе и помпата д ане смогжа не сум 4епкала ама и ж тихите малко го няма като загрее, а един приятел е с 2ЕЕ с комп и стъпкож мотор излагация от всякъде на бензинмизерии ама на газ о6те повече,особено когато е студена и го убеждавам че е от карба ама не вярва


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот vit_autosofia » Нед 20 сеп 2009 6:55


alex26 написа:Здравеите колеги,много се изписа за този прословут пиербибрг!Мога да се похваля , 4е ве4е го накарахме да работи както трябва!Имах мн проблеми с него постоянно менеше оборотите както на газ така и на бензин, нямаше тихи обороти , гаснеше , забиваше се до 3000 оборота, не искаше да варви , като повечето от тези проблеми бяха на бензин!Как се реши проблема-свалихм го измих го хубаво като свалих всички уплатнения и гумички, след това взех ремонтен комплект s215 за карборатор!Сменихме го целия като в него има платно заускорителната помпа, платно за икономаизера игла на поплавака, и о6те няколко гумички за жиглиорите!Смених и вси4ки маркучи на вакумите защото имаше няколко скасани!Разглобих и смука4а ватре беше счупена биметалната пластина,смених и нея !Платната на ускорителната и икономаизера бяха скасани абе обшто взето беше много зле направо се чудя как е варвяла!После го качих запалих и даже работеше да не повярва човек!Настроих го на усет и сега сам доволен имам си и тихи обороти няма да се спава пали от раз и на газ и на бензин!Настроих и смукача като е студена да са кам 1200 оборота после като загрее падат на 900!Забравих да кажа ,4е освен през смука4а антифриза минава и през оште едно място някаде отдолу на карба там пак беше запушено продухах с една помпа и отпуших и него , то играе ролята като на смукач за долната клапа като е топла колата я затваря на цяло и горивото минава само през жглиора за тихите обороти!Сега работи супер и на газ и на бензин уверих се че няма невазможни нешта!Научих го на изуст този велик пиербург!Реших , 4е ще е полезна тази тема за всички горди притежатели на голф 2 и с карборатор пиербург!Успех на всички и с каквото мога ште помагам като благодаря и на вас, заштото много научих и от тук! :обичам ви

Нищо лично,но много много не ми се вярва защото по този карбуратор има доста тънкости.
Изчакай да паднат температурите под нулата и пак ще си говорим. :да:
Евала за старанието,но съм сигурен,че пак нещо не е както трябва

Последна промяна от vit_autosofia на Нед 20 сеп 2009 18:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dimpex_01
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 23 авг 2004 8:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот dimpex_01 » Нед 20 сеп 2009 11:42


:bowdown :bowdown :bowdown Евала на колегата, за описанието. За мен отдавна работливостта на българина е мит, а не реалност. И най голямата истина, че на вълкът врата е дебел защото сам си носи агнето!!!

Последна промяна от dimpex_01 на Нед 20 сеп 2009 20:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот vit_autosofia » Нед 20 сеп 2009 18:30


dimpex_01 написа:Не искам да се заяждам, но едва ли някой е преживявал подобна профилактика на карбуратор от "VIT_auto". Може би затова той толкова натъртва на годините опит, защото него вече го мързи да прави такива неща. Казвам го от опит, преди година и нещо ми смениха карб. 2ЕЕ с 2Е, на друго място. Ходих при него за донастройка, като му бях казал, че очаквам такова обслужваме, ама нейсе. За него беше достатъчно да го погледне отгоре-отгоре и да каже РАБОТИ СИ ПЕРФЕКТНО, е откри че имам проблем с газовият клапан.

:bowdown :bowdown :bowdown Евала на колегата, за описанието. За мен отдавна работливостта на българина е мит, а не реалност. И най голямата истина, че на вълкът врата е дебел защото сам си носи агнето!!!

:да: колега незнам за какво точно става въпрос,но ако съм пропуснал нещо тук в форума те каня да дойдеш да ти направя пълна профилактика и настройка на карбуратора изцяло за моя сметка.А относно това дали ме мързи,има колеги тук в форума не един или двама които съм ги посрещнал и обслужил в 5.30ч.сутринта.
така,че мисля не ти прави чест да ми правиш публична оценка в виртуалното пространство наречено ИНТЕРНЕТ.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот Vizor » Нед 20 сеп 2009 19:13


Малко хора знаят какво става с карбураторите на пиербург и кейхин толкова добре, колкото Людмил. Поне до колкото го познавам знам какво юе се случи в тази тема.. След няколко месеца ще има още едно мнение, в което ще пише "благодаря на Люси, че ми сложи Кейхин" :D
А сега сериозно.. дано нямаш проблеми и зимата защото до колкото знам този карбуратор.. той е със собствен кофти характер ;)


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот alex26 » Нед 20 сеп 2009 21:32


Vizor написа:Малко хора знаят какво става с карбураторите на пиербург и кейхин толкова добре, колкото Людмил. Поне до колкото го познавам знам какво юе се случи в тази тема.. След няколко месеца ще има още едно мнение, в което ще пише "благодаря на Люси, че ми сложи Кейхин" :D
А сега сериозно.. дано нямаш проблеми и зимата защото до колкото знам този карбуратор.. той е със собствен кофти характер ;)

Здравеите само искам да кажа на колегата , 4е донякаде е прав този карб наистина е сас собствен кофти характер, винаги има някаква малка промяна в настроиката зависи кога как му е кеф, имам предвит наи вече за оборотите, никога не може да ги настроиш, и да не се променят малко след няколко дни!Но няма как поне стана и варви колата, а тожа , че се променят малко оборотите като натиснеш спирачка или пуснеш далги незнам вече на карба ли се далжи и неговия странен характер или на друго все оште не мога да разбера!!


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Re: Решен проблем с пиербург 2ее!!!

Мнениеот vit_autosofia » Пон 21 сеп 2009 6:28


dimpex_01 все пак ще те чакам да ме посетиш.Имам телефон който съм оставил в темата ми "клубен сервиз за карбуратори".Можеше да се обадиш да кажеш просто нещо не е наред.Аз немога да знам кой къде го сърби за да го почешам.Поразгледай ми темата и виж колко доволни хора има след твоето посещение при мен и тогава пиши,че съм мързел и т.н.Хората ми гласуват доверие,а аз го оправдавам с любезност и добре свършена работа от моя страна.Не съществува човек който е безгрешен на този свят и това е факт.
П.П.Чакам те :да:





Регистриран на: 07.05.2007
Мнения: 125
Местожителство: София
Днес минах през Люси да съживия моя мъртвец 1.6. Останах изключително доволен 3 пъти сглабя и разглабя карбуратора докато стане като хората. Висях му през цялото време на главата без да се разсърди. Колата направо литна 8-) Още един път благодаря Люси.

jetttlii
Регистриран на: 31.05.2007
Мнения: 1197
Местожителство: София
Вчера си взех колата от Люси и нямам думи, то тоз 1,6 EZ можел и да бяга :shock

Люси мерси още веднъж, голям си :twisted:



Регистриран на: 11.09.2006
Мнения: 39
Местожителство: София
Люси мерси и от мен в събота съжеви някое заспало конче и в мой Golf II 1.6 EZ 2E2 благодаря ти :D


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

Vilik
Мнение Заглавие: Публикувано на: Чет Авг 07, 2008 3:28 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 17.05.2005
Мнения: 135
Местожителство: Благоевград
Skype: vilikbg
Хайде и аз да се запиша в списъка с доволните, днес ходих при Люси, оказа се само центровка, то не че колата не вървеше с 54 градуса предварение :twisted: на отиване към София изпреварвах всичко наред :lol: но сега майстора я сложи в разумни граници и моторчето мърка, иначе се бях засилил тампони на двигателя да сменям . 6+ :roll:


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

Vilik
Мнение Заглавие: Публикувано на: Пет Авг 08, 2008 6:28 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 17.05.2005
Мнения: 135
Местожителство: Благоевград
Skype: vilikbg
Аве бате, ти какво направи с моята кола ве? Перпетомобиле ... днес стартирах от Благоевград към Варна ... и тези 550км ги минах с 35л газ :shock хем с клима и не съм тънил толкова скоростта. Е такива настройки няма :shock Още не мога да повярвам :o


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

L&R
Мнение Заглавие: Публикувано на: Нед Авг 10, 2008 7:52 am
Отговори с цитат
Offline
Light Master
Light Master
Аватар

Регистриран на: 09.06.2005
Мнения: 8269
Местожителство: Благоевград
Skype: smartdrl
Само Люси може да надхитри Пиербурга :D


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

kasidi
Мнение Заглавие: Публикувано на: Съб Авг 23, 2008 11:06 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 07.01.2007
Мнения: 154
Местожителство: Търговище
Доиде и моя ред да благодаря на Люси и баща му за добре свьршената работа :да: .Тези хора са просто невероятни...Имах 1,6 ЕZ с Пиербург,сега вече имам звяр с Кеихин,направо откача моторчето!!!Искам да благодаря и на Hertz и Boumber ,оказаха ми голямо разбиране и помощ.Евала пичове,страшни сте :D


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

Radoslav_Radev
Мнение Заглавие: Карбуратора и Люси Публикувано на: Чет Сеп 04, 2008 9:50 am
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 20.08.2005
Мнения: 131
Местожителство: София
Люската и като маистор и като човек,невероятен е,де да бяха всички като него-тая умряла държава щеше да е по-добре,-----Люси остани си все така всеотдаен към хората и горе главата


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

boje
Мнение Заглавие: Публикувано на: Чет Сеп 25, 2008 6:44 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 25.07.2007
Мнения: 118
Местожителство: София
здравейте колеги!Дойде и моя ред да изкажа най-искрена благодарност на колегата vit_autosofia :) преди по-малко от месец оставих колата да и оправи карбуратора и след неговата намеса jetta-та не може да се познае!особено на високи обороти,колата лети :) както сам каза - вече може да се види автоматик да върти гуми :) благодаря искрено отново.Разхода малко спадна (около 12 е) но се пак си падна литър и нещо :) а все пак по тея задръствания по-малко не може да се очаква:) Жив и здрав Люси и още дълги години да ни оправяш колите :) :drive : само VW

Дойде и моят ред да благодаря на Люси - моят голф ЕZ - 1.6 с 2Е2
беше поправен, колата върви много добре.
Люси признавам те, след втория реглаж колата харчи 10л на 100км на бензин в града а на газ 11л. на 100км - Браво :да: :да: :да: И ТО ПРИ ТОЗИ ТРАФИК :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
На дълго още не съм я пробвал но си мисля че и там ще остана много доволен - в други ден ще пътувам


БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ :applause: :applause: :applause: :beer :beer :beer


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

softkick
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Чет Апр 16, 2009 2:09 pm
Отговори с цитат
Offline

Регистриран на: 16.04.2009
Мнения: 1
Местожителство: Sofia
Skype: t.belov
Регистрирах се във форума за да кажа, че съм още един от многото доволни клиенти :)


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

sweetlulu
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Чет Юни 11, 2009 3:17 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 14.02.2009
Мнения: 34
Местожителство: София - Голфсбург
Skype: sa6o_kabela
Днес Люси се разписа и на моя Голф (той можел да върви)
Много доволен :) :)


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

kokowoz
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Пон Юни 15, 2009 8:10 am
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 17.09.2004
Мнения: 57
Местожителство: Radnevo, Karlovo
Едно голямо Благодаря на Люси и баща му за вниманието и времето, което ми отделиха и за добре свьршената работа. Забравям вече Пиербург-а и се радвам на Кейхин-чето. Колата стана по-динамична, двигателя си мърка блаженно, ...... просто съм много доволен.

БЛАГОДАРЯ!!! :да:


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

cucu
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Вто Юни 23, 2009 3:52 pm
Отговори с цитат
Offline

Регистриран на: 09.05.2007
Мнения: 17
Местожителство: София
здравейте колеги!и аз минах през майсторчето с моят Голфи и сега е друго нещо,взе да върви много по добре.Малко трудно ми дойде ред ,но все пак успях.Нека има повече такива хора! :да:


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

Nasulov
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Сря Авг 26, 2009 9:57 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 12.10.2008
Мнения: 4
Местожителство: София
Skype: Nasulov
Браво на Люси :bowdown Днес и аз бях при него и съм много доволен!Резултата-Голф2 1,6 RF с 2е2,вече е с Кейхин.Разликата е от земята до небето,направо съм с нова кола :D Човека я нагласи перфектно.Върви,направо не си ще гумите,а за разхода да кажем че от Орландовци до Младост с известно обикаляне,стрелката на бензина почти не мръдна и то с бая хамалско каране :twisted: :D Нагоре по Цариградско на 5та 160 и още можеше ама свърши новия асфалт,а амортесьорите отпред са изпуснали :lol: Браво на Люси,много точен,както каза така и стана. :D :bowdown


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

bbboiko2004
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Чет Авг 27, 2009 3:15 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 20.02.2006
Мнения: 1099
Местожителство: Равно поле
vit_autosofia написа:
vankata__098 написа:
колеги незнам дали е удобно тук да питам, ако не е моля за извинение: Променя ли се разхода като се смени Пиербурга с Кейхин? Някой засичал ли го е? Благодаря!

При добре настроен Кейхин да.
Който ти го сменя трябва да ги чува добре нещата иначе лошо :horror:

След смяната направена от Люси на 1 приятел голфа от 10-11 смъкна на 7-7.5 :o :o :shock :shock


Върнете се в началото
Профил Изпрати лично съобщение

Докладвай

plamen000000
Мнение Заглавие: Re: КЛУБЕН СЕРВИЗ ЗА КАРБУРАТОРИ-vitauto_sofia Публикувано на: Вто Сеп 01, 2009 6:50 pm
Отговори с цитат
Offline
Аватар

Регистриран на: 13.02.2008
Мнения: 106
Местожителство: Сливница
Днес след намесата на Люси на моя EZ 1.6 Пиербург 2Е3 му живнаха всичките 75 коня, а покрай профилактиката на карба, човека смени един куп чаркалаци,сдали багажа след некомпетентно барникане на разни пишман майстори.Карба ми мърка на 900 об/мин на празен ход за вървежа няма какво да говоря осезаемо се подобри,само трябва да засеча какъв разход ще даде.Люси с баща ти сте Големи пичове който си знаят работата и благодаря че ме изтърпяхте да ви се мотая в краката.ЕВАЛА.Тая мойта каляска могла да ходи! :drunk :bowdown :обичам ви

Сори за спама,но.........



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта