Парно на голф3-проблем

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dimata761224
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Парно на голф3-проблем

Мнениеот dimata761224 » Нед 07 апр 2013 16:55


Здравейте колеги.Знам че има много теми свързани с парното но не можах да намеря отговора на моят проблем.Колата ми е GOLF3 GTI 2.0 1994.Преди 2-3 месеца карам си и при пускане на парното цялото предно стъкло стана в антифриз.Откарах колата на майстори и те казаха спукано радиаторче.Оставих колата за ремонт.Какво са правили незнам.На другият отидох да си я взема и майсторите казаха че са сменили радиатора.Тръгнах си и не сам пускал парното защото денят беше хубав.За съжаление на другият ден влезнах в болница и колата не е карана доста време.Когато я подкарах колата загря нормално пускам парното,няма никой.Обезвъздуших системата,не.Отидох пак при майсторите.Те ми казаха да я оставя, сигурно се е откачила клапата.Когато се върнах ,казаха ми ,че всичко е ок и затова ,че сам карал колата с добавки против теч са се запушили повечето търбички на радиаторчето.Казаха ми ,че колата има парно когато е над 2000об и когато е на празен ход няма.И вдействителност е така и до днес, когато я карам над 2000об има някакво парно когато я пусна по инерция почва да духа студено.Вчера свалих маркучите на радиаторчето и му забих мркуч с вода и в двете търби,тече си бистра вода.Да поясня,че наистина сам карал колата с добавки.И преди 6-7 месеца сам сменил водната помпа-ако има значение разбира се.Марката на радиаторчето не си спомням но ми казаха,че е немско. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот ktamen » Нед 07 апр 2013 16:59


Фалшиво радиаторче. Ще се наложи да идеш на други майстори да ти го сменят още веднъж с оригинално, може и втора употреба. Ново е над 300лв.


Потребителски аватар
mirk0
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 17:45
Автомобил: Golf3 Gti Edition
Двигател: 2E 1996
Местоположение: Лом
Контакти:

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот mirk0 » Нед 07 апр 2013 17:25


50лв чисто ново ама промии цялата водна система :love.vwclub


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот cheatereye » Нед 07 апр 2013 17:29


Малко оффтопик, за което се извинявам, ама радиаторче за парно над 300 лв. Те хората за над тези пари си купуват печки с водни ризи :gruebel Да не говорим и за двигатели ?! Къде е уловката ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот stefan4o » Нед 07 апр 2013 17:32


Уловката се крие в абревиатурата ОЕМ. Нали знаеш какво значи? :mhihi


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот cheatereye » Нед 07 апр 2013 17:40


Уловката също е там, че дори и тогава не се знае дали е точно ОЕМ :th_up Защото плащаш луди пари за тази част, а после в гаранцията гласи, че се приема само при монтиране на оторизирани сервизи, а те ще вземат още половината от сумата (150 лв.) за монтирането и смисъла е ? Купи си нова кола ? Защото, ако се развали винаги излиза, че охладителната система била неизправна ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот stefan4o » Нед 07 апр 2013 17:50


Не зная какво гласи гаранцията. Това какво радиаторче ще купиш и къде ще ти го монтират е въпрос на личен избор. Има доста писано из форума по въпроса за евтините радиаторчета. Варианти не е като да няма:
http://www.ebay.de/itm/Heizungskuhler-VW-Golf-II-III-IV-Seat-Neu-Valeo-OE-/161002046019?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AGolf+II&hash=item257c784243


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот Петър Христов » Нед 07 апр 2013 18:08


Какво го мислите толкова този радиатор,няма никакъв смисъл да се дават пари за уж марков.Тази зима и моето парно взе да отслабва поради частично запушване на радиаторче.Питах познат монтьор какво да си взема и той ми каза "купувал съм оригинално валео за 80 лв. и китайско за 30 лв. и като ги извадих от опаковките по нищо не се различават,тъй че вземай евтино" :eek :screwy
Мислих ден два и си взех оригинално за 28лв :mhihi . подобрих си времето за смяна (от 5 и нещо до към седем)и сега парното ми бълва огън :c020 а докога ще видим.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот ktamen » Нед 07 апр 2013 18:10


mirk0 написа:50лв чисто ново ама промии цялата водна система :love.vwclub

Чисто ново може да се намери и за 16лв. Мой приятел си взе такова за пасата и беше доволен, но си трябва късмет. Цената в никакъв случай не е ориентир дали е читаво или не.
ЕДИТ:
Колегата над мен явно не е попадал на ново радиаторче, което пропуска водата директно от входа към изхода без да минава през тръбичките и затова му е странно това разтягане на локуми.


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот cheatereye » Нед 07 апр 2013 18:17


Интересно ми е надувате ли ги преди да ги монтирате на колата, защото съм сигурен, че повечето хора не ги тестват !


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот ktamen » Нед 07 апр 2013 18:23


И какво ще разбереш като го надуеш? Дали тече ли? А ако не тече дали ще топли? Точно това е големия проблем - за да се тества трябва първо да се монтира и тогава разбираш, че си се прекарал.


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот cheatereye » Нед 07 апр 2013 18:43


Ти като монтираш, радиатор(и) в къща да не би да го монтираш направо (както е купено), без да го надуеш поне на 1 атмосфера ?

Последна промяна от cheatereye на Нед 07 апр 2013 18:50, променено общо 1 път.


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот Петър Христов » Нед 07 апр 2013 18:50


ktamen написа:И какво ще разбереш като го надуеш? Дали тече ли? А ако не тече дали ще топли?

Ми като ви е такъв дерт дали ще топли,като си го купите монтирайте го хвърчащо при мотора,палите колата чакате да позагрее и ако радиаторчето се затопля равномерно значи ще топли :mhihi После докато извадите старото радиаторче новото ще е изстинало достатъчно за да го откачите и монтирате на мястото му.
Наясно съм че ментето си е менте и може да има дупка в преградата като ново и водата да си минава напряко,но каква е вероятността следващото менте да има също проблем ?Освен това две евтини радиаторчета са по евтини от едно марково,дето в България хич не се знае колко е марково и колко е качествено.А ако ви се случи марково с дефект?


martiii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 19 ное 2009 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v tarnovo

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот martiii » Нед 07 апр 2013 18:52


Не се съмняваи че като си сменил помпата няма да се издъни те и от нови се чупят радиаторчето също може да е менте а ти трябва да си намериш майстор на който да имаш доверие защото може да са ти сложили добавка вместо да го сменят :D


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Парно на голф3-проблем

Мнениеот cheatereye » Нед 07 апр 2013 18:54


Петър Христов написа:
ktamen написа:И какво ще разбереш като го надуеш? Дали тече ли? А ако не тече дали ще топли?

Ми като ви е такъв дерт дали ще топли,като си го купите монтирайте го хвърчащо при мотора,палите колата чакате да позагрее и ако радиаторчето се затопля равномерно значи ще топли :mhihi После докато извадите старото радиаторче новото ще е изстинало достатъчно за да го откачите и монтирате на мястото му.
Наясно съм че ментето си е менте и може да има дупка в преградата като ново и водата да си минава напряко,но каква е вероятността следващото менте да има също проблем ?Освен това две евтини радиаторчета са по евтини от едно марково,дето в България хич не се знае колко е марково и колко е качествено.А ако ви се случи марково с дефект?


Един смислен пост !
Евалата колега ! :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта