Golf 6 2.0 TDI авариен режим? Свети лампата за свещите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Golf 6 2.0 TDI авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Пет 17 май 2024 7:56


Здравейте,

На този клип съм заснел проблема:
https://youtube.com/shorts/sf1XBkBBGpE?feature=share

Колата е 2012 VW Golf Mk6 2.0 TDI automatic - предполагам един от трите кода на мотор: (CBAA/CBAB/CFFB)
Случва ми се вече няколко пъти на дълъг път... В града или на къси разтояния няма проблем, но като покарам 3-4 часа се случва това понякога.
До колкото разбрах това е авариен режим? Първия път ми се случи на магистралата преди Пазарджик и карах до София без турбо, защото се изплаших от лампичката, че ако е нещо със свещите може повече да не запаля и да трябва да чакам пътна помощ... Реално като загасих колата и запалих наново проблема го нямаше. Случвало ми се е още 2 или 3 пъти и се повтарят нещата - спирам, гася, паля и всичко е наред.
Какво да правя, какъв е този проблем? С майстора ми гледахме всяка от свещите, всички са ОК, въпреки че лампичката уж по книгите поакзва свещи, в случая не е това.
Моля за съвети, благодаря!

Поздрави! :)

Последна промяна от Никола.Веселинов на Чет 23 май 2024 12:04, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Пет 17 май 2024 8:00


Изображение

Изображение

Последна промяна от Никола.Веселинов на Пет 17 май 2024 8:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 694
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот railfan » Пет 17 май 2024 8:03


Прочети колата с VCDS и дай грешката, сега само кристалната топка може да ни каже какво е.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Пет 17 май 2024 8:08


Ако си спомням правилно, я вързахме с компютър и грешки нямаше ... Майстора ми каза, че след 10 паления дадена грешка се приема за false positive и изчезва. Аз отидох седмица-две след случилото се, така че бяха минали 10 паления.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 694
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот railfan » Пет 17 май 2024 8:24


Ами, прочетете я когато я е набила, а не след 10 паления.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Пон 20 май 2024 16:53


Преди време в този форум идваха хора от всички марки, защото имаше добро име, хората вътре помагаха ... В последните няколко години като пусна запитване се намират 1-2 човека да си правят гавра с мен и до там... :(

Благодаря, railfan, за съвета, следващият път като карам към морето и ми се случи, ще гледам да се върна от почивката с по-малко от Х паления, за да го хвана на диагностика... Все пак изглежда като доста нишов и уникален проблем, който надали някой друг някога е срещал!


Martosax87
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Martosax87 » Пон 20 май 2024 20:07


И при мен така започна всичко и до ден днешен, вече повече от година не мога да отстраня проблема до край (Пасат 7, дизел 170 кс). Първоначално започна като при теб, сменихме актуатора с нов, после рециклирах турбото (оказа се че е заминало). После едната дюза беше заминала, сменихме я със заводско рециклирана. После сменихме клапан Н75 с оригинален, както и капак клапани (отново оригинален), сменихме и няколко въздушни маркуча. И продължавам да получавам грешка, на всичкото отгоре ми светна и грешка за ламбда сонда, която според тестване в сервиз работи както трябва. До момента над 2000 лева в ремонти. Ходене по мъките е.

Не искам да те плаша с написаното, проблемът ще се разреши, но имай готовност, че нещата може и трудно да се разплетат, защото система след система, датчик след датчик нещата са навързани.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 694
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот railfan » Пон 20 май 2024 20:47


Никола.Веселинов написа:Преди време в този форум идваха хора от всички марки, защото имаше добро име, хората вътре помагаха ... В последните няколко години като пусна запитване се намират 1-2 човека да си правят гавра с мен и до там... :(

Благодаря, railfan, за съвета, следващият път като карам към морето и ми се случи, ще гледам да се върна от почивката с по-малко от Х паления, за да го хвана на диагностика... Все пак изглежда като доста нишов и уникален проблем, който надали някой друг някога е срещал!



В горния коментар са ти описали нагледно и са потвърдили думите ми, че тая грешка може да е за хиляда неща. Колите вече са умни - казват си грешките, това не е пасат Б5 с 5 грешки на кръст, че да можем да разгадаем по картинки случая. Научете се да си четете колите, вече предлагат и донгъли, струват никакви пари и винаги е с теб когато потрябва, на кристалната топка отдавна й мина времето.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2201
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот w_smith » Пон 20 май 2024 22:36


Мигаща лампа на подгревни свещи работи като check engine лампа. Без диагностика няма как тук или където и да е някой да ти помогне. Четене с диагностиката и вече може да се обсъжда къде да се търси проблема. А правенето на ощипана госпожица със сигурност няма да ти свърши работа с аварийния режим. Една от многото възможни грешки която пали тази лампа е изгоряла подгревна свещ, но от това колата не влиза в авариен режим, така че вероятно не е това.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот kris11 » Вто 21 май 2024 16:37


Никола.Веселинов написа:Преди време в този форум идваха хора от всички марки, защото имаше добро име, хората вътре помагаха ... В последните няколко години като пусна запитване се намират 1-2 човека да си правят гавра с мен и до там... :(

А преди да пуснеш темата случайно да си прочел правилата за пускане на тема - Има шаблон - не е измислено от мен.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 23 май 2024 11:59


kris11 написа:А преди да пуснеш темата случайно да си прочел правилата за пускане на тема - Има шаблон - не е измислено от мен.

Случайно, да, прочеъл съм ги. Има модел, поколение и проблем, наистина ли ми се заяждаш за това, че не съм написал коя година от поколението е? Натри ми носа, браво! :beer


Martosax87 написа:И при мен така започна всичко и до ден днешен, вече повече от година не мога да отстраня проблема до край (Пасат 7, дизел 170 кс). Първоначално започна като при теб, сменихме актуатора с нов, после рециклирах турбото (оказа се че е заминало). После едната дюза беше заминала, сменихме я със заводско рециклирана. После сменихме клапан Н75 с оригинален, както и капак клапани (отново оригинален), сменихме и няколко въздушни маркуча. И продължавам да получавам грешка, на всичкото отгоре ми светна и грешка за ламбда сонда, която според тестване в сервиз работи както трябва. До момента над 2000 лева в ремонти. Ходене по мъките е.

Не искам да те плаша с написаното, проблемът ще се разреши, но имай готовност, че нещата може и трудно да се разплетат, защото система след система, датчик след датчик нещата са навързани.


Благодаря! :th_up
Това ми трябваше - някакви насоки. Едно е сигурно - че не са свещите, защото майстора ми ги прегледа 1 по 1 и всички са идеални. Какво ще се окаже - ще пиша след време като разбера. Странното е, че проблема се появява и изчезва, което по моето скромно и некомпетентно мнение изключва значителна част от нещата, които ти си споменал... Явно ще трябва да си набавя устройство, с което да чета грешките за да диагностицирам.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 694
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот railfan » Чет 23 май 2024 12:04


Всички тези насоки са еднаквовероятни за момента заедно с тези: проблем с перките на охлаждането, ЕГР, геометрия на турбината, проблем с вихрови клапи, налягане на горивото, сумати клапани и още поне толкова датчици, за които може да мига тая ламБа.
Успех с "насоките" наречени кристална топка.
А свещи не се поглеждат(преглеждат), а се проверяват 1 по 1 на акумулатора дали греят.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 23 май 2024 12:21


railfan написа:А свещи не се поглеждат(преглеждат), а се проверяват 1 по 1 на акумулатора дали греят.


Е, така де. 1 по 1 ги извадихме, видяхме ги че нагряват.

Спирам да пиша, защото се чувствам в некво странно да ми се присмивате, че питам за съвет във форум... Не съм механик, нямам нито софтуери, нито кабели, пробвах с майстора си, не го хванахме и реших да питам за съвет тук, то стана некво грозно - то не бяха кристални топки, правене на ощипана госпожица и какво ли не. Благодаря все пак. :)


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 694
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Golf 6 2.0 TDI авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот railfan » Чет 23 май 2024 12:40


Никой не ти се присмива, просто ти беше казано няколко пъти да прочетете колата и да дойдеш обратно с грешка, а ти искаш да ти дадем насоки, за да разсъждаваш и да гадаеш по тях - не върви.
Тук не сме магове, не сме врачки, повечето не сме професионални механици, а обикновени любители.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 2.0 TDI авариен режим? Свети лампата за свещите

Мнениеот PzKpfW » Нед 02 юни 2024 16:44


Колега, помоли модераторите да ти преместят темата в раздела за дизелови двигатели, след което прати кодовете на грешките от компютърна диагностика. Почти сигурно ще ти се даде отговор. Най-вероятно ще го разбереш още със закачането на компютъра. Другия момент е, че диагностика VCDS вече може да си позволи всеки и няма смисъл да се ходи при знайни и незнайни "диагностици". Поне откъм VCDS във форума винаги ще има кого да попиташ ако нещо не ти е ясно.

Като цяло съм забелязал, че повечето хора тук знаят страшно много, но за по-старите модели, горе долу до края на ПД моторите. И аз за моя Голф много пъти не получавам отговор, но не се сърдя на никого.

Но примерно форума на Рено е наистина царство на безпросветниците. Там заради приятел съм задавал въпрос как се мери дебит на помпа за високо налягане на 1.5DCI и колко обратна нафта за минута е нормално да връщат дюзите. Всички отговори бяха колко съм тъп. Тук слава богу такова нещо няма. Поздрави.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта