Настройка на чистачки / ABD 1996

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Настройка на чистачки / ABD 1996

Мнениеот Golf_Mon » Съб 07 яну 2017 18:58


Колеги вкарах се в голям филм днес. Без още да съм размразил чистачките без да искам пипнах лостчето.. тръгнаха и спряха по средата на стъклото. И нито надолу- нито нагоре. Моторчето се чува че върти което ме успокои.
Разглобих пластмасариите и видях причината- беше превъртяла гайката на самото моторче, която движи системата с рамената. Обаче не знам как е била фабрично, опитах да я напасна , не става чистачките падат долу към капака. Някой има ли снимка точно та тази част как е позиционирана. Сега съм само с една чистачка ( дясната) и чисти като марцедес ама не до долу :( ето този механизъм ме интересува в какво положение е затегнат, когато чистачките са в покой. Ще съм много благодарен.

Изображение

Последна промяна от Golf_Mon на Нед 08 яну 2017 19:03, променено общо 1 път.




NikVT
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 12 яну 2011 11:14
Автомобил: VW Golf Mk3 Variant 1995
Двигател: 1Z
Местоположение: Велико Търново

Re: Настройка на чистачки

Мнениеот NikVT » Съб 07 яну 2017 19:10


Включи чистачките както е разхлабена гайката. После върни лостчето в изключено положение. Когато ел. двигателя спре да се върти ръчно смъкни рамената с перата до долу и в това положение стягаш гайката. После пробвай. Дано съм го обяснил разбираемо...:)


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: Настройка на чистачки

Мнениеот Golf_Mon » Съб 07 яну 2017 20:40


Колега то няма рамена, те се свалят за да се стигне до моторчето. Това ще го направя , като спре моторчето е въпросът в какво положение да е тази планка, защото тя може да е всякак, няма конкретно място. И аз нз дали го обясних както трябва. Но примерно ако не правилно сложена планката при пускането чистачката тръгва Ок обаче при връщането се връща много към пластмасата . е тука успях да кача клипчето https://m.youtube.com/watch?v=8JTEHA0J91I

Ето да онагледя и с една снимка, закрепих в това положение.. Сега в момента е в спряло положение, виж как стои на стъклото, а после чисти и в ляво и в дасно и пак се връща после нагоре. Това е само дясната. Представи си ако я сложа както трябва да е, къде ще отиде с този ход . Баси случката!

Изображение


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Настройка на чистачки

Мнениеот Megasquirt » Съб 07 яну 2017 23:01


Ако това е ибиза, видях подобна на кауфланд младост, и точно така чистещата чистачка ми направи впечатление.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка на чистачки

Мнениеот radotom » Съб 07 яну 2017 23:49




Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: Настройка на чистачки

Мнениеот Golf_Mon » Нед 08 яну 2017 18:55


Същата е колега. Градският ми снегорин..
Днес оправих чистачките. За да не налучквам и да прецакам шлиците на коляното и на чистачките направих набързо макет на механизма за да се ориентирам в кое полужение следдва да е тази планка. Оказа се че трябва да е успоредно на ръба на стъклото и да сочи на дясно, когато си срещу колата. Релано това полужение е крайна точка и не може да върне чистачката надолу.
1. Сваля се гайката и планката от моторчето
2. Пускат се чистачките ( моторчето) и се оставя само да спре
3. Избутва се ръчно шината и планката се поставя успоредно / хоризонтално/ да сочи на ляво
4. Слагат се рамената и вече има две синхронизирани чистачки.

https://m.youtube.com/watch?v=jjt1Trsmn ... e=youtu.be

Видях че и ако се удължи с малко рамото на дясната чистачка , може да чисти от край до край сама:)


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Настройка на чистачки / ABD 1996

Мнениеот ivostefanov » Нед 08 яну 2017 23:07


Получаваш официално предупреждение.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 41 госта