problem sas GOLF 1.3nz

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dqkon_FROST
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 23 мар 2006 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

problem sas GOLF 1.3nz

Мнениеот dqkon_FROST » Чет 23 мар 2006 19:43


Zna4i imam problem sas motor na VW 1,3 i nz problema e sledniq kato podam gaz na kolata dvigatelq parvo zabiva posle tragva da uskorqva mnogo lenivo i sled edni oboroti ne moje da se isforsira po4va da zaglahva dadoh mu malko predvarenie i ima6e leka promqna posle mu dadoh o6te predvarenie dokaro hoda na delkoto ne svar6i motora iska predvarenie no nqma kak da mu se dade ne moga da prezacepq delkoto za6toto e gorno razpolojenie,znam 4e lamb sondata mi ne e dobre no ne sam siguren dali tova e ot neq.Ako imate ideq ot kavo e pi6ete mi.Io6te ne6to namerih si lamb sonda na HERZOG znaete li dali sa dobri???

mod edit: wili98
znam 0tgoworite na wsi4kite ti wApr0si ma nqma ti otgoworq 6toto ne pi6e6 na КИРИЛИЦА! и понеже си нов ти е простено




Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Чет 23 мар 2006 19:46


А добре дошъл :welcomee
Лошо започна с тая латиница :не:
Пиши на кирилица :wink:


Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Re: problem sas GOLF 1.3nz

Мнениеот yossarian » Чет 23 мар 2006 20:08


dqkon_FROST написа:Zna4i imam problem sas motor na VW 1,3 i nz problema e sledniq kato podam gaz na kolata dvigatelq parvo zabiva posle tragva da uskorqva mnogo lenivo i sled edni oboroti ne moje da se isforsira po4va da zaglahva dadoh mu malko predvarenie i ima6e leka promqna posle mu dadoh o6te predvarenie dokaro hoda na delkoto ne svar6i motora iska predvarenie no nqma kak da mu se dade ne moga da prezacepq delkoto za6toto e gorno razpolojenie,znam 4e lamb sondata mi ne e dobre no ne sam siguren dali tova e ot neq.Ako imate ideq ot kavo e pi6ete mi.Io6te ne6to namerih si lamb sonda na HERZOG znaete li dali sa dobri???


Откачи маркучето за вакуум коректора на делкото от смукателния колектор. Надуй го за да се убедиш че мембраната на коректора е здрава. Ако изпуска-сменяй. Ако ламбда сондата ти е заминала, докато я смениш е добре да откачиш старата от куплунга. Намира се отгоре, зад рейката на инжекторите, този който е по-близо до купето.


dqkon_FROST
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 23 мар 2006 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dqkon_FROST » Чет 23 мар 2006 20:16


значи ламб сондата ми е откачена жакуум регулатора ми е здрав това сам го прожерил отдажна ремака е зацепен както трябва но колата не може да трагне както трябва


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Чет 23 мар 2006 20:35


Нормално е ако ти е откачена ламбда сондата, като загрее колата малко демек ламбдата и тя.. да почне да се магари.. компира просто се е потрошил от грешки и е минал в авариен режим...

Смени ламбдата.. и тогава виж дали ще го има този проблем....


dqkon_FROST
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 23 мар 2006 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dqkon_FROST » Чет 23 мар 2006 23:52


мисля че жече казах че ламб синдата сам я откачил о6те като разбрах че е прецакана>Според мен по патя на логиката ламб сондата обогатяжа и обеднява сместа на двигателя според командите на компа но сега като откаче на компа работи вав авариен режим и ако прави по богата смес според центровката тоест предварението което е дадено я обогатява доста при което следва по голямо предварение и изведнаж жече няма място за предварение (защото от като сам откачил ламб сондата и дадох малко предварение после пак сега вече няма място за предварение)


dqkon_FROST
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 23 мар 2006 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dqkon_FROST » Чет 23 мар 2006 23:53


мисля че жече казах че ламб синдата сам я откачил о6те като разбрах че е прецакана>Според мен по патя на логиката ламб сондата обогатяжа и обеднява сместа на двигателя според командите на компа но сега като откаче на компа работи вав авариен режим и ако прави по богата смес според центровката тоест предварението което е дадено я обогатява доста при което следва по голямо предварение и изведнаж жече няма място за предварение (защото от като сам откачил ламб сондата и дадох малко предварение после пак сега вече няма място за предварение)


Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Мнениеот yossarian » Пет 24 мар 2006 0:15


dqkon_FROST написа:мисля че жече казах че ламб синдата сам я откачил о6те като разбрах че е прецакана>Според мен по патя на логиката ламб сондата обогатяжа и обеднява сместа на двигателя според командите на компа но сега като откаче на компа работи вав авариен режим и ако прави по богата смес според центровката тоест предварението което е дадено я обогатява доста при което следва по голямо предварение и изведнаж жече няма място за предварение (защото от като сам откачил ламб сондата и дадох малко предварение после пак сега вече няма място за предварение)


Провери след дебитомера за въздуха по всички макучи, гофрирания, вентилацията на картера, вакуума за спирачките и клапана за свободния ход, за цепнатини дупки и т.н. Също така дали кутията над дросела не е хлабава и смуче въздух. NZ е с просто управление и не създава много проблеми. Провери и датчика за темп. Те са два син и черен. единия за уреда на таблото, другия за ECU-то.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 24 мар 2006 9:28


като теб най-вече те интересува синия. струва около 10 лева направо го смени, отиди на една диагностика да ти видят дебитомера и клапата за въздуха след него, и да ти завъртят делкото на 5 градуса предварение.
Както каза Йосариан погледни си маркучите за пукнатини. Преди дросела в дебелия маркуч влиза една тръба от филтърчето за картерните газове виж да не се е откачил и да смуче въздух от там.
И си смени ламбдата


dqkon_FROST
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 23 мар 2006 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dqkon_FROST » Пет 24 мар 2006 10:32


Значи датчиците за температура сам ги сменял есента всичките са нови включително и този на радиатора.Но мисля че филтара за картерните газова ми е доста разпилян защото зимата ми направи проблем беше се запушил и изхварли масло.Ще го сменя и ще видя дали има промяна вав варвежа.
Мисля да сменям ламб сондата предлагат ми някаква ХЕРЦОГ знаете ли що за стока са цената и е кам 80-90лв,като моята е три кабелна.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта