Лампата за масло се обажда :(

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
TheLaw
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот TheLaw » Пон 28 мар 2005 20:33


Здравейте , нов и свеж член във форума съм ;)
Значи, проблема ми е грандиозен (както и всички останали си мислят за техните :) ).
100 метра след мъничко насилване на дригателя (около 4500 оборота на 3-та) светна лампата за маслото и зоомер-а се разквича. Чинно (почти опит за размазване на чакащите на близката спирка хора) си спрях загасих колата и проверих масло и вода. И от двете имаше достатачно (запознат сам че маслото не се мери на топъл двигател, но по мое виждане всичко е ОК). След като запалих колата нито лампата светна пак нито се разскимтиа зоомер-а. За следващите 2-3 километара (разстоянието до нас) само премигна лампата 1-2 пъти. Посъветвах се с 1-2 майстори .. никои нищо не мойе да каже за проблем който дефакто в момента не съществува.
Направих едно излизане от града (от Пловдив до Карлово) на около 60 км. и ... дойде проблема, пак проклетията се прецака. В Карлово смених 2-та датчика и щастливо прекарах 2 дена в заблуда че те са били проблема. На връщане от Карлово подлото нещо се прецака 3 пъти .. като писне спирам паля цигара, псувам на майка и т.н.
Та въпроса ми е .. след като не е от липса на масло и не са прецакани датчиците К'ВО МУ Е ???




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пон 28 мар 2005 20:39


Прочети това:
http://www.vwclub-bg.org/articles.php?id=1
надявам се да помогне.


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пон 28 мар 2005 20:43


Маслената помпаили нещо по системата ?!?! Датчика за маслото не се ли задейства от налягането в картера?


Потребителски аватар
TheLaw
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheLaw » Пон 28 мар 2005 21:02


niksi mnogo 10x man.

Това е отговора който търсех, sorry за спама на форума.
Честна пионерска преди да питам поразгледах. :)


stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stilko » Пон 28 мар 2005 23:25


Значи не само на моя Golf го има този проблем. Всеки път когато слизам от магистрала (160км/ч -> 80-100км/ч) ми се получава. Колко пъти ви премигва лампата като палите на студен двигател? Аз съм с Golf III 1,8mi 94г. и ми премигва 2 пъти след запалване на двигателя. Това нормално ли е или да отида във VW сервиз за проверка?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 29 мар 2005 10:36


за мигането на лампата-поне два пъти, зимата и повечко да кажем три пъти /по-гъсто масло/


Потребителски аватар
george
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот george » Сря 30 мар 2005 15:26


Аз съм с голф3-92г.И всеки пат като пътувам от Пловдив към София и на тунела като намаля от 120-130 изведнъж на 80-90км в тунела зумера квичи и лампата мига.Оправя се като извадя газта или дам малко газ и престава след 5-10 секунди.Това е не му обръщам вече внимание и не съм изненадан даже очаквам да се случи като наближа тунела.


Потребителски аватар
Taffy
Мнения: 85
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 14:05
Автомобил: Audi A4
Двигател: ADR 2000
Местоположение: София

Мнениеот Taffy » Сря 13 апр 2005 2:39


към TheLaw

някой успял ли е да си оправи този проблем, защото и аз бях питал по рано. Още не съм ходил на диагностика, но ни казаха че щом двигателя загрее и подържа едни обороти около 2200-3000 може да е от маслото. Сега карам със Синтетика, но това масло ставало прекалено рядко след като загрее добре двигателя. Предложиха ми да го заменя със полусинтетика и щял да се оправи проблема. Вие как мислите.
За помпата още нищо незнам, и за налягането в картера, но това ми се появи само извънградско.

Мерси


Потребителски аватар
vwtuner
Мнения: 409
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 23:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vwtuner » Сря 13 апр 2005 4:37


на майка ми на колата се случва същото почти всеки път по магистралата като тръгнем от Пловдив да се прибираме та баш на тунела става... :roll:


Потребителски аватар
TheLaw
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheLaw » Сря 13 апр 2005 15:06


Реших си проблема, но беше голяма мъка, още едно сменяне на датчици, смяна на табло и за съжаление дефекта изчезна чак при смяна на лагерите на коляновиа вал .. поне така ми обясни чичкото с мръсния гащиризон :)
Още не съм изтествал дали ако дръпна датчика ще се разпищи , че може на чичкото да му е писнало и да ми е забил една постоянна маса че да му се махна от главата ... 3 дена лежа под тази кола :)


koloniko
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 03 май 2010 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот koloniko » Пон 03 май 2010 18:12


еее и аз го имам тоз проблем при тунела :lol: ...и незнам какво ве4е да го правя тоз датчик.............. :!:


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот Zlobomir » Вто 04 май 2010 2:20


За пореден път гадаем за кон или слон става въпрос. Или аз нещо изпускам.
@ШгеВьу - каква е колата, мотора?
Аз на Г4 SR 1.6 AKL имах абсолютно същия проблем. Не беше датчик, наляха по-гъсто масло с някаква лека добавка, засега вече около 200 км е ок. Прегледаха уж и помпата, после макар след наливане на новата боза ходих да мерим налягане, държеше 3.2 бара топла и студена. Но не виждам и как лагери на вала може да са причината. Да са следствието, възможно е. :roll:


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот fill » Вто 04 май 2010 7:25


Код: Избери всички

Заглавие:  Публикувано на: Сря Апр 13, 2005 15:06

След 5 години или проблема е разрешен или двигателя е блокирал :063:


veseto1989
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 24 яну 2010 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот veseto1989 » Съб 08 май 2010 14:57


Колега, аз само след два дни каране след като си я купих и ми поцвили зумера нещо блокира и повече не запали. Казаха, че е разпределителния вал, ама не знам...Педстои да ми се изясни...едва ли ще е евтино :cry:


Потребителски аватар
SANTOS 2107
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 27 май 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Лампата за масло се обажда :(

Мнениеот SANTOS 2107 » Съб 29 май 2010 15:59


Включвам се и аз със същия проблем.
Да ви споделя МК3 ABD мотор.Всичко започна с купуването на колата. Проблема беше в датчика,смених го и 2 години не се обади.Но миналата седмица сподели отново мнението си по въпроса.Пищи,свири и свети.Смених 7 датчика за масло,самото масло с по гъсто,защото майсторите казаха,че било рядко.После казаха ,че проблема е в таблото.Смених и него и пак пищи.
На края не знаеха кокво да ми кажат и ме пратиха да меря компресия.Имаше и компресия повече не посмяха да се занимават с нея."Явно е обладана от зли духове..." -това ми каза единия пич в гащеризон...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, Thomas777 и 59 госта