Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Пет 04 окт 2013 21:10


Колеги имам следният проблем.Колата придърпва от около 2000хил оборота до около 2500хил. оборота на всяка скорост. Отделно като пусна педала на газта леко придърпва.Ходих при майстор който ми каза че имам проблем с дебитомера, след което се оказа че не е от него,каза ми да сменя въздушният филтър, и че ще се управи, но нещата пак са същите. От преди месец съм с ГИ, но придърпването го правеше и преди това. Както придърпва на бензин така и на газ.Като я закачиха на компютър, излезнаха само 3 грешки на ламбдо сондата, който бяха изтрити и не се появиха отново. Дайте идея от какво може да бъде. Мерси предварително.




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот snupeca » Пет 04 окт 2013 22:37


Почни с чистене на дросела.


shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Пет 03 яну 2014 21:26


Изчистиха дросела смениха свещите стана ясно,че не е и от дебитомера и майстора ми каза,след доста търсене на проблема каде ли не,че всичко с двигателя е ок и е почти сигурен че ще е от скоростната кутия,главно придърпването се осеща на на втора и трета,а на четвърта доста по слабо и на пета вече го няма.Колеги даите мнение?


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот Steels » Пет 03 яну 2014 21:52


Не никакъв дросел, пробвай изчисти, но знай че не се ли оправи, скоростната кутия заминава. Сменил съм две такива, на 2000 оборота започне ли да придърпва значи нитовете са си заминали. Отваряй и ремонтирай или си търси ERT. Ако се разровиш има тема за колега който какво ли не беше сменил по колата за да се оправи това придърпване накрая като свали кутията видя, че между нитовете имаше луфт .


Потребителски аватар
gonzo08
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 09 авг 2012 12:05
Автомобил: GOLF 4 1.6SR
Двигател: AKL
Местоположение: Русе

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот gonzo08 » Нед 05 яну 2014 22:49


Здравейте колеги,аз мисля,че не е от скоростната кутия,защото съм карал два Голфа 1,6 СР-единият с ERT кутия ,а другият с DUU,но с ремонтен комплект болтове и при двете коли си имаше едно придръпване от 2000 до 2200 оборота и то най доловимо на 2скорост.Проблема е може би друг. :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub


shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Пон 06 яну 2014 0:04


Колега от какво тогава може да е според теб:-)


Motty
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот Motty » Пон 06 яну 2014 10:14


И според мен, не би трябвало до е от скоростната кутия! Или ако има нещо което да води към нея, не би трябвало де е придърпване....нали?
Тоест ако има луфт между нитовете.....то как би могъл той да доведе до придърпване, при положение, че се поддържа равномерно натиснат педала на газ-та... :eek

Прочетох, че колегата бегло е споменал за извършените "ремонти". Спомена за сменяването на свещи, при драмата с дебитомера.
А кабелите проверени ли са?
Според мен, би трябвало да се прегледа обстойно запалителната система.
Грешките на ламбда контрола, в никакъв случай не трябва да се пренебрегват. Тоест, не смятайте, че си решавате проблемите с триенето на грешката. Записвайте си я! Обръщайте внимание какво ви казва компа. След това гледайте живи данни. Грешка за богата,бедна смес.....такива неща!
Температурните датчици на колата наред ли са?

П.С. Аз имам същото придърпване - около 2хил оборота. И съм се насочил към свещи! Кабелите при мен са нови и не искрят. Оказа се доста важна и самата подредба на кабелите!!! НЕ им позволявайте да се допират до нищо... При мен се наблюдаваше сияние, там където се допират кабели със каквото и да било - друг кабел,маркуч, метал!
Тоест, колега.... вземи едно шише от препарат за прозорци с пулверизатор, сипи вода в него и напръскай внимателно кабелите.... ако искри, сменяй! Обърни внимание и на подредбата на кабелите. Аз ползвах за изолация парчета пореста гума/изолират въздухоотводи с нея май, от едната страна има лепило/


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот al3xbg » Пон 06 яну 2014 10:55


Имам го същото предимно на студен мотор. Свещите са нови,както и дебитомера. Остават кабели, бобина и т датчик, който уж показва точно според вагком, но знам ли. Ще споделя, когато имам развитие =].
При вас постоянно ли го прави или само докато загрее, когато е нощувала?


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот xalerrelax » Пон 06 яну 2014 11:48


От моята кутия паднаха 4 нита , намери ми темата.
Симптомите бяха същите , смених с болтове и сега всичко е наред.
Кажи какъв ти е кода на кутията , коя година е автомобила?
Има различни комплекти на болтове.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот al3xbg » Пон 06 яну 2014 15:12


Моите скорости са сменяни в германия на 186к според книжката заедно с диференциала. Сега колата е на 256к, като съм сменил маслото с оригинално и нямам никакви шумове. Отделно, когато загрее добре, колата работи чудесно без да придърпва. Не мисля, по-скоро се надявам да не са скоростите ...


murderah
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:47
Автомобил: Golf MK4
Двигател: AKL
Местоположение: Варна

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот murderah » Пон 06 яну 2014 23:10


Колега, имах същия проблем и минах през няколко сервиза, докато не се спрях при един 'разбирач', който буквално ми е*а майката на колата :) Най-накрая попаднах на свестен сервиз в Русе, където момчетата се захванаха и я оправиха. Всичко беше от кофти центровка на коляновия вал и ремъците - зъбците буквално прескачаха и ситуацията беше да си ... ;) Също като беше зле центровката ми даваше грешка и на Датчик на Хол при разпределителен вал .... От както я центроваха, лети :) вчера я изпънах на магистралата до 180 - мърка като котенце ... Дано да съм ти помогнал и успех! :)


Потребителски аватар
Краси Кунчев
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот Краси Кунчев » Вто 07 яну 2014 21:14


Аз съм със същия двигател. От известно време и мен ме гложди този въпрос. Не мисля, че е е от центровка, защото симптома го има преди и след смяна на ангренаж. Чудя се дали това тресене не е от омекнали пружини на съединителя? Някакво мнение!


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот al3xbg » Сря 08 яну 2014 8:56


Последното, което установих и бях втрещен е, че като че ли е от горивото на една прослувута гръцка верига .... Изгорих резервоар и малко на румънска фирма и няма и помен от придърпването ... Незнам за теста с нафтата, който даваха по новините,но положението при бензина явно е същото ...


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот plamikcho » Сря 08 яну 2014 11:08


Прословутото придърпване според мен не е от скорости. И при мен го има, по-осезаемо е на студен мотор. Имам го от доста време, не е пряко свързано с вървежа. Не знам на какво се дължи. Ако бяха скоростите, досега да са дали фира. Решил съм да го закарам на доктор на по-обстоен преглед, ама все не стигам до това. Но ако оправя вървежа и придърпването, задължително ще напиша каква е била причината. Сега си търкаляме така, върви си прилично, разхода е нормален за мотора и годините и така.


shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Сря 08 яну 2014 12:41


1999 година е колега,преди 30 хил км правих основен ремонт на двигателя,сегменти шлаифане на главата и т.н като преди ремонта лапаше по над 2 литра на 10 000 сега както сложа маслото така го пускам грам не бара интересното е,че предърпването го правеше преди ремонта прави го и сега,според майстора ми това придърпване е от скоростната кутия,цял ден я гледаше пробваше няколко пъти връзваше към лаптопа и според него всичко по двигателя е наред нито грешки нито нищо,остава само съединителя или скоростната кутия,според него проблема ще е от скоростната кутия



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 29 госта