Проблем със скоростният лост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Пет 21 окт 2011 19:26


Закарах голфа в един сервиз в Бургас,славейков до 10бл за смяна на термостат и след 2км волана стана много тежък и спрях .Колата неможеше да се кара та се наложи да я теглим с друга кола обратно до сервиза.Оказа се,че ремъка бил скъсан ,а той е сменян преди 8000км.Единия от майсторите има голф и се съмнявам ,че е направил някакви рокади .Запазил си е хубавия ремък така и така го сваля и ми е сложил някой парцал ,който им е останал от други ремонти.После ми казаха че ще ми сменят ремъка и да им оставя пак колата.Обадиха се след няколко часа отивам,наистина термостата беше сменен,загряваше си нормално колата,но скоростния лост стана като на Камаз.Трябва с 2 ръце да сменям скоростите ,а преди сервиза скоростите влизаха с 1 пръст.Повече не ми се ходи в този сервиз,защото усещам,че ще стане някоя беля та кажете ако може къде да търся проблема ,какво още може да са си харесали от голфчето ми,че лоста да стане толкова тежък ?
И един съвет от мен -никога не оставяйте колата си при непознати майстори,а винаги стойте до тях и ги гледайте в ръцете какво правят !




Потребителски аватар
ivcho_86
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот ivcho_86 » Пет 21 окт 2011 20:06


Здравей,
Като за начало започни с преглед на око ,огледай лостовата система (ако е с лостчета),често се прецакват пластмасовите елементи,ходовете се разбутват и скоростите влизат с междинна газ и т.н. Също може нещо да подпира някъде.Отвори го този капак , погледни ,вложи малко въображение за ходовете ,хвани 1-но аверче да мести лоста както му казваш 1 ,2 ,3,4,5 задна, гледаш преценяваш, ако имаш канал най добре да я гледаш отгоре и отдолу ,аз лично под 3-ка не съм лягал НИКОГА , но съм ровил пасати голфове 2-ки аудита опели , нещата са идентични, или лостова система или жила.Незнам за тройките но полотата имат такива дефектни (мъртво родени) пластмаси за лостова система.Огледай не е нормално да има свободни ходове от по няколко милиметра над 3 4 мм примерно (това под а не на лоста),провери ги тея работи.Другото е вече не по силитети предполагам там вече говорим за неконфигуриран скоростен лост.Най-вероятно имаш нещо разхалтено или огънато!
Поздрави!


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Съб 22 окт 2011 1:07


Колега огледал съм колата от всякъде ,лостчета,механизми,изкарах и скростния лост да гледам ябълката вътре ,но не си личи да са пипали нищо.А скоростите не влизат с междинна газ,а просто лоста се движи страшно трудно,иначе си влизат скоростите от 1-вия път


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот mupk0 » Съб 22 окт 2011 1:15


Случайно да ти липсва тежеста на скоростният лост?Една топка такава на една от щангите.ДОста масивно желязо..


Потребителски аватар
ivcho_86
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот ivcho_86 » Съб 22 окт 2011 13:30


С какво масло си в кутията?Навън захладня!Но чак пък дасе движи супер трудно ,от масло няма да е!Вие ли кутията?Ходовете до всички предавки ли са тежки?Кога върви тудно малко преди да включиш на скорот или целия ход,надлъжно или напречно?След като захапе предавка държи ли я или излиза от корост?
Дай-малко повече инфо колега!Аз невярвам да са си играли да ти сменят карантията,но непречи да са си играли докато нещо не е казало щрак(счуп).Щото на Камаза ходовете са му лесни само малко игра има с обороти и силно придърпване-побутване преди самото захапване на предавка.


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот KadROo » Съб 22 окт 2011 13:58


Така става като отивате на сервиз за щяло и не щяло :mrgreen:


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Съб 22 окт 2011 18:30


ivcho_86 написа:С какво масло си в кутията?Навън захладня!Но чак пък дасе движи супер трудно ,от масло няма да е!Вие ли кутията?Ходовете до всички предавки ли са тежки?Кога върви тудно малко преди да включиш на скорот или целия ход,надлъжно или напречно?След като захапе предавка държи ли я или излиза от корост?
Дай-малко повече инфо колега!Аз невярвам да са си играли да ти сменят карантията,но непречи да са си играли докато нещо не е казало щрак(счуп).Щото на Камаза ходовете са му лесни само малко игра има с обороти и силно придърпване-побутване преди самото захапване на предавка.

Aбе човек казвам ти оставям им колата с идеално работещ лост отивам след 2 часа и вече немога да го мръдна с 1 ръка !! Какво масло,какво застудяване...И да всички предавки са тежки.Изобщо лоста се движи като в много гъста грес.Като захапе не излиза от скорост.Държи си я.А това със сервизите- от 2 месеца се мъча да го сменя и не успях да сваля хидравличната помпа .Ако не вярвате вижте в старите ми теми колко въпроса съм задал за тая помпа...и така и не успях и накрая се реших да я оставя в сервиз...


Потребителски аватар
ivcho_86
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот ivcho_86 » Нед 23 окт 2011 19:00


Дробре!
Започни с това разкачи лостчетата преди пръта на кутията и пробвай от там да включваш хода му е нагоре на долу аксиялно и наляво и дясно ,като към купето са предните R 1 3 5 a кум мотора са 2 и 4 .Ръгай там и пиши как върви!


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Вто 17 яну 2012 11:58


2 месеца по-късно проблема си седи.Чудя се,ако са ми източили маслото от скоростната кутия в сервиза може ли да е причина за трудното местене на скоростния лост? И ако кутията е без масло ще започне ли да вие ? Все пак минаха 2 месеца.Всичко изглежда наред..немога да разбера какво са направили в тоя сервиз....


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот Marto_VN » Вто 17 яну 2012 12:17


Не знам, дали няма да ти е далечко да идваш до Варна, но тука във форума има един майстор, много е добър Иво - ifidik му е ника memberlist.php?mode=viewprofile&u=118480 .Гарантирам ти че ще ти оправи колата. Колегите ще потвърдят вероятно думите ми за майстора. Коректен е и няма да те метне в което съм убеден. Ако искаш му пиши първо за проблема.
п.с. не му правя реклама.
Виж тук ако искаш - viewtopic.php?f=13&t=125832


Потребителски аватар
nasko rs
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 26 юни 2010 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот nasko rs » Чет 19 яну 2012 19:06


Възможно ли е да са ти сменили скоростната кутия?


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Пет 20 яну 2012 5:54


nasko rs написа:Възможно ли е да са ти сменили скоростната кутия?

Леле не вярвам.Колата беше при тях 1ч-1.5ч.Нещо дребно ще да е...


Потребителски аватар
patzo_sl
Мнения: 123
Регистриран на: Съб 28 апр 2007 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот patzo_sl » Пет 20 яну 2012 10:06


Колега,проследи си цялата лостова система,от скоростния лост до скоростната кутия.Огледай внимателно за кривини или някоя гумичка(уплътнение)да не е излязло и да е застанало настрани.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот stypkata » Сря 25 яну 2012 8:15


Забелязах,че в свободния си ход лоста се движи лесно.Значи проблема е в скоростната кутия.За толкова малко време не е възможно да са сменили скоростната кутия,но маслото биха могли и ако са наляли някое двигателно не е ли възможно да затрудни смяната на скоростите ? Двигателното нали е по-гъсто от трансмисионното?


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем със скоростният лост

Мнениеот dushanov » Сря 25 яну 2012 11:27


stypkata написа: Двигателното нали е по-гъсто от трансмисионното?

Не. Двигателното е по-рядко. За нашите коли!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 70 госта