проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ-Решено!!!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ-Решено!!!!!

Мнениеот gadniqt » Пон 09 дек 2013 18:13


Колеги,от както съм взел колата(5-6г) имам един дразнещ проблем с 1-ва скорост. При някое от включването и(прави го едно на 10 включвания ориентировачно), първа не ми влиза както трябва,а влиза примерно 1/3 от хода и. Съответно ако съм в кръстовище и се почва едно бързо ръчкане на скоростите и съединителя за да влезне. Скоростната кутия и съединителя съм ги сменил на скоро,проблема си остана. Само жилото(саморегулиращо) не съм сменил,но не вярвам да е от него. Други идеи,че така или иначе скоро ще е карам да ми сменят жилото,поне да кажа да погледнат и тоя проблем.
Не съм хванал закономерност кога се появява проблема...когато и скимне,определено опира в нещо и със сила не влиза,трябва да върна и пак да е вкарам и пак не е сигурно,че няма ми направи номера.
Колата е Г3 1.6 АБУ

Проблема е решен с ново обикновенно жило за съединител :)

Последна промяна от gadniqt на Чет 13 фев 2014 18:57, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 09 дек 2013 18:21


Когато смениш жилото пиши, дали има развитие! Защото аз определено се съмнявам, че проблема иде от него! Когато иска си отпуска съединителя, и когато не иска, ти прави този проблем! Не виждам от къде другаде ще пари проблем!


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот gadniqt » Пон 09 дек 2013 18:24


my heart iS iCe написа:Когато смениш жилото пиши, дали има развитие! Защото аз определено се съмнявам, че проблема иде от него! Когато иска си отпуска съединителя, и когато не иска, ти прави този проблем! Не виждам от къде другаде ще пари проблем!

Ами на мен жилото определено си ми е проблемно де,ама все си мисля нещо по лостовата система да е или там и аз не знам :). Просто исках мнение дали може да е от нещо друго,та да кажа на майстора да го погледне евентуално и него.


П.П. Евентуално колко струва работата за смяна на жило за моя двигател..ориентировачно?


Потребителски аватар
ninkotv
Мнения: 264
Регистриран на: Пет 10 фев 2012 23:05
Автомобил: [Golf 2] [Tiguan 5N] [Audi A3 8L]
Двигател: [HK 1983] [CBAB 2010] [AGN 1999]

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот ninkotv » Пон 09 дек 2013 18:56


С другите скорости случва ли се някой път да влизат трудно, защото ако е от жилото няма да е само при първа проблемът.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 09 дек 2013 19:03


Според мен, е от жилото, защото и при мен правише така! Когато си на светофар, и чакаш зеленото, тъкмо дойде момента да сложиш 1-ва предавка, а педала на съединителя е до пода, и все едно няма такава предавка! :banghead
Отпускам педала на съединителя, и пак го натискам и проблем няма! Понякога го прави и на задна, уж съм я вкарал, и тъкмо отпусна педала и "Зръъц" явно не съм я! И моето жило е самореголеруемо, и майсторите казват, че само лек е ново, старото няма как да го пипат! Провериха ми всичко по системата (лостовата) и нямаше никакви проблеми! Всичко си е здраво! Остава да сменя и жилото, ама за сега карам така, отпускам педала на съдинителя, и включвам, няма проблеми! Със задна 1-во вкарвам 1-ва и после задна и няма ядове! Според мен друго няма какво да е :c010


Потребителски аватар
Mirqn
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 13 сеп 2013 14:27
Автомобил: Vento
Двигател: AEY 1.9 SDI 1996
Местоположение: Варна / София

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот Mirqn » Пон 09 дек 2013 19:38


Аз също имах този проблем на Вентото ми, само 1 влизаше трудно.Закарах я при Мишо и Ники те са майсторите, които ги намерих от форума.И сега си влиза нормално.Ремонта ми струваше около 20 лв.Какво точно и имаше незнам.Каза че е наместил нещо :biggrin :biggrin


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот gadniqt » Пон 09 дек 2013 20:09


ninkotv написа:С другите скорости случва ли се някой път да влизат трудно, защото ако е от жилото няма да е само при първа проблемът.

Другите скорости са си перфектни :). И при двете скоростни кутии беше проблема...така де не е скоростна кутия,не е съединител :). Жило остава... ами като го сменя ще пиша дали е бил това проблема,че и то в момента "прещраква" понякога,та явно не си е много "в час" :)

Иначе 1-ва като си влиза си е перфектна,така де не влиза трудно

@my heart iS iCe сега като се замисля,на задна ми прави нещо подобно,като натисна съединителя ми влиза задна,но "една идея" не до края(това пак като на 1-ва го прави рядко), пак леко запира,но като поотпусна още малко съединителя и колата леко отлепи - задната си влиза вече перфектно,но не е точно като 1-та. Абе дано жилото да е :)


Потребителски аватар
vwg3
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 07 окт 2005 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с 1-ва скорост - Г3 АБУ

Мнениеот vwg3 » Сря 11 дек 2013 15:12


Обърни сериозно внимание на лостовата система!
Има доста теми в форума:тампоните оранжевите,ябълката...ще се ориентираш



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта