Ауспух(задно гърне) как се захваща при Golf 3?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SobieskIm
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 05 май 2009 8:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Ауспух(задно гърне) как се захваща при Golf 3?

Мнениеот SobieskIm » Сря 07 сеп 2011 20:35


Колеги тази сутрин карам голфа (Golf 3 Variant 1,8mi AAM) и по принцип е със стоково гърне и е много тих, започнах да чувам странен шум при подаване на газта... помислих, че е пробито някъде и отидох в един сервиз за ауспуси следобед, погледна го "майстора" и каза че крайното ми гърне е изгоряло напълно - и ок... казах че ще видим какво ще правим и си тръгнах.. Тази вечер пак излезнах с колата, минах има няма 20км градско и започнах да чувам още по силен звук, дори извън скорост направо си гърми - все едно карам без гърне... спирам аз на една бензиностанция да сипвам и минавам отзад гледам гърнето сочи надолу тръбата ,, на 10 сантиметра.... клекнах и гледам гърнето виси на някаква скоба която е само от горния край и то само на един болт се държи.... Има ли същата скоба отдолу(дали съм я изгубил другата част от скобата) или се държи изцяло на болтове? Утре мисля преди да отида на "майстор" отново да я прегледам аз на канал... и ако е нещо по елементарно да я направя.. кажете нещо по осбенно за връзките, между средно и крайно гърне, захващането на крайното гърне и прочие защото до сега не съм се занимавал с гърнето лично :(




mg design
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 09 май 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ауспух(задно гърне) как се захваща при Golf 3?

Мнениеот mg design » Сря 07 сеп 2011 21:19


Колега, гърнето ти е виснало така, защото е изгоряла тръбата която влиза в него. Иди на читав майстор и го оправи.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Ауспух(задно гърне) как се захваща при Golf 3?

Мнениеот emo-gar » Сря 07 сеп 2011 21:33


Всичко зависи от това,кое се е разпорило.Временно ще ти го заварят и насред зима си в изходно положение.Взимай си на модул(задно ли ,средно ли..)скобички и една спец. пастичка има за херметизация,може и без нея.Труда от тебе.Гумени опорни "ластици",ако има скъсани-огледай.Има едни гърнета с щемпел "Р",били "полски" БОСАЛ...,с такива съм-цени като на Аспо,но твърдят че са за предпочитане.Задното ти е към 70лв.Сглобката между задно и средно е малко неудобна-над задния мост,изисква предварително да си подготвиш добре тръбите ,да се снаждат лесно на мястото,имай в предвид и подвижността на моста,при вдигната кола е едно разстоянието,но като пуснеш-друго!


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Ауспух(задно гърне) как се захваща при Golf 3?

Мнениеот avanto » Пет 09 сеп 2011 7:51


На AAM задното гърне е като на снимката по-долу. Недей се занимава да го заваряш ако е много зле. От Косер моето го взех за 55 лева без никакви отстъпки на Polmostrow (алуминизирано уж някакво). Смяната можеш и сам да я направиш ако имаш канал. Махаш една гредичка отдолу първо (на болтове е), защото е по трудно да отвиеш скобата, която държи задното към средното гърне. Ако скобата е много ръждясала направо я отрежи, щото няма отвиване иначе. Ако тръбата на задното гърне не можеш да я изкараш от мястото, където влиза в средното гърне я цепиш по дължина леко с флекса (недей режи на дълбоко, само колкото да сцепиш външната тръба). Закачаш новото гърне на 3-те тампона, наместваш, стягаш скобата и това е.

пс. Сега видях, че твоето било комби :oops: Но принципа е еднакъв, една скоба и няколко гумени тампона.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Gal и 47 госта