ще сменям скоростна кутия (дали?)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
evlogi
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2005 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

ще сменям скоростна кутия (дали?)

Мнениеот evlogi » Вто 31 май 2005 19:51


Здравейте колеги! Налага ми се да сменям (дали?) скоростна кутия. Не знам обаче каква да търся - имам Голф3 1.6 1994г. Къде мога да видя информация кой модел с каква кутия е оборудван и къде е маркирано това в колата? Ако знаете някой, който продава (и да е читава), моля напишете ми. А дали да не поправя старата!!! Благодаря ви.




Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Вто 31 май 2005 22:19


да беше написал какво и е на твоята


Потребителски аватар
GoGo82
Мнения: 171
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GoGo82 » Сря 01 юни 2005 9:08


Зависи какво и е на твоята! Преди година аз сменях на мойто Голфе2, защото 4-та и 5-та се бяха разтракали. Та тогава ми казваха да сменя само комплектите за тези две скорости, но в Юнитрейд ми обявиха цена от около 550лв. Screwy Да сложа чистак-бърсак 4-та и 5-та, а всичко останало... :lol: В крайна сметка сложих скорости от Венто! :dance: Малко вие 3-тата, но не и обръщам ммного внимание. Ако ще взимаш скорости втора ръка, задължително гледай да ти дават гаранция. Качваш скоростната кутия, връткаш едно кръгче и ако всичко е наред... Drive Ако ли не им я връщаш (те предварително си я маркират-бележат я с боя или си я чукват някъде). Има и тарикатчета, които продават на по-тънки цени, но без гаранция! Направи си извода, щом аз на третата скоростна случих на почти читава. :x Успех! :wink:


Потребителски аватар
Rumen_K
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Вида на кутията трябва да го има на лепенка на багажника

Мнениеот Rumen_K » Сря 01 юни 2005 9:41


Вида на кутията трябва да го има на лепенка на багажника, като вдигнеш тапицерията вдясно, но ако я няма там се поогледай из целия багажник, на тая лепенка пише също тип на двигател и такива неща + номер на боя


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Сря 01 юни 2005 9:44


Преди да си взема пасата имах голф2 1.3 4степенна и реших да сложа 5 степенна . Рултата беше следния на 6к се разпяха всички лагери следва рем. , на 8к фиксатора на скоростния лост се прееба и скоростите започнаха да изкл. следва поръчка от юнитрейд и 50лв задно за две прожинки и рем. , на 15к отново проблем с кутията прекрасния фиксатор на скоростния лост отново се скапа следва рем. за него купих някакви прожинки от битака за по 20ст. бр. ПИСНАