Трансмисионно масло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот brum » Сря 14 ное 2007 12:54


Motul 75W90 пълна синтетика ~ 40лв/литър. Имат и полусинтетика 75W90. От проспиид. Вчера пазарувах :) . От всичко що съм изчел за масла Мотул си е мотул - едно от най-добрите уж...




valenti_pt
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот valenti_pt » Сря 23 яну 2008 22:17


toncheff написа:Ясно е, че в студа се втвърдява лоста, но при мен е доста сериозно. Сутрин например, след като е стояла цяла вечер, усилията са сериозни, за да го движа. Като се разбърка маслото и като позагрее няма проблем. Аз в началото на лятото го сменях с 75w90 пълна синтетика ...неква марка Mannol, но не е ОК. :( Цяло лято няма проблеми и сега като позастудя и взе да стяга много маслото. Отивам пак там - пак Mannol ми предлагат, много било хубаво....аре остави таз работа...и друго нямат, представете си. Та, си търся друг вид, но рядко се среща 75w90 пълна синтетика. По бензиностанции и т.н. има предимно 80w90. Знам, че ще реагирате остро :D , ама някой да предложи сносна марка масло....
Благодаря !

Колега малко късно за което се извинявам,аз лично работя с мслото Mannol вече близо 3 години и рядко се среща някой да се оплаче,наистина не е много известно в България но разликата е в това че наистина е внос от Германия за разлика от повечето известни марки масла които са произведени или в Турция или Латвия.Неискам да те обеждавам в нищо но вярвай ми не е от маслото а от времето при студено време всяко масло втвърдява :)


valenti_pt
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот valenti_pt » Сря 23 яну 2008 22:21


toncheff написа:Ясно е, че в студа се втвърдява лоста, но при мен е доста сериозно. Сутрин например, след като е стояла цяла вечер, усилията са сериозни, за да го движа. Като се разбърка маслото и като позагрее няма проблем. Аз в началото на лятото го сменях с 75w90 пълна синтетика ...неква марка Mannol, но не е ОК. :( Цяло лято няма проблеми и сега като позастудя и взе да стяга много маслото. Отивам пак там - пак Mannol ми предлагат, много било хубаво....аре остави таз работа...и друго нямат, представете си. Та, си търся друг вид, но рядко се среща 75w90 пълна синтетика. По бензиностанции и т.н. има предимно 80w90. Знам, че ще реагирате остро :D , ама някой да предложи сносна марка масло....
Благодаря !

Колега малко късно за което се извинявам,аз лично работя с мслото Mannol вече близо 3 години и рядко се среща някой да се оплаче,наистина не е много известно в България но разликата е в това че наистина е внос от Германия за разлика от повечето известни марки масла които са произведени или в Турция или Латвия.Неискам да те обеждавам в нищо но вярвай ми не е от маслото а от времето при студено време всяко масло втвърдява :)


Потребителски аватар
logoff
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот logoff » Чет 24 яну 2008 0:44


мммм дааа, май вискозитет му викат на това.
така си е, всяко масло става почти на грес при ниска температура, включително и моторното, но там вискозитетния клас е друг и не се усеща много


stan_golf3
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот stan_golf3 » Чет 24 яну 2008 12:26


toncheff написа:Ясно е, че в студа се втвърдява лоста, но при мен е доста сериозно. Сутрин например, след като е стояла цяла вечер, усилията са сериозни, за да го движа. Като се разбърка маслото и като позагрее няма проблем. Аз в началото на лятото го сменях с 75w90 пълна синтетика ...неква марка Mannol, но не е ОК. :( Цяло лято няма проблеми и сега като позастудя и взе да стяга много маслото. Отивам пак там - пак Mannol ми предлагат, много било хубаво....аре остави таз работа...и друго нямат, представете си. Та, си търся друг вид, но рядко се среща 75w90 пълна синтетика. По бензиностанции и т.н. има предимно 80w90. Знам, че ще реагирате остро :D , ама някой да предложи сносна марка масло....
Благодаря !


Скоро сменях на моето АБД маслото на скоростната кутия.
Купих от фирма "Косер" масло трансмисионно, пълна синтетика с марката "Q8" 75W90. Бутилирано е по 1 литър и цената на бутилка е малко под 20 лева. Отзивите за това мясло бяха много добри, а и аз вече имам много добри впечатления от него. Ск.кутия/диф. утихна, скоростите влизат лесно даже и когато е студено, и ми се струва, че количката отдава вече повече мощност към колелетата (ако приемем, че е имало повече загуби в нея преди това от недобро мазане ? ). На това масло му дават над 200000 км. пробег.
Накратко: много съм доволен от това масло, а и цената е наполовина в сравнение с другите хубави масла.
П.П. В някоя от темите мисля, че писах за това (тогава, след смяната).


Потребителски аватар
nikolov ilko
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 03 авг 2007 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nikolov ilko » Съб 26 яну 2008 19:12


Голф 1,8 Ми, двигател АММ, ск.кутия 020. Есента на 2007 г. смених маслото в ск. кутия. В "Хеед" ми сложиха 2 литра синтетека "Моторекс" PRIZM 75w90 по 16,50 лв. литъра. Доволен съм.


Потребителски аватар
nadasdi
Мнения: 576
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 5:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nadasdi » Съб 26 яну 2008 19:33


brabus написа:С коя скоростна кутия си в твоя Голф?
02A е 2 л, но тази май се слага само на двуклапановите VR6

Ето тук има даже тема как да се смени

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=650410

You need.. 6 quarts of oil. (mine takes 5.8 quart per the manual)
аз знам, че това е 1.14 литра, което означава страшно много масло..близо 7 л :screwy

Това като гледам как го сменя, си е на двигателя маслото :)
И малко над 6 литра поема от него, един "майстор" ми сложи 4, добре че после го проверих да взема още две бутилчета.
Иначе за скоростоното масло скоро отидох до представителство на фолцфаген , човека ми докара една бутилка и почна да разпитва що искам да го сменям - дали съм бил катастрофирал да е изтекло :shock
Вика то не се сменя и почна да се смее подигравателно. Не го дава, трябва да скачам да го бия за да му го взема... :)


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Мнениеот Каспър » Съб 26 яну 2008 20:00


Тези дни си смених трансмисионното масло с Liqui Molly 75W90 пълна синтетика.Налях два литра на скоростна кутия CYZ.Старото масло беше доста бистро.Тъй като колата е италянка предполагам,че източеното е било оригиналното.Само,че сега имам чувството,че скоростите влизат по-трудно от преди.За Liqui Molly съм чел само добри неща.От тогава съм минал около 150 км,но има ли някакъв период за ''разработване'' на маслото?


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Съб 26 яну 2008 21:51


stan_golf3 написа:
toncheff написа:Ясно е, че в студа се втвърдява лоста, но при мен е доста сериозно. Сутрин например, след като е стояла цяла вечер, усилията са сериозни, за да го движа. Като се разбърка маслото и като позагрее няма проблем. Аз в началото на лятото го сменях с 75w90 пълна синтетика ...неква марка Mannol, но не е ОК. :( Цяло лято няма проблеми и сега като позастудя и взе да стяга много маслото. Отивам пак там - пак Mannol ми предлагат, много било хубаво....аре остави таз работа...и друго нямат, представете си. Та, си търся друг вид, но рядко се среща 75w90 пълна синтетика. По бензиностанции и т.н. има предимно 80w90. Знам, че ще реагирате остро :D , ама някой да предложи сносна марка масло....
Благодаря !


Скоро сменях на моето АБД маслото на скоростната кутия.
Купих от фирма "Косер" масло трансмисионно, пълна синтетика с марката "Q8" 75W90. Бутилирано е по 1 литър и цената на бутилка е малко под 20 лева. Отзивите за това мясло бяха много добри, а и аз вече имам много добри впечатления от него. Ск.кутия/диф. утихна, скоростите влизат лесно даже и когато е студено, и ми се струва, че количката отдава вече повече мощност към колелетата (ако приемем, че е имало повече загуби в нея преди това от недобро мазане ? ). На това масло му дават над 200000 км. пробег.
Накратко: много съм доволен от това масло, а и цената е наполовина в сравнение с другите хубави масла.
П.П. В някоя от темите мисля, че писах за това (тогава, след смяната).


Колега , колко литра събира ABD-то ?


Потребителски аватар
KING-T
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 11:47
Автомобил: VW Bora TDI 90кс
Двигател: AGR 2000г
Местоположение: Русе

Мнениеот KING-T » Нед 27 яну 2008 1:07


Аз съм с YACCO,75W90 полу-синтетика и съм доволен за сега.Смених го миналото лято.


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Нед 27 яну 2008 11:26


Масло от производителя на ФВ ;).
18 лв. литъра - беше с цвета на водата и с добър вискозитет (75W90)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 57 госта