проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот krasio00o » Сря 15 сеп 2010 20:11


Днес реших да си регулирам единия халоген защото светеше кофти нещо и докато го настроивах нещо почна да мирише на изгоряло.Викам си от колата смърди защото беше запалена ,но след 2-3 мин почна да пуши от предния капак точно от страната на акумолатора.Отварям капака гледам всичко изглежда добре.Свалям левия халоген и ето какво видях.

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1284573459c.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bwy1284573500m.jpg

Крушката е стандартна Н3 55W имам чувството ,че самия балон на крушката беше пригорил пластмасовата част.Някой от вас имал ли е подобен проблем.Къде да търся причината.Има ли халогени които вместо пластмасови са метални в часта където е изгорял моя т.е мястото където седи крушката.




Потребителски аватар
red_vento
Мнения: 90
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 20:14
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AAM
Местоположение: София

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот red_vento » Сря 15 сеп 2010 20:28


Ако са слагани допълнително е нормално аз патих така. За това си купих с метален рефлектор и си реших проблепат :)


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот krasio00o » Сря 15 сеп 2010 20:55


Значи моите се водят с пластмасов рефлектор така ли да разбирам?Като разглобих халогена точно преди самата лупа има метална част която си мисля,че е рефлектора поне на това ми прилича.Въможно е и аз да не съм водял добре понеже беше почнало да се мръква.Възможно ли е на моите халогени са сменя тази пластмасова част с метална от други?


DE4O
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 09 авг 2007 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот DE4O » Чет 16 сеп 2010 10:53


Здравей,колега!Халогените на Г3 са два вида:с метален и пластмасов рефл.С пластмасовият стават ако не ги светваш :) ,но ако ги ползваш се стапят около крушката!Погледни внимателно и другия, и ще видиш че и той е тръгнал.При мене беше така и ги изхвърлих.Сложих с метален рефл.и от тогава нямам грижи с тях! :banana


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот krasio00o » Чет 16 сеп 2010 19:10


Днес проверих другия по него нямаше поражения ,но може би и той ще стане така ако се ползва по-дълго време.Бях останал с впечатление ,че точно до лупата има едно като рефлекторче и за него става на въпрос,че са два вида пластмасов и метален явно съм се заблудил :D .Важното е ,че се разминах с по-малкото зло можеше да стане голяма беля.Ще търся метални рефлектори вече знам как трябва да изглеждат.Благодаря за информацията


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот dxd » Пет 17 сеп 2010 7:37


Така се получава ако слагаш евтини фалшиви крушки-аз преди години сложих няква за 1,50лв и за 3 минути работа като теб ми се разтопи пластмасаа на халогена :arrow: Взех си друг халоген с пластмасово тяло и хубава крушка за 4лв Варта и нямам проблеми вече 4-та година :arrow:


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: проблем с халоген на мк3- безмалко да се запали

Мнениеот krasio00o » Пет 17 сеп 2010 9:45


2 те ми крушки са еднакви Варта 55W ,но само на единия ми направи проблем.Така или иначе съм решил да слагам метални рефлектори.Мислех си варианта да слагам H3 LED ,но ще ми дойде пак същото като цена и може би няма да светят добре.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта