Гърнетата-странно ,но факт!?!?!?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Гърнетата-странно ,но факт!?!?!?

Мнениеот Golf 3 1.8 » Сря 15 мар 2006 10:37


Колеги имах неразрешим до скоро проблем: колата ми глъхнеше в високите обороти(м/у 5500/7000) смених сегменти ,обслужих главата ,махнах катализатора ,правих 5 диагностики ,мерих налягането на бенза и всичко перфектно обаче колата не ще да върви???И така вече се бях примирил че толко си може когато смених крайното гърне с друго(с по яки накрайници щот мойто беше като на дизел :D )и колата се отпуши са си върви екстра.Имам и средно което сигурно също е запушено, но представете си колко е било запушено крайното щом с него килъргти ми правеше 25-30метра разлика до четвърта а без него аз го бия с 1-2коли :shock(аз съм с неговия колектор все пак :D ) .Казвам го тук щот може да е от полза на още някой който е имал същия проблем!!!!!!




Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Сря 15 мар 2006 11:35


:shock :shock :shock
Баси, дано не пукнеш гума, че сигурно ще смениш цялото окачване :?
:shock :shock :shock


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 1.8 » Сря 15 мар 2006 11:47


Ми кво да направя ти вярваш ли че може от едно шибано крайно гърне колата да загине по този начин?!?!?!?Аз дори не го смених щот е запушено а щот не ме кефи :shock :drinking: :dontknow:


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Сря 15 мар 2006 11:59


Ами да, възможно е, не случайно спортните коли нямат гърнета, а права тръба. По принцип се запушва катализатор, не знам как може да се запуши гърне, може да е било ударено.
Важното е, че си доволен
:wink: :lol:


Потребителски аватар
ANDREYO
Мнения: 1763
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: DUB SQUAD
Контакти:

!!!!!!!

Мнениеот ANDREYO » Сря 15 мар 2006 12:32


така е бате и моито средното на кр-а брат ми го отнесе случаино и почна да реве ама трьгна по добре и аз го разкарах и сега варви без да сам пипал друго .а трябва и все едно сьм с спорти гьрнета .остана само двуцевката и два резонатора.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Сря 15 мар 2006 14:56


Значи не знам дали знаете но по-марковите гърнетаимат вата вътре.като тази дето я слагат на резонантното гърне на место катализатор. Когато гърнето пизгние, има голяма вероятност тази вата да запуши гърнето.Освен това саждите и парченцата от изгнилите метални части дозапушват още по-добре.
На братми като му сменяха средното гърне каза че са ръчкали с тел в последното и от там са извадили вата.По този начин старо (изгнило гърне) може да прецака (запуши) здраво.


Потребителски аватар
ANDREYO
Мнения: 1763
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: DUB SQUAD
Контакти:

666

Мнениеот ANDREYO » Сря 15 мар 2006 17:20


да де ама моито бе6е здраво от вьнка и оригинално на walker мисля бе6е


Потребителски аватар
DOHC
Мнения: 419
Регистриран на: Чет 24 юни 2004 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гърнетата-странно ,но факт!?!?!?

Мнениеот DOHC » Вто 28 мар 2006 13:16


Golf 3 1.8 написа:Колеги имах неразрешим до скоро проблем: колата ми глъхнеше в високите обороти(м/у 5500/7000) смених сегменти ,обслужих главата ,махнах катализатора ,правих 5 диагностики ,мерих налягането на бенза и всичко перфектно обаче колата не ще да върви???И така вече се бях примирил че толко си може когато смених крайното гърне с друго(с по яки накрайници щот мойто беше като на дизел :D )и колата се отпуши са си върви екстра.Имам и средно което сигурно също е запушено, но представете си колко е било запушено крайното щом с него килъргти ми правеше 25-30метра разлика до четвърта а без него аз го бия с 1-2коли :shock(аз съм с неговия колектор все пак :D ) .Казвам го тук щот може да е от полза на още някой който е имал същия проблем!!!!!!


Какво крайно гърне сложи? Марково ли е или някакво евтино?


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Вто 28 мар 2006 15:43


Какво мислите за гърнетата марка "KRAFT"?Aз съм много доволен от тях.Трите струваха 120лв.


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гърнетата-странно ,но факт!?!?!?

Мнениеот Golf 3 1.8 » Вто 28 мар 2006 22:41


DOHC написа:Какво крайно гърне сложи? Марково ли е или някакво евтино?

Некво менте с готина форма щот хич не си падам по циганийки беше 30лв втора ръка! :shock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bai Tisho, Google [Bot] и 23 госта