ABU загряване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vrangel
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 18 ное 2006 12:45
Автомобил: vw golf3
Двигател: ABU
Местоположение: Чирпан

ABU загряване

Мнениеот vrangel » Вто 20 мар 2012 21:30


Колеги имам голф 3 s ABU двигател. Откакто го имам лятно време все се кара на включено парно и отворени прозорци.Смених антифриз термостати, капачка на разширително казанче. Зимата колата незагрява повече от 88,90 градуса но затопли ли се загрява. Вярно повече от 100 невдига, но есента вече хвърлих един вентилатор на радиатора. Някакви съвети да ми дадете. Водната помпа е сваляна и по нея всичко е наред.Чудя се дали да не пробия термостата и да пробвам дали ще има някакъв ефект.




Потребителски аватар
overapac
Мнения: 712
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: ABU загряване

Мнениеот overapac » Вто 20 мар 2012 21:41


не,просто го смени! heavy metal zork heavy metal zork heavy metal zork


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: ABU загряване

Мнениеот nebeto » Сря 21 мар 2012 1:29


не си олучил на читав термостат,смени го пак.
Замислял ли се,че може и термометъра да не отчита вярно.


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: ABU загряване

Мнениеот tot_1425 » Сря 21 мар 2012 15:57


Колега,моето АБД държи 87 градуса,колкото е и термостата при движение в града и извънградско.Започна ли да карам бавно или при спиране на светофар вдига до 110-115 градуса и чак тогава включва вентилатора.Това го прави откакто смених стария датчик за антифриза с нов за 47 лева-БЕРУ-Бразилия преди 2 години.Ако продължа движението с повече газ температурата пада до 87 градуса.Правил съм проба-една седмица без термостат и картинката беше същата,което ме насочва към водна помпа.По-ниски обороти=по-слаба циркулация на антифриза=по-високи показания на датчика(таблото). Пишеш,че си свалял помпата.Аз моята още не съм. В друга тема четох за студени спойки по таблото и че това променя показанията на уреда?Ако е така защо при движение държи 87 градуса и при 60км/ч и при 130 км/ч, а се променят когато работи на ниски обороти?


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: ABU загряване

Мнениеот daniel golf 3 » Сря 21 мар 2012 16:13


vrangel написа:Колеги имам голф 3 s ABU двигател. Откакто го имам лятно време все се кара на включено парно и отворени прозорци.Смених антифриз термостати, капачка на разширително казанче. Зимата колата незагрява повече от 88,90 градуса но затопли ли се загрява. Вярно повече от 100 невдига, но есента вече хвърлих един вентилатор на радиатора. Някакви съвети да ми дадете. Водната помпа е сваляна и по нея всичко е наред.Чудя се дали да не пробия термостата и да пробвам дали ще има някакъв ефект.



виж на какви показания на термометъра включва перката.ако е около 95 градуса значи уреда е верен и датчика за перката включва навреме,ако е така е термостат 100 % (отваря по късно),ако не е така може или уреда да не е верен или датчика да включва на по високи градуси(датчика може да го тестваш във вода с мултицет и термометър)
успех колега :) :beer


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: ABU загряване

Мнениеот mariovasi » Сря 21 мар 2012 22:27


vrangel написа:

Ще ти кажа какво направих на ABU-то преди 5 год. заради едни такива 95-100С.
Проверих си реалната температура и видях че таблото е ок.
Купих и си смених термостат на 84 гр.
Падна температурата с 3-4 гр. в движение,разбираемо.Супер,...ама в задръстванията,по старо му.
Купих и смених датчик за вкл. на перка на 91гр. първа степен 98гр. втора.За някакъв модел VW ,избирах го по данни градуси и резба.
(оригиналния е на 95 първа скорост -102гр. втора., виж теми ,има поне 10 със снимки)

И двете неща са на супер удобно и бързо място за смяна.

От тогава насам температура над 91-3 градуса не съм виждал. Рай...ако ще да е 45 навън.
Бавно бързо ,все тая.
Що се мъчиш.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта