Вентилатор на радиатора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Вентилатор на радиатора

Мнениеот leavon » Пон 26 сеп 2005 21:09


Някой знае ли дали подлежи на ремонт изгорял вентилатор на радиатора? Има ли смисъл това или направо нов?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вентилатор на радиатора

Мнениеот kris11 » Пон 26 сеп 2005 21:35


leavon написа:Някой знае ли дали подлежи на ремонт изгорял вентилатор на радиатора? Има ли смисъл това или направо нов?

Аз съм насреща. Зависи какво му има.
Имам за Голф 2 ка изправен двигател с перка и кожух. . На Голф 3 ка пак зависи какво му има. Ел.Моторите могат да се разглобят внимателно с белязване на местата на сглобяване. Обикновенно се износват предна и задна втулка, като резервни не се продават.Ако са износени има голям луфт.Четки се сменят лесно.Купуват се подобни и се припасват.Във Варна мога да дам тел. къде се продават. Фирмата е софийска -"Франс изкуп"доколкото помня.
При мен на Голф 3 ка се беше счупила пружината която държи постоянните магнити на статора и беше запънала ротора. Намотката на ротора аут, четкодържателя постопен - не става за работа, предпазителя изгорял.
Нов двигател 98 лв с перката двускоростен. И супер удоволстиве по смяната точат се родилните води, маха се маска,тогава радиатор и едва тогав ел.мотор.


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Вто 27 сеп 2005 12:11


Благодаря за бързата реакция! Колата е 2-ка и перката се беше задръстила в изкривена ламарина на кожуха и предполагам е изгоряла изолацията по намотките, защото ми замириса. Аз затова и се огледах и видях проблема. Смених предпазителя, изправих ламарините - всичко се разглобява от 7 болта без да се пипа радиатора - и тръгна. При всяко спиране, обаче, откъм перката изпушваше по малко и на 4-тия път не завъртя. Предполагам, че ще трябва да търся нещо по моргите или ново!


Потребителски аватар
Nikolay1
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 24 сеп 2005 10:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Nikolay1 » Вто 27 сеп 2005 18:42


И аз имах същия проблем заседна ми перката в изкривената ламарина (май акумулатора се беше изхлузил от мястото си на един завой). След като я изправих завъртя и след малко изгоря. Взех си нов от морга за около 30лв, а смяната се извършва много бързо и лесно така, че няма смисал да се занимаваш с ремонти!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 27 сеп 2005 19:56


Да бе с двойките сте големи късметлии. Такъв вентилатор го сменям на куц крак и със завързани очи. И не забравяйте , че имам вентилатор с перката и с кожуха работещ от 2 ка 1,6 бензин 87г.


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Вто 27 сеп 2005 21:35


по моргите двускоростен върви 50-60 а сингълчето е 25 - нов - 60 пари !!! топран или нещо от сорта -


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Сря 28 сеп 2005 15:01


Не сезанимавай с глупости да го ремонтираш .Направо взимай друг вентилатор направо с ламарината от моргите между 30-60 лв.както се пазарите,пробваш го на място дали работи и го взимаш,смяната изобщо не е чак такава филосовия-няколко болтчета и една букса.


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Сря 28 сеп 2005 23:12


Едноскоростен по моргите се оказа 30-40 лв, а двускоростния 55-65 лв. и то след седмица. Новия в магазина беше 74 лв.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 218 госта