Водачи за задните спирачни апарати

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот VeilSide » Чет 05 апр 2007 11:25


Водачите на задния ляв апарат са ми доста поизхабени и самия апарат 'лопа. Като оригинална част ги има само в комплект. Някой занимавал ли се е със смяната им. Стругар примерно?




Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VeilSide » Вто 10 апр 2007 17:32


Хайде на никой с дискове отзад ли не му се е случвало? Дочух, че на Шкода били същите. Дали е вярно?


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Вто 10 апр 2007 19:36


VeilSide написа:Хайде на никой с дискове отзад ли не му се е случвало? Дочух, че на Шкода били същите. Дали е вярно?

Вярно е, стават.Два водача за предните апарати на Фелиция са 15лв, ако те утройва тази цена :wink: Единствената разлика може да бъде в това, да са малко по-къси, но не пречи.Не взимай ремонтен комплект, че ще има да отнемаш материал, мери като копуваш все пак :wink:
П.П.Съществува и опцията да се натрупа материал върху износените водачи и да се ползват пак, правено е :wink:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 10 апр 2007 21:43


В някои сервизи слагат тефлон за временно решаване на проблема.


Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VeilSide » Чет 12 апр 2007 10:37


NovobranecGT написа:
VeilSide написа:Хайде на никой с дискове отзад ли не му се е случвало? Дочух, че на Шкода били същите. Дали е вярно?

Вярно е, стават.Два водача за предните апарати на Фелиция са 15лв, ако те утройва тази цена :wink: Единствената разлика може да бъде в това, да са малко по-къси, но не пречи.Не взимай ремонтен комплект, че ще има да отнемаш материал, мери като копуваш все пак :wink:
П.П.Съществува и опцията да се натрупа материал върху износените водачи и да се ползват пак, правено е :wink:


Дали наистина няма да е проблем, че са по-къси. Сега се обаждах в магазина на Шкода. Имат наистина от Фелиция, но не и от Октавия, които са същите.


Потребителски аватар
hipnotic
Мнения: 234
Регистриран на: Сря 14 ное 2007 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот hipnotic » Пет 16 сеп 2011 11:55


здравейте, за да не повдигам нова тема ще ви питам тук.Става на въпрос за Гирлинг 38 и за тези водачи, та някой намерил ли е къде продават нови такива, фрапантно ли е ако са поизносени малко и то главно само единият?А и кой каде седи защото като ги вадих незапомних кой от каде е, ако не се бъркам единя е с 3 канала а другия май трябва за е цилиндричен? :)


mg design
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 09 май 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот mg design » Пет 16 сеп 2011 20:29


Водачи може да купите от Ауто плюс с поръчка. Не помня вече на каква цена са.


Потребителски аватар
deyan_petrov
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 17 юли 2006 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот deyan_petrov » Пет 16 сеп 2011 22:44


http://drive.bg/index.php?ModelId=1654& ... 0106_10127
вчера купих за ауди а4 от там 20кинта 4бр.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот mitko23 » Пет 16 сеп 2011 23:57


Водачите от Фиат са едни и същи с тези от голф 3(става въпрос за тези модели на Фиат, които са със спирачни апарати като на Голф 3-LUCAS 38-задни апарати), но за разлика от VW при, Фиат водачите се продават отделно от супортите. Цената на, която ги взимах преди време беше 12 на водач.


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот dxd » Съб 17 сеп 2011 9:31


На стругар ти прави за 5лв нов водач или 10 лв на супорт ти идва-скоро ги правих моите за апарат Гирлинг 38 и сега е 6+ :idea: Просто идея :idea:Сега го правя това упражнение и отпред на апаратите Лукас 54 :arrow:


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот andro_ » Съб 17 сеп 2011 9:51


От Шкода стават, малко по-къси са, продават ги отделно. Аз мисля, че съм слагал от Фелиция.
Временно решение - разменете двата водача. Единият винаги е по-износен от другия.


Потребителски аватар
hipnotic
Мнения: 234
Регистриран на: Сря 14 ное 2007 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот hipnotic » Съб 17 сеп 2011 18:06


Благодаря на отзовалите се колеги, но неразбрах кой от коя страна е :roll: и на двете места влизат като чели еднакво добре!!!А тези водачи от сайта който ми е дал колегата deyan_petrov пише, че са за лукас проблем ли е?Когато ги зглабям да мацна ли малко грес4ица на тези водачи, ако остана с мойте,утре множе да кача снимки да споделите дали са за смяна :) :beer


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот i3v3a3n » Нед 18 сеп 2011 12:06


да така е но не обърнах внимание да са износени когато ги разглабях направи ми впечатление че винаги единия болт е малко по дебел от другия както и дупките са с различна дебелина т.е в едното гнездо пасва много добре а в другото клапче ... незнам този проблем дали би се решил с нови болтове втулки ... а и си мисля там няма голямо движение не би трябвало и да има голямо износване а и дори и да има то ще е двустранно и по глездото а там няма какво да се прави.... та аз мисля решението е яко грез и няма клопане поне аз така направих и сичко е ок до сега не ми е клопало


Потребителски аватар
rhodius
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 21:57
Автомобил: vw golf III
Двигател: AEK 1995
Местоположение: Свиленград

Re: Водачи за задните спирачни апарати

Мнениеот rhodius » Сря 04 апр 2012 16:16


Някой може ли да ми каже този комплект от сайта(http://drive.bg/product_info.php?cPath=10106_10127&products_id=114459&ModelId=1654, който е дал колегата, дали става и за Girling 38(ас съм с такива)? Изобщо заменяеми ли са Girling и Lucas водачите?
За смяна са ми само маншончетата че са прокъсани на места, а за 4бр. ми искат 18лв., та поне да дам още 4-5лв. да сменя и водачите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта