Golf 4 - Багажникът (пета врата) не се отваря - микроключе?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
metinski
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Golf 4 - Багажникът (пета врата) не се отваря - микроключе?

Мнениеот metinski » Съб 20 фев 2010 23:31


Имам проблем с дръжката или ключалката или брава на задната врата - багажника на голф 4. Колата е с 3 врати. Та проблемът е следния - като отключа с алармата не се отваря багажника. Мушкам ключа, завъртам отключват се вратите, но като дръпна дръжката на багажника и не се отваря изобщо. Не щрака все едно не е отключено, но с ключа другите врати се отключват и от клуючлката на багажника. Май самата дръжка е нещо повредена и сега не знам как да отварям багажника.

Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен или да ми каже от къде и колко струва нова дръжка или там каквото е и как да го поправя или сменя. Благодаря ви предварително преди поне с ключа се отваряше като го мушна в ключалката на багажника и завъртам и се отваряше сега и така не иска. Отварят се само другите.




Потребителски аватар
rgi2003
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SLC USA.

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот rgi2003 » Нед 21 фев 2010 3:28


Първо си провери бушона да не е дал фира и след това мисли други варианти.Ако бушона ти е изгорял няма как да отвориш багажника.Не мога да го намеря точно кой номер е, но пробвай с 38-ми.А може би нещо кабелите са се прекъснали от много отваряне на багажника.Провери и там по свивките, където са гумените маншони.


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот nasko_ruse » Нед 21 фев 2010 14:20


колега аз имах същият проблем .вратите се отваряха ама багажника не и проблема е не в бушоните а в лостовата система под кората на багажника на мене ми се бяха окислили или клеясали незнам как да го обясня ама бяха останали в заключено положение като цяло механизма е много прост като е отключена колата тези лостчета изместват един палец точно под дръжката на врата и като я натиснеш тя натиска палеца а тои освобождава езика наи вероятно и при тебе е станало така че тоя палец е в страни от дръжката и ти като я хванеш все едно че е откачена никакво съпротивление не усещаш.Та за решението на проблема влизаш през задните седалки и стигаш до багажника след това развиваш двете болчета във дръжките на кората на багажника и после дърпаш яко от горната страна от към чистачката където има отвори за вентилация ли са незнам гледаи да я хванеш посредата дърпаш смело не се притесняваи е има опасност да счупиш някои щипки ама друг начин няма успееш ли да откопчаеш малко кората вкарваш си ръката и дърпаш лостчетата и си готов после като отвориш смажи обилно с WD40 си готов.при мене нямаше поражения така че страшно нема.Аиде пиши какво си направил


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот joromnt » Нед 21 фев 2010 14:29


Аз като взех моя се оказваше че не се заключва багажника. Ключа влизаше в ключалката, но изобщо не мърдаше на ляво на дясно. Разглобих кората и почистих механизма, смазах всичко както си му е реда и сега всичко работи вече почти година.


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот iGolf » Нед 21 фев 2010 19:48


metinski написа:здавеите колеги имам проблем с дражката или клу4алката или брава на задната врата багажника на голф 4 колата е с 3 врати та проблема е следния като отклу4а с алармата не се отваря багажника му6кам клу4а завартам отклу4ват се вратите но като драпна дражката на багажника и не се отваря изоб6то не 6трака все едно не е отклу4ено но с клу4а другите врати се отклу4ват и от клу4алката на багажника май самата дражка е не6то повредена и сега незнам как да отварям багажника ако някой може да ми помогне 6те сам му много благодарен или да ми каже от каде и колко струва нова дражка или там каквото е и как да го поправя или сменя posting.php?mode=post&f=1# благодаря ви предварително преди поне с клу4а се отваря6е като го му6на в клу4алката на багажника и завартам и се отваря6е сега и така не иска отварят се само другите

metinski написа:колеги благодаря ви адски много ми помогнахте незнам дали утре 6те имам време да го оправям и дали жремето 6те е хубаво но като ре6е проблема 6те пи6а какво е станало а ина4е то4но така става и при мен сигорно е това с лост4етата :bowdown :bowdown

:horror: Колега със затворени очи ли пишеш?Бива ли толкова думи да напишеш и нито 1 препинателен знак?Извинявай но като оправиш дръжката и решиш да пишеш как си я направил постарай се малко с правописа!Успех...


