Голф 4 два въпроса без отговор :(

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 19:59


Колеги здравейте,от днес се сдобихме с голф 4 2.0 бензин комби. Първите впечатления от колата са мн.добри,ама имам два бодила в очите и много се дразня... Първият ми е свързан с подгрева на седалките... копчета има ,светят ,буксите отзад са си свързани ,ама седалките не се загряват,проверих да не е от бушона,странното беше ,че точно на мястото за подгрева 44 ако не се лъжа(най-долу в ляво) ,няма нищо... а и не може да се сложи бушон. Гледах от долу под седалката бая кабели и букси има ама нямам идея коя за какво е ,ако някой може да ме светне какво да погледа за да разбера има ли подгрев няма ли .... Другото е , пръскалките на фаровете как се пускат,защото пробвах да ръчкам лосчето за чистачките във всички възможни позиции ама уви не действа :( погледнах и бушона да не е изгорял ,ама за разлика от подгрева бушон си имаше и то здрав 40А.
Поздрави,и се извинявам ако съм допуснал някоя неточност.




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот pas1.8mi » Пет 06 дек 2013 20:25


Защо не може да се сложи бушон? За пръскалките мисля,че трябваше да се задържи няколко секунди лоста за чистачките(предните за пръскане)!Не съм сигурен дали не трябваше и фаровете да се включени на "къси"! :gruebel


ivako
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 12 апр 2010 19:14
Автомобил: mk4
Двигател:

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот ivako » Пет 06 дек 2013 20:35


най-вероятно седалките с подгрев са допълнително слагани и ако въобще е поставен предпазител, (ако въобще са свързани правилно за да работят) то най-вероятно е в началото на +овия кабел


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 20:46


Кое най-вероятно е в началото на+совия кабел колега,че нещо не мога да те рАзбера?!?


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 20:54


pas1.8mi написа:Защо не може да се сложи бушон? За пръскалките мисля,че трябваше да се задържи няколко секунди лоста за чистачките(предните за пръскане)!Не съм сигурен дали не трябваше и фаровете да се включени на "къси"! :gruebel


Ами бушон не може да се сложи, защото металните пластини дето са в самото гнездо, дето държат самия бушон ги няма , и като го сложа , той реално няма за какво да се захване .


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот al3xbg » Пет 06 дек 2013 21:27


Пръскалките на фаровете сработват след задържане пръскането на течност от 3 секунди нагоре, като разбира се фаровете - къси, са включени.
Що се отнася до подгрева, под седалката има жълти-лилави и зелени букси - зелените са подгрева. Там няма какво да се обърка. Колегата горе може би е прав, че или има нещо по инсталацията не както трябва свързано или недай боже са изгорели нагревателите в самата седалка. Моите като че ли по слабо греят тази зима, та явно си имат някакв живот нагревателите. Освен това е добре да знаеш, че за да греят, трябва да си седнал, понеже има датчик за тежест и ако е включен подгрева , но няма човек, той се изключва като защита от забравяне предполагам. Успех.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 21:35


Колега мерси мн. За изчерпателния отговор, сега ще я видя тая работа, и дали изобщо има зелени букси под седалките, и ще пиша да кажа. :)


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот delian1978 » Пет 06 дек 2013 21:38


Седалките на Голфа нямат датчици за тегло и греят постоянно.Буксата на подгрева под седалката е зелена,но може и да е слаган допълнително подгрева или предния собственик да си е сложил само бутони и да не е стигнал до самите нагреватели-вече има няколко колеги във форума,които имат бутони,а нямат реотани :mrgreen .Относно пръскалките на фаровете те работят само при включени къси светлини и задържане на лостчето за да пръска на предния прозорец повече от 2-3 секунди.Като сработят се чува много ясно помпата им защото тя е доста по-мощна от тази за предното стъкло.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 21:53


Значи относно пръскалките греда :( Не знам от къде може да идва проблема..... Иначе погледах под седалката има една голяма зелна букса,за нея ли става въпрос,тя ли е за самите нагреватели? Дайте някой съвет какво да проверя за тези пръскалки,много мразя нещо да не ми сработва като хората по колата .


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот delian1978 » Пет 06 дек 2013 21:56


Еми те може да са само два проблемите с пръскалките-прекъснат кабел до помпата или изгоряла помпа.Откачаш буксата на помпата и мериш дали има напрежение като задържиш лоста при включени фарове.Ако няма почва голямото търсене защо,ако има значи помпата е дала фира.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Пет 06 дек 2013 22:06


Еми за пръскалките е ясна работата ,само ми кажи къде да я намеря тази помпа? А за подгрева някаки идеи? Или да хвана и да сваля таблото с бушоните за да видя защо няма пластинки вътре за самия бушон?


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот al3xbg » Съб 07 дек 2013 8:54


delian1978 написа:Седалките на Голфа нямат датчици за тегло и греят постоянно.


Тогава как ще обясниш това, че като стана, моята спира да грее и като седна, отново започва ? Все едно, да не спорим в на човека темата.

Относно пръскалките най-евтиният вариант е да е заминала помпата им, нататък става мъка, едни цени от по 70 - 100 лв в порше ... Дано да е от помпата колега, тя е по-поносима като цена.
За подгрева вместо да се блъскаш да търсиш, няма ли вариант да попиташ продавача на колата ти какво е положението, така и така си я платил вече, не вярвам да му дреме и да не ти каже.


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот delian1978 » Съб 07 дек 2013 9:21


Тогава как ще обясниш това, че като стана, моята спира да грее и като седна, отново започва ?

Ето схемата на свързване на отоплението на седалките:
http://www.vwclub.bg/forum/download/file.php?id=275142&mode=view
Кое според теб е тензодатчик?Евентуално ако колата ти е по-нова от 2000г. може там вече да са го добавили,но в моята,която е 99г със сигурност няма.
За проблема на колегата-в казанчето за чистачките трябва да имаш две помпи,едната е за стъклата,предно и задно,а втората е за пръскалките.Освен това казанчето задължително е 5,5л.Провери дали отговаряш на всички тези условия,че може да са добавяни после пръскалките и да не е свързано всичко както си е оригинално.Ако има две помпи виж коя работи като пръскаш на джама - другата е за пръскалките.
За проблема със седалките,майката му е мерене с уред по посочената схема,за да откриеш къде е проблема,ако наистина имаш зелена букса под седалките.Както е видно от схемата реотаните са на два кръга,които са вързани последователно.Ако се прекъсне единия спира целия подгрев.Аз от личен опит мога да кажа,че най-често проблемни се оказват долните нагреватели,в самата седалка,защото са подложени на непрекъснато натоварване и в един момент явно се предават.Тогава решението е тема в купува и търсене по моргите,както аз намерих моите резервни реотани.Ако проблема е в захранването,тогава е вече дърво,защото кабелите са под мокета и си е голямо търсене и разглабяне.Ама без уред и малко мерене,няма как да стане.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Съб 07 дек 2013 10:02


delian1978 написа:Тогава как ще обясниш това, че като стана, моята спира да грее и като седна, отново започва ?

Ето схемата на свързване на отоплението на седалките:
http://www.vwclub.bg/forum/download/file.php?id=275142&mode=view
Кое според теб е тензодатчик?Евентуално ако колата ти е по-нова от 2000г. може там вече да са го добавили,но в моята,която е 99г със сигурност няма.
За проблема на колегата-в казанчето за чистачките трябва да имаш две помпи,едната е за стъклата,предно и задно,а втората е за пръскалките.Освен това казанчето задължително е 5,5л.Провери дали отговаряш на всички тези условия,че може да са добавяни после пръскалките и да не е свързано всичко както си е оригинално.Ако има две помпи виж коя работи като пръскаш на джама - другата е за пръскалките.
За проблема със седалките,майката му е мерене с уред по посочената схема,за да откриеш къде е проблема,ако наистина имаш зелена букса под седалките.Както е видно от схемата реотаните са на два кръга,които са вързани последователно.Ако се прекъсне единия спира целия подгрев.Аз от личен опит мога да кажа,че най-често проблемни се оказват долните нагреватели,в самата седалка,защото са подложени на непрекъснато натоварване и в един момент явно се предават.Тогава решението е тема в купува и търсене по моргите,както аз намерих моите резервни реотани.Ако проблема е в захранването,тогава е вече дърво,защото кабелите са под мокета и си е голямо търсене и разглабяне.Ама без уред и малко мерене,няма как да стане.


Мерси колега много за изчерпателния отговор. Ще погледа всичко отгоре написаното,но за подгрева аз споменах,че и бушона го няма,от където според мене идва проблема,и мисля да разглобя таблото за бушоните и да видя какво е положението , и защо няма метални пластинки в самото гнездо. Мислиш ли ,че от там може да идва главния проблем?Иначе вчера погледнах под седалката и имаше зелена букса и тя е малко по широка от другите,нали за нея става въпрос?


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 два въпроса без отговор :(

Мнениеот MarchewwO » Съб 07 дек 2013 13:51


Значи,оказа се ,че аз съм бил в грешка с бушоните,защото схемичката дето е на капачето се гледа на обратно и съм се бил заблудил.Сложих бушон , и пак келава работа.... Единствения подгрев който работи в момента е на пасажерската седалка ,на облегалкаа за гърба. Гледах под мойта кабелите вс. си е свързано... ще замеря дали идва ток до нея. А за седалото на пасажера си нямам идея кво става,сигурно са изгорели релтаните,идеи??? По въпроса с пръскалките, имам две моторчета, по мои наблюдения си има маркучета до пръскалките,което ме навежда на мисълта,че не са само сложени ей така примерно ако е сменяна бронята. Но проблема е ,че като се задържи лостчето както ми казахте ,че става и е на къси,изобщо не излзиат пръскалките нагоре,камоли пък да пръска ,ще замеря моторчето при кзанчето,но ми дайте акъл как да разбера защо самите пръскалки не искат да излезнат, или те излизат от силата на налягането на моторчето дето пръска ?!?! :( :( :neutral

Последна промяна от MarchewwO на Съб 07 дек 2013 14:54, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта