регулиране на обороти при смукач

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот baipetko » Вто 14 дек 2010 1:07


Здравейте . Имам същия проблем както и колегата дето е започнал темата , но при мен е следното .Смукача поддържа 3000 оборота сега зимата и един път се изключва на около 75-80 градуса , друг път на 90 когато как и скимне и след това ги сваля на около 1000 . Работи какво работи и малко като поистине и пак ги вдигне на 3000 <явно пак се включва смукача>.кажете кво да права че целия блок първите етажи ме псуват всяка сутрин :? колата е голф 2 газ/бензин , 1.6 куб.см ,пиербург 2Е, <родена е с 2ЕЕ ама вече не е>




Потребителски аватар
Br Styling
Мнения: 30
Регистриран на: Пет 19 сеп 2008 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Бургас
Контакти:

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот Br Styling » Пет 11 фев 2011 15:36


Да се възползвам и аз от темата. При мен на студен мотор ми държи 2000 -2200 оборота, като загрее пада на 1000,но угася ли я за десеттина минути и после я запаля оборотите стават много ниски ,чак ми светва лампата на акумулатора и гасне. Преди нова година ходих в Бургас на един маистор за карбуратора, че на бензин се давеше и гаснеше. Почисти го човека и мембрана каза че е сменил. Като го запалихме стана перфектно 1000 оборота на бенз и вървеше доста добре,бях забравил как е на бензин :applause: . Обаче след 2 дена стоене на паркинга нещо и стана, на бенз. на празни обороти си държи 1000 но с товар (в движение)глъхне и не върви (като спъната).И от тогава имам и проблеми с оборотите на газ, испарителя го бях затворил почти докрай и така държеше 1500 об. А по въпроса с шестограма е на оптималното за ниски обороти място. Явно трябва самия карбуратор да се пипа, но аз не смея.
Мотора е 1.6 като на колегата горе.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот mupk0 » Пет 11 фев 2011 15:39


Br Styling написа:Да се възползвам и аз от темата. При мен на студен мотор ми държи 2000 -2200 оборота, като загрее пада на 1000,но угася ли я за десеттина минути и после я запаля оборотите стават много ниски ,чак ми светва лампата на акумулатора и гасне. Преди нова година ходих в Бургас на един маистор за карбуратора, че на бензин се давеше и гаснеше. Почисти го човека и мембрана каза че е сменил. Като го запалихме стана перфектно 1000 оборота на бенз и вървеше доста добре,бях забравил как е на бензин :applause: . Обаче след 2 дена стоене на паркинга нещо и стана, на бенз. на празни обороти си държи 1000 но с товар (в движение)глъхне и не върви (като спъната).И от тогава имам и проблеми с оборотите на газ, испарителя го бях затворил почти докрай и така държеше 1500 об. А по въпроса с шестограма е на оптималното за ниски обороти място. Явно трябва самия карбуратор да се пипа, но аз не смея.
Мотора е 1.6 като на колегата горе.

има 2 болта за шестограм.Единият е към щита на колата,другият е към главата.Този за главата отговаря за "термоампулата",която го играе като смукач.На моята ми прави впечатление,че като я карам на газ и вечерта прехвърля преди да я изгася за 10тина секунди на бензин,сутрин като паля,въртя 1 път колата пали и леко отива да пригаснява и си се включва смукача.обаче ако съм я карал на бензин и я спра,на другият ден си пали без да се зачудва.Явно в самият колектор остават бензинови пари,който при студен старт на бензин,а преди това като си карал на газ ги няма :)


Потребителски аватар
Br Styling
Мнения: 30
Регистриран на: Пет 19 сеп 2008 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Бургас
Контакти:

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот Br Styling » Пет 11 фев 2011 16:08


А този към щита за каво е. Аз първо трябва да си настроя карбуратора да е наред на бенз. Незнам въздуха му е или много или малко.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот mupk0 » Пет 11 фев 2011 16:26


Този към щита регулира клапата на първа камера.Аз лично когато нагласях моят на око,я оставих почти максимално затворена(под максимално имам в предвид допустимото),и после донагласих всичко от шестограма за смукача.


danushin
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Варна

Re: регулиране на обороти при смукач

Мнениеот danushin » Съб 12 фев 2011 16:50


Можете ли да ми кажете на голф 3 1.4 абд как се регулират оборотите на смукача, че моят ми държи 1000 като е студена и после си падат на 800. Бих искал малко да вдигна оборотите на смукача... или не е нужно? Моля дайте ми съвет!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта