Въпрос за спортно гърне Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Golf4_PM
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PM

Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот Golf4_PM » Пет 30 мар 2012 16:35


Здравейте колеги!
Извинявам се ако нещо съм объркал нещо раздела обаче не съм много активен в форума и не знам много кое къде е...
Значи преди околко 4-5 месеца си сложих спортно гърне. Имам Golf 4 1.4 16v! Гърнето е много шумно, след 3000 оборота направо не се издържа. Дали ако се свали катализатора и се сложи права тръба ще се чува по-слабо? Чувал съм, че ако колата е над 200 000 км. както е при мен има голяма вероятност катализатора да е запушен или нещо подобно... Предложете някакви варианти или да ми побучи още малко и да го махам :D




vw_power
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 10:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот vw_power » Пет 30 мар 2012 17:22


Като махнеш катализатора няма ли да бучи още повече?
А това, че се запушвал катализатора след 200 000 са пълни глупости :!: :!: :!:


Потребителски аватар
BsLek
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 28 фев 2012 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот BsLek » Пет 30 мар 2012 17:25


По принцип ако катализатора е запушен би трябвало да усетиш, играят оборотите,губи малко мощност(не ми се е случвало но съм чел няколко теми по този въпрос) ,и при 200хиляди километра е много възможно наистина да е запушен,попринцип им дават живот 130-150хиляди но си зависи.Също така при отстраняванетому и слагане на тръби пак се получава по силен звук.Да не стане още по шумна :?


Golf4_PM
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PM

Re: Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот Golf4_PM » Пет 30 мар 2012 17:39


Ами да ти кажа наистина ми играят оборотите... а и отзад на гърнето след извесно каране излиза доста черно, не знам това дали са някакви признаци, че е запушен :roll: катализатора не знам ако се махне дали ще стане по-шумно или по-тихо, всеки различно казва


Потребителски аватар
BsLek
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 28 фев 2012 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот BsLek » Пет 30 мар 2012 17:49


Ами най вероятно е това,щом и оборотите играят.Ако е запушен може да го смениш или да го махнеш но нов е доста скъп,апък за шума аз така знам особено с тръба се получавало леко тръбен звук ,но само съм чел както казах по горе(но доста) :mrgreen: би трябвало да усетиш и промяна във вървежа ако наистина е бил запушен


Потребителски аватар
jocha
Мнения: 367
Регистриран на: Пет 01 юни 2012 17:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1.3NZ 1990
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за спортно гърне Golf 4

Мнениеот jocha » Пон 14 яну 2013 21:55


Премахването на катализатора и заменянето с права тръба води до загуба на мощност в ниски обороти, отпушване повече във високи и по-остър звук във високи обороти най-добре катализатора да се замени с резонаторно гърне тип пуричка иначе звукът от спортното става още по-непоносим и дори дразнещ :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта