Golf 2 1.8 syncro - Много тежък волан.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
katini
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 авг 2011 13:24
Автомобил:
Двигател:

Golf 2 1.8 syncro - Много тежък волан.

Мнениеот katini » Нед 27 апр 2014 11:42


Добър ден. Това е един от първите ми пъти, в който пиша във форума. Поводът за написването на тази тема не е особено приятен в интерес на истината. От скоро имам книжка и карам една от колите на баща ми, в случая Golf 2 1.8 Syncro (пълна инжекция). По колата са правени някой придобивки и в момента е 112 коня. Не мога да се оплача от вървежа, но волана се върти много тежко. Автомобила е 86-та година и страда от липсата на хидравлика. Мисълта ми е има ли някакъв начин да се омекоти въртенето на волана на този автомобил ? Другото ми оплакване, което не е особено сериозно, но все пак да го спомена е че понякога и предавките влизат със зор, което не е много приятно. Наясно съм, че автомобила е много стар и няма какво повече да се изисква от него, но до ден днешен не е избивало ръжда по него и от към двигател е в много доволно състояние. Поздрави !




Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: Golf 2 1.8 syncro - Много тежък волан.

Мнениеот Explode12 » Вто 29 апр 2014 6:46


Колегa зa волaнa не могa дa ти помогнa, но зa предaвките може дa погледнеш ..или нaпрaво дa смениш - мaсло в скоростнa кутия (мисля че се слaгa 75W90 пълнa синтетикa)също и се продaвaт ремонтни комплекти зa лостовия мехaнизъм, може нещо дa имa, което мз е свършил животa и дa искa смянa.


Потребителски аватар
pavlingm
Мнения: 145
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 16:02
Автомобил: VW Golf
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 2 1.8 syncro - Много тежък волан.

Мнениеот pavlingm » Вто 29 апр 2014 7:11


Сложи по-тесни гуми.


Потребителски аватар
DIABLO 666
Мнения: 1106
Регистриран на: Пон 26 сеп 2005 11:10
Автомобил: daewoo racer - citroen xsara
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 1.8 syncro - Много тежък волан.

Мнениеот DIABLO 666 » Сря 30 апр 2014 9:27


Колега имайки предвид голфовете който съм имам (говоря предимно за голф 2) са били без хидравлика. Периодично проверявах кормилната рейка тъй като тя има нужда от профилактика и гресиране. Карал съм с широки гуми, но не съм усещал проблем с въртенето....Та съвета ми е да си провериш рейката и да видиш дали е останало смазка в нея все пак колата ти е 86 година и на дали преди това някой се е сещал да гресира рейката. Относно тегавите скорости, видях че колега ти е написал за смяна намаслото, смени го и добави една добавка за скорости и виж в какво състояние са втулките на лостовата система и дали неса зацапани, че в милата ни родина хич няма кал прах и т.н. Успех и се надявам да се оправи проблема с волана.
п.с - забравих да спомена, че се случва на волан без хидравлиза особенно на голф 2 при силно износени гуми да е трудно да се върти на място.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 58 госта