Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
jplivo
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 21 юли 2007 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот jplivo » Нед 03 юли 2011 11:01


Здравейте!Голфа ми е модел 1989 двойка.От известно време насам когато вали дъжд не пали и само върти докато не падне акумулатора,зимата при минусови температури нямам грижи дори и когато не съм го карал по 6-7 дена.Моля дайте мнение какво да правя или поне майстор в София които да разбира от токове :)




Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот ivkata » Нед 03 юли 2011 12:24


Смени кабелите,капачката и палеца ,не са безбожно скъпи. :wink:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19564
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот radotom » Нед 03 юли 2011 16:50


И огледай бобината за спуквания! :012:
Относно майстори, които наистина разбират - в 'Сервизи' има няколко 'закачени' теми по въпроса!


jplivo
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 21 юли 2007 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот jplivo » Нед 03 юли 2011 19:48


Благодаря за съветите,като имам резултат тези дни ще пиша какво се е оказало.


Потребителски аватар
safet_d
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 8:43
Автомобил: Golf 2
Двигател: EZ 1989
Местоположение: Рудозем/Пловдив

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот safet_d » Пон 04 юли 2011 8:24


Аз имах подобен проблем. При дъжд започваше да прекъсва ужасно много, дори неможеше да се кара. Намазах си капачката от вътрешната страна със силиконово масло и проблемите спряха. :mrgreen:


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот bbb » Пон 10 окт 2011 12:16


Здравейте!
За да не отварям нова тема ще пиша в тази. Проблема при мен е, че след като е валяло не пали(G2 1.6). Въртя, акумулатора пада и нищо. Сменени са свещи, кабели, капачка. Дава искра на свещите, но само толкова. Без значение дали съм на газ или бензин. Ако на следващия ден не вали следобяд пали все едно не е имало никакви проблеми. Така е почти след всеки дъжд (Да спомена само, че ако е заваляло преди 1-2 часа а аз съм я карал преди тово няма проблем. Проблема е само когато не е карана повече от 10 часа и е валяло). Понякога успявам да запаля преди да е паднал акумулатора но рядко и после се почва едно странно придърпване. Може ли проблема да е някъде другаде освен в ел. система.


zueka1
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 11 яну 2005 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот zueka1 » Пон 10 окт 2011 13:27


Едно време си излекувах Голф двойката като му омотах делкото с една фанелка. Същото нещо ми го правеше въпреки смяната на всичко по ел.системата.После така си го и продадох с фанелката.


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот bbb » Пон 10 окт 2011 13:43


Интересно решение :) Но на фона на всичко което съм пробвал, ще пробвам и този вариант. Само да се доуточним омотано с някакъв парцал-фанелка или нещо друго.


Потребителски аватар
golf_92
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:06
Автомобил: Volkswagen Golf 2
Двигател: PN 1991
Местоположение: Tutrakan
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот golf_92 » Пон 10 окт 2011 14:30


моя голф тази зима ми правеше номер който като отнема газта както варви по енерция се едно някой и дава газ или както стои на едно място запалена се форсира сама :| . И се оказа че е от графита на дистрибуторната капачка смених го и до ден днешен нямам проблеми. :P


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот ktamen » Пон 10 окт 2011 23:39


Предишния ми голф не искаше да пали когато е мъгливо или вали, за да запаля трябваше да подам на бобината 18 волта, а не 12. И аз сменях капачки и кабели, но без ефект. Мисля, че проблема до голяма степен се дължеше на това, че бях махнал пластмасовите подкалници и затова двигателя беше по-открит и при влажно време се овлажняваше целия - включително кабелите и капачката. На сегашния голф никога не съм му виждал двигателя толкова мокър и освен това сега съм с датчик на Хол и имам по-силна искра (предишния беше с чукче и наковалня).
Не бях се сетил да омотая и аз делкото с фанелка, може би и при мен щеше да свърши работа.


bocotam
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 05 май 2005 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот bocotam » Вто 11 окт 2011 7:34


Може да направиш 'мокър' тест на системата, като вземеш една пръскалка с вода и при работещ двигател да започнеш да пръскаш върху бобината и после по главния кабел към дистрибуторната капачка за да видиш кога ще започне да прекъсва.


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот bbb » Вто 11 окт 2011 14:04


Когато вали нямам проблем дори и през локви да минавам не прекъсва. Не пали когато не е каран и е валяло дъжд. Иначе ток до свещите има - пробвам всеки кабел поотделно със поставена свещ, прехвърля искра, но не ще и не ще да запали.


Потребителски аватар
Don_Castelano
Мнения: 368
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 9:49
Автомобил: seat cordoba
Двигател: ABD 94
Местоположение: Русе

Re: Голф 2 не пали когато вали дъжд!

Мнениеот Don_Castelano » Чет 13 окт 2011 21:03


bocotam ти каза да пробваш с пръскалката. Направи го това вечер и пръскай първо бобината, делкото и кабелите. Аз залагам че имаш прецакан кабел :да:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: StiLi12 и 60 госта