GOLF III задни барабанни спирачки..

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ВУТЕ

GOLF III задни барабанни спирачки..

Мнениеот ВУТЕ » Чет 08 юли 2004 15:27


Привет, имам GOLF III. скоро минавах на годишен технически преглед и ми казаха че задните спирачки не ловят. Даже не узпяха да блокират машинката докато тестваха - изобщо гола вода.. както и да е прегледа ме пуснаха но ми казаха да си ги оправя. Голфчето е '93 набор и реших да му сменя накладките отзад. Днес ги смених, имаше и блокирало цининдърче едно. Барабаните са добре, не са износени. Феродото беше заминала около половината, даже по-малко. Помолих после майстора да я пробва на уреда за прегледи пак и о чудо - пак гола вода.. е,малко по-добре от преди ама все пак доста слабо..чувал съм и от други че на голфчетата им са слаби по принцип задните спирачки ама чак пък прегледа не могат да издържат.. дайте акъл какво да права, има ли още някоя тънкост? Май трябва да мине малко време да се напаснат..?

Ръчната горе долу държи, не е чак да кове но не е и хич да я няма..




Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Чет 08 юли 2004 15:49


мисля си ,че не е обезвъздушена системата като хората.
може и сервото да не работи както трябва.
ръчната ако натегнеш жилата ще стане по-добре.
при нови накладки по-често се случва да трият и да задържат докато се напаснат.


Гост

Мнениеот Гост » Чет 08 юли 2004 16:04


GOLFER написа:мисля си ,че не е обезвъздушена системата като хората.
може и сервото да не работи както трябва.
ръчната ако натегнеш жилата ще стане по-добре.
при нови накладки по-често се случва да трият и да задържат докато се напаснат.


еми обезвъздувавахме , мисля че не е от туй.. За сервото не знам, ако не бачкаше нямаше и предните да спират,нали? А предните са супер. За жилото - може да го понатегна.

Мерси!


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Чет 08 юли 2004 16:15


ей сега се сетих :idea: за задните спирачки може и да има един "регулатор" дето колкото по натоварена е колата повече спират задните колела.виж и за това :wink:


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Чет 08 юли 2004 20:26


Aко си близо до Пловдив ще те пратя на на един майстор , но след това се кара само с колан ,за да не се залепиш на стъклото :lol:


Потребителски аватар
VR666
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 19:38
Автомобил: VW Jetta
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Ботевград

Мошенници

Мнениеот VR666 » Чет 08 юли 2004 20:39


Абе ВеДубалвето си е наред ами тия майстори са гола вода.
Задните спирачки ловят само при яко натоварване (3-4 човала с картофи например :D ).


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: GOLF III задни барабанни спирачки..

Мнениеот BOSS » Чет 08 юли 2004 21:40


ВУТЕ написа:Привет, имам GOLF III. скоро минавах на годишен технически преглед и ми казаха че задните спирачки не ловят. Даже не узпяха да блокират машинката докато тестваха - изобщо гола вода.. както и да е прегледа ме пуснаха но ми казаха да си ги оправя. Голфчето е '93 набор и реших да му сменя накладките отзад. Днес ги смених, имаше и блокирало цининдърче едно. Барабаните са добре, не са износени. Феродото беше заминала около половината, даже по-малко. Помолих после майстора да я пробва на уреда за прегледи пак и о чудо - пак гола вода.. е,малко по-добре от преди ама все пак доста слабо..чувал съм и от други че на голфчетата им са слаби по принцип задните спирачки ама чак пък прегледа не могат да издържат.. дайте акъл какво да права, има ли още някоя тънкост? Май трябва да мине малко време да се напаснат..?

Ръчната горе долу държи, не е чак да кове но не е и хич да я няма..

Те колегите са ти казали ама да кажа и аз. Като взех аудито и на КАТ ме върнаха че са слаби задните спирачки, слаби ама като натиснех спирачката направо изхърчах през прозореца. Отидох при един познат майстор и той врътна този регулатор и нещата се пооправиха, но този регулатор регулира спирачното усилие спрямо натовареноста на автомобила. Савсем нормално е задните спирачки да ловят по леко от предните, ама пък хич да ги няма. :? Провери да неби феродото да е твърдо.


Гост

Мнениеот Гост » Съб 10 юли 2004 9:56


Абе къде е тоя регулатор? Да го врътна и аз малко?


Потребителски аватар
GOLF@
Мнения: 250
Регистриран на: Чет 24 юни 2004 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Evropa

Мнениеот GOLF@ » Съб 10 юли 2004 11:20


Здравей Вуте :)
На тези с дискови спирачки, като се износи един семеринг, влиза боклук и лостчетата, задействащи ръчната спирачка, блокират.
Хвани някой да ти я дърпа, а ти гледай дали, като опъне и я пусне, се връща лостчето. Ако не се връща, го върни на ръка с отвертка или лост. Провери след това дали задните държат, но не ръчната, а със спирачка. При условие, че държи, означава, че причината е в механизма на ръчната спирачка.
Дано да ти бъда полезен :)


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Съб 10 юли 2004 11:46


Основната задача на този регулатор е да не позволява на задните спирачки да блокират преди предните.....Колкото повече е натоварена колата, толкова повече се отваря клапата на регулатора и от сервото на спирачката отива по-голямо налягане и спира по-добре.В стария форум това го обсъждахме с колегите(поне за Голф 2) и намерихме решение :wink: Като ходиш на технически преглед слагаш 1-2 торби цимент в багажника и си готов :lol: Въпреки това задните спирачки трябва да хваштат поне малко когато колата не е натоварена.... :roll:


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Съб 10 юли 2004 11:47


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Чет 20 яну 2011 15:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 12 юли 2004 12:01


vw_golf_2_Memphis написа:Сигурни ли сте че всички ГОЛФ-ове имат такъв регулатор?

не моя 1,3 няма, но москвича има :P


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Пон 12 юли 2004 13:52


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Чет 20 яну 2011 15:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 11 авг 2004 7:16


Аз имах абсолютно същия проблем и след като видях, че феродото на задните накладки не е износено смених цилиндърчетата отзад. Проблема се реши автоматично.
Също ако си карал бързо и си се правил на състезател и си дърпал ръчната може да блокира механизма който отпуска накладките отзад и тогава се получава блокиране на колелата отзад, което е лошо.
Дано да съм бил полезен.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Сря 11 авг 2004 21:55


като натегнеш пружината на регулатора и
проблема ще иэчеэне - гаранция, стига да не е
блокирал в това положение



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта