Механична кормилна рейка. Масло?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
danushin
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Варна

Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот danushin » Пет 11 фев 2011 20:10


Здравейте колеги! Понеже не съм много наясно бих искал да попитам дали на механичната рейка и се слага масло и ако ДА от каде? Колата ми е голф 3, 1.4 АБД. Много благодаря предварително!
Извинявам се ако темата я има вече или е на грешното място. Търсих с търсачката, но точно за това не намерих... или не съм търсил кадето трябва.




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот zdravko_jett » Пет 11 фев 2011 21:45


за маслко не знам аама може да навиеш волана на ляво да издърпаш маншона от реиката и да намажеш гребена на реиката с грес


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 11 фев 2011 21:48


Не се слага масло в механична рейка, а се гресира или рециклира! Но услугата си е пари, шот трябва да се свали рейката и свалянето на маншоните не е чак толкова лесно, шот за качването на колата в сервиз на машина поне 10 лева ше те изтресат само за труда!
Ако не ти прави проблем не я пипай! Тя вътре си има грес, но ако си решил да сменяш маншоните има такива отгоре са с дупчица, като надуваемите топки, и после се затапят и може да си я гресираш когато поискаш, без да сваляш маншоните, но такива маншони са поръчкови и струват над 20 лева бройката!


danushin
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Варна

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот danushin » Пет 11 фев 2011 21:50


за маншона на дясната кормилна щанга ли става вапрос?


danushin
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Варна

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот danushin » Пет 11 фев 2011 21:55


в една тема бях чел че капачето на болта за обиране на луфта се сваля и от там се слагало грес. питам защото колата я имам от близо 7 години и досега нищо не е бутано по рейката и се зачудих дали не трябва да се смазва. ще пробвам със свалянето полека на маншоните маи са 3 ( по един на корм. щанги и един кадето влиза пръта) и ще сложа по малко грес. ще пиша ако усетя резултат.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот van4ooo » Пет 11 фев 2011 23:09


Наи-добре от болта за обиране на луфта(само да не го разместиш-навииго както си е бил)а за греста не трябва да е обикновенна(разтапя се) а графитна(не съм много сигурен).


danushin
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Варна

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот danushin » Съб 12 фев 2011 15:13


свалих капачето на болта за регулиране и от там намазах с графитна грес. вътре има едно цилиндърче което от едната страна е овално вдлъбнато (незнам как да го обясня) което е притискано от болта за рег. на луфта. при сглобяването го завъртях на 180 градуса и смея да твърдя, че леките похлопвания по неравен път изчезнаха. воланът стана доста директен и без луфтове, връща се сам! само че забелязах че маншона на дясна корм щанга е скъсан и май ще трябва да се сменя. засега ще го покарам така щото е криза, но при първа възможност ще го сменя. ще съм благодарен ако ми кажете някаква ориентировъчна цена! благодаря за информацията която ми предоставихте!!!


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Механична кормилна рейка. Масло?

Мнениеот tot_1425 » Съб 12 фев 2011 15:29


10 лв. в Авто+ преди 2месеца.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта