Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот golf777 » Сря 11 сеп 2013 0:07


Та става дума за 1.8т agu мотор.
:arrow Сутрин като я паля колата пали вдига до 1100 оборота и гасне ако не и подадеш газ.При повторно палене си задържа плавно обороти и не гасне.Но ако и подадеш газ, за да не изгасне плавно вдига до 1100 пада 1000 и след това пак 1100 някак си все едно автоматичния смукач не може да захапе.
:arrow И другото дразнещо е че след като загрее като спираш по стопове и изключа от скорост оборотите играят Т.Е падат под 800 и пак се качват до 900 и това няколко пъти и след това се стабилизират.Дросела дава нормални стойности :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy




Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот Хри100в » Сря 11 сеп 2013 1:41


Колега, в твоя случай има 2 възможни проблема: стъпково моторче или ТПС-датчик


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот feniksgod » Сря 11 сеп 2013 17:48


Хри100в написа:Колега, в твоя случай има 2 възможни проблема: стъпково моторче или ТПС-датчик

Така като напишете като по книга. Той човека може да не е толкова в час.
Почисти си дросела и до него на 2 пръста разтояние дето се вика. Има един датчик почисти го. Той се намира след дросела на всмукателният колектор в началото.
Той ти мери температурата в колектора. Почисти го и него и виж дали няма да се оправи.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот mupk0 » Сря 11 сеп 2013 17:51


Не съм сигурен при 1.8Т как е ,но на 1.8(125 коня) картерната вентилация играе роля ;) При мен имаше изваден маркуч на нея и сега е наред.Проблема с оборотите поне беше при мене.Това с паленето го нямаше


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот rudoni » Сря 11 сеп 2013 20:13


Колегата има нужда от помощ ,и най-добре е да му препоръчаме читав сервиз около Харманли и Хасково където да му оправят проблема.От тук само баене.А кой е най-голямата баячка?


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот golf777 » Сря 11 сеп 2013 23:46


rudoni написа:Колегата има нужда от помощ ,и най-добре е да му препоръчаме читав сервиз около Харманли и Хасково където да му оправят проблема.От тук само баене.А кой е най-голямата баячка?


имам читав сервиз и то доста голям в който ми правят колата и са доста в час но в момента я карам повече и няма как да им я оставя за няколко дни.Но се пак ми я закачиха и ми казаха ,че дава и натрупва някаква грешка на сондата като прехвърли на газ.

Та колата е с газ, като я карам на бензин няколко дни от начало се замотават оборотите някакви си 1-2 часа работа на двигателя и после спират и не мърдат и грам.А като се замотават като чукна волана и се стабилизират .Казаха ми ,че дросела реагирал малко бавно но е с добри показатели и е чист.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот rudoni » Чет 12 сеп 2013 7:34


Виж там колегите да я разгледат по-подробно , а не да набеждават разни части и се оправдават пред теб.Отдели си време и иди.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот niki1_j » Пет 13 сеп 2013 22:34


golf777 написа:
rudoni написа:Колегата има нужда от помощ ,и най-добре е да му препоръчаме читав сервиз около Харманли и Хасково където да му оправят проблема.От тук само баене.А кой е най-голямата баячка?


имам читав сервиз и то доста голям в който ми правят колата и са доста в час но в момента я карам повече и няма как да им я оставя за няколко дни.Но се пак ми я закачиха и ми казаха ,че дава и натрупва някаква грешка на сондата като прехвърли на газ.

Та колата е с газ, като я карам на бензин няколко дни от начало се замотават оборотите някакви си 1-2 часа работа на двигателя и после спират и не мърдат и грам.А като се замотават като чукна волана и се стабилизират .Казаха ми ,че дросела реагирал малко бавно но е с добри показатели и е чист.


По описаният начин, намирисива на кофти настройка на ГИ, което води до кофти адаптация на лабдата и т.н. Ако ниастина след известно време каране на бензин, нещата се оправят, направи нови настройки на газста. :th_up


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот Tipsy » Пет 13 сеп 2013 23:05


Това с падането на оборотите при спиране ми го правише като имах проблеми с дебитомера, но пък той би трябвало да си излиза като грешка при диагностика.


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот golf777 » Пон 16 сеп 2013 12:15


niki1_j написа:
golf777 написа:


По описаният начин, намирисива на кофти настройка на ГИ, което води до кофти адаптация на лабдата и т.н. Ако ниастина след известно време каране на бензин, нещата се оправят, направи нови настройки на газста. :th_up


ГИ го погледнаха закачиха тестваха уж нищо не правиха(май малко вдигнаха горивото в ниските ама знам ли съдя по това че държи малко по високи обороти от преди на газ) И според тях е проблем в свещи или бобини и хвърля не-изгоряло гориво и от там грешка в сондата


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 16 сеп 2013 12:30


Като за начало си провери маркучите на картерната вентилация и виж дали датчика за антифриза ти функционира коректно - и двете неща можеш да им направиш поне начален тест със стойности (не грешки) по ВАГ-Ком. За теч на вакуум се гледа дебитмора на празен ход загрял да е към 4 единици, а датчика се проверява на рпестояла едно денонощие кола като включиш измервателния блок датчика на антифирза, датчика за външна температура и за темпреатура на вхдоящия въздух трябва да показват еднакви стойности плюс минус един градус.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот rudoni » Пон 16 сеп 2013 12:42


Rabbit_TDI написа:Като за начало си провери маркучите на картерната вентилация и виж дали датчика за антифриза ти функционира коректно - и двете неща можеш да им направиш поне начален тест със стойности (не грешки) по ВАГ-Ком. За теч на вакуум се гледа дебитмора на празен ход загрял да е към 4 единици, а датчика се проверява на рпестояла едно денонощие кола като включиш измервателния блок датчика на антифирза, датчика за външна температура и за темпреатура на вхдоящия въздух трябва да показват еднакви стойности плюс минус един градус.

Това трябва да му го направят в сервиза където ходи.Той няма ВАГ като повечето от вас да си човъркате колите и после майсторите били виновни.Те да не набеждават бобини и свещи а да пуснат един мотор тестер и да ги проверят.Нали са голям сервиз?! Те се тестват , а не се гледат с нежни и премрежени очи на разбирач! :biggrin


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 17 сеп 2013 23:34


rudoni написа: като повечето от вас да си човъркате колите и после майсторите били виновни

Които си е взел ВАГ просто е спрял да ходи на "майстери" или поне не за диагностика. Пък те майсторите са цветя - спят с идеята за проблемите на наще автомобили и единственото което ги спира да ги направят като нови е това, че си чоплим с VCDS из тях :mhihi :bowdown :banghead :censored2


Потребителски аватар
V1zAn713cA
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 04 авг 2009 14:35
Автомобил: Golf MK4 GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: sofia

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот V1zAn713cA » Чет 24 окт 2013 20:56


Момчета и аз имам същия проглем на моята кола... и аз карам 1.8Т AGU и ми играят оборотите като е студена...като я покарам малко и загрее много добре, спират да играят...а и като я освободя от скорост понякога и гасне...да добавя, колата има и АГУ...и на бензин и на газ играят.... :banghead ходих да ми чистят дросела, изчистиха го, адаптираха го и се пооправи за извесно време(една-две седмици някъде) нямаше ядове...след това пак същото..свалих дросела и го изчистих(стана като нов), ония ден чистих и датчика след дебитомера...подобрения никакви...помагайте ако можете, че вече незнам какво да правя...или препоръчайте някой който се занимава само с тия коли...благодаря ви предварително... :smile :smile


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Г4 1.8т мени обороти на празен ход.

Мнениеот rudoni » Чет 24 окт 2013 21:22


Колега ,нали прочете колко изписано има по проблема?Как от тук това да стане да ти оправим колата?Освен някой с лап топ и уай-фай и програма за дистанционно управление на РС да го видим от разстояние в движение и на място!И да те пратя при Мишо от Герман да ти оправи проблема!Иначе няма как!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта