проблем при запалване - голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
cenkotoshkov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

проблем при запалване - голф 3

Мнениеот cenkotoshkov » Сря 26 май 2010 19:49


здравейте. проблема ми е следния... като оставя колата на паркинга пред работа като си трагвам към 16-17ч не иска да запали... но това се случва само когато я оставя на слънце... след това паля с бутане пребирам се... и на сутринта няма проблеми пали отново.. днес ми се наложи да ме бутне един тип които ми каза че тои е имал същият проблем .. дъжд сняг пали..напечели я сланце доста време и краи само бутане.. показами нещо от сорта на букса която се намирала под контактния ключ или някаде там контактна клема или нещо такова каза че се казва.. на него му сменили това и колата няма проблеми.. самоче 50 лева струвал целият панаир... та вапросът възможно ли е да е това и ако е можели сам да си я сменя...
голф 3 1.8 моно инж. 90к, 94г




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот bobocamaro » Сря 26 май 2010 20:02


Вероятно приятелят ви говори за клеморед,при вас не върти стартера или върти без нищо да се случи?Гориво на което го прави,ако има газова уредба?


cenkotoshkov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот cenkotoshkov » Сря 26 май 2010 21:25


стартерът върти няма проблеми.. има газ.. но няма значение на какво гориво съм го карал преди да я изгася.. оставял съм я на газ пробвах и на бензин.. резултатут не пали.. ако е на сянка цял ден пали ако е на слънце не :?:


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот Escap3 » Сря 26 май 2010 23:24


Човека ти е говорил за клеморед, но невярвам да е от него щото не виждам логиика да не може да пали от него като я е напекло слънцето, а и повечето клемореди не изкат да въртят изобщо на стартер като се прецака. Пък и не е 50лв. цените са от 8лв до 25 за хубав


Потребителски аватар
qNkOo
Мнения: 257
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 16:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич/Пловдив/...

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот qNkOo » Чет 27 май 2010 17:18


Просто майсторите са го поодрали за "труд" :) А иначе от къде се намират тия клемореди, че за старото Венто не бях търсил и сложих копче - давам само контакт от ключа и натискам копчето да завърти стартерока. Цялата раЛта е 1.50 лв, ама е тъпо с копче... все едно комбайна караш. Със сегашното нямам проблеми, още е здрав клемореда, но да взема да си купя един за всеки случай.
Това е едно от слабите места на Голф3/Венто. Прецаква се предимно ако на него виси голяма връзка ключове.


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот Escap3 » Чет 27 май 2010 22:17


qNkOo написа:Просто майсторите са го поодрали за "труд" :) А иначе от къде се намират тия клемореди, че за старото Венто не бях търсил и сложих копче - давам само контакт от ключа и натискам копчето да завърти стартерока. Цялата раЛта е 1.50 лв, ама е тъпо с копче... все едно комбайна караш. Със сегашното нямам проблеми, още е здрав клемореда, но да взема да си купя един за всеки случай.
Това е едно от слабите места на Голф3/Венто. Прецаква се предимно ако на него виси голяма връзка ключове.

Ми намират се точно под контактният ключ. Клемореда е вид букса


Потребителски аватар
qNkOo
Мнения: 257
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 16:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич/Пловдив/...

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот qNkOo » Пет 28 май 2010 21:01


mhihi Не питам къде му е мястото, колега... а от къде може да се купи!
Съжалявам, че не можахме да се разберем.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: проблем при запалване - голф 3

Мнениеот tisho_psg » Пет 28 май 2010 23:29


клеморедите се продават в магазините за авточасти!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта