Меша масло с вода... Май е гарнитура :(

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
valdo
Мнения: 340
Регистриран на: Нед 26 сеп 2004 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Меша масло с вода... Май е гарнитура :(

Мнениеот valdo » Нед 24 дек 2006 0:35


Колеги, ще умра. Маслото ми беше на бели фъндъци - по пръчката за нивото на маслото имаше петна гъста като боза течност, мръсно бяла. Надявах се, че е от проникнала вода през пробката за маслото - капачката много време (няколко месеца) ми беше счупена и предполагах, че от там е влизала вода от време на време. Нивото на водата/антифриза в казанчето си е нормално от много време и не се променя нагоре-надолу. Днес смених масло и филтьр, промих двигателя, сипах 15W40 и вечерта по пръчката пак имаше петна като от боза... :( Бях навъртял около 30 километра.

Специалисти от две различни места още преди смяната на маслото ми казаха, че съм за нова гарнитура на главата, понеже според тях бил прегряван двигателя. И така...

Дайте съвет при кого да ида за този нелек ремонт? Някой, на когото може да се има доверие и да си разбира в областта. Започнаха ме с предположения, вариращи от 250 до 600 лв, :horror: ама непознати и непотвърдени майстори...

Благодаря...




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 24 дек 2006 0:39


niksi - има условията и необходимите знания-абе стига да му е възможно-ще ти свърши работа-съвестен е. :wink:


Потребителски аватар
valdo
Мнения: 340
Регистриран на: Нед 26 сеп 2004 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Благодаря ти, Васко

Мнениеот valdo » Нед 24 дек 2006 3:26


vaskoto1 написа:niksi - има условията и необходимите знания-абе стига да му е възможно-ще ти свърши работа-съвестен е. :wink:


Никсиии...! Нова година - нов късмет, де го чукаш - де се пука и т.н. - теб ще те търся, като попремине празничната суматоха :) Уж със съединител щяхме да почваме, а то накъде го избива с тия стари коли.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Нед 24 дек 2006 9:44


Ремонта не е кой знае какво бе колега. Ако всичко друго е наред за няколко часа и около 200лв си отново :drive

П.С. Обикновено се замотава повече работа при шлайфа на главата....

Абе аз да не се правя на много умен ами с никси си говорете той ще ти обясни....


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 24 дек 2006 23:23


chefito написа:Ако всичко друго е наред за няколко часа и около 200лв си отново :drive

П.С. Обикновено се замотава повече работа при шлайфа на главата....

Абе аз да не се правя на много умен ами с никси си говорете той ще ти обясни....

Наистина ако само се шлайфа /без припасване и водачи/ 200 лв почти стигат.
И наистина при такива ремонти повече ме забавят шлайфистите.
Както е казал колегата нова година - нов късмет.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], PzKpfW и 68 госта