Потребителски аватар
metinski
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот metinski » Пон 22 фев 2010 13:53


Коелги реших проблема! И при мен беше от лостовата система - беше малко клеясала и е блокирало едно лостче. Свалих кората напрасках със спрей WD40 изчаках малко и после гресирах. Сега всичко е ок. Много съм ви благодарен за съдействието, направих и малко снимки на механизма, ще се опитам да ги кача по-късно :bowdown


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот plamen-roni » Пон 22 фев 2010 16:45


nasko_ruse написа:колега аз имах същият проблем .вратите се отваряха ама багажника не и проблема е не в бушоните а в лостовата система под кората на багажника на мене ми се бяха окислили или клеясали незнам как да го обясня ама бяха останали в заключено положение като цяло механизма е много прост като е отключена колата тези лостчета изместват един палец точно под дръжката на врата и като я натиснеш тя натиска палеца а тои освобождава езика наи вероятно и при тебе е станало така че тоя палец е в страни от дръжката и ти като я хванеш все едно че е откачена никакво съпротивление не усещаш.Та за решението на проблема влизаш през задните седалки и стигаш до багажника след това развиваш двете болчета във дръжките на кората на багажника и после дърпаш яко от горната страна от към чистачката където има отвори за вентилация ли са незнам гледаи да я хванеш посредата дърпаш смело не се притесняваи е има опасност да счупиш някои щипки ама друг начин няма успееш ли да откопчаеш малко кората вкарваш си ръката и дърпаш лостчетата и си готов после като отвориш смажи обилно с WD40 си готов.при мене нямаше поражения така че страшно нема.Аиде пиши какво си направил

Това което е споменал колегата го правих снощи в 1 часа посреднощ,така че смело през багажника и с WD40 и си ти :beer .


Потребителски аватар
metinski
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот metinski » Пет 05 мар 2010 12:18


ето и снимки на механизма който трябва да се смазва
Прикачени файлове
SDC10418.JPG
SDC10421.JPG


Потребителски аватар
miti4nia78
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бедрок

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот miti4nia78 » Пет 05 мар 2010 16:39


Колегата да извинява, че използвам неговата тема, но и аз имам подобен проблем. Но при мен не работи централното отключване на задната врата, другите врати се отключват -тая не. Отключвам и заключвам с ключа. Дали и при мен няма да е от смазването?


Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот svetlin » Пет 05 мар 2010 16:44


Замери с мултицет или пробна лампа идва ли ток до машинката на централното.


Потребителски аватар
nikolaimitkov
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BGR

Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот nikolaimitkov » Вто 01 фев 2011 17:32


Здравейте,

Проблема е следния, багажника не се отваря.
Мисля, че има има нещо откачено, не отключва и с ключа, на каквито и да е положения пак не отключва.
Ще се радвам ако ми споделите как да го отворя.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот ping23 » Вто 01 фев 2011 18:00


взимаш една права отвертка и смело през задните седалки ;) ръчкаш там кадето е палчето и си ти ;)
Но така ако ще го отваряш по добре.....
Провери си централното отиди на някой майстор ;)


Потребителски аватар
nikolaimitkov
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BGR

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот nikolaimitkov » Вто 01 фев 2011 18:34


Централното работи само от копчето на шофиорската врата, от ключа е развалено.
С отверка през задните седалки опитах, но за сега нищо, немога да махна кората на багажника... сложна работа


super_bate
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia:lulin

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот super_bate » Сря 02 фев 2011 19:13


Аз лично имах същия проблем.
1.Обръщаш задните седалки.Само горната част се освобождава с две дръжки в каищата на седалката.
2.Махане на кората.С лека бутане назад излиза от водачите, а въжетата са откачат от тапицерията на задния капак.Не се чупи или намачква.Все пак това е ако си с заводската кора.Ако имаш колони внимавай с кабелите.
3.Развиване на две рапидки от тапицерията на задния капак.С отверка звезда развиваш двете рапиди който се намират в двете вкупани части на тапичерията който служат за ръкохватка при затваряне на задния капак.
4.Освобождаване на тапицерията.Тапицерията е с десетина щипки който се освобождават с дърпане на тапицерията.От към задното стъкло хващаш тапицерията и дърпаш почни от средната част.
ТАПИЦЕРИЯТА НЕМОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ЦЯЛАТА НА ЗАТВОРЕН КАПАК,но има достатъчно място да бръкнеш до машинката.
5.Отваряне на капака.Бъркаш и отваряш капака като избуташ листчето на заклучващия механизъм.Да не те излъжа май на дясно се буташе.Нямаш нужда от отверка,клещи и т.н. лека се отваря.

При мен беше проскочило рамото на дръжката което натиска механизма.Нищо нямаше счупено.
Минах при ключар да направи да работи патрона,но ми препоръша извесно време да му пръскам WD да се разкисне колкото може ,че при избиването на патрона има шанс да се счупи.

Успех не е трудно! :да:


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот bobomv » Чет 03 фев 2011 9:36


Ако дръжката при повдигане не отваря все едно не е закачена за нищо.Пусни я и ключа въртиш на дясно докато спре и после прилагаш малко усилие още и той преминава още малко в дясно и тогава дръжката отваря вратата .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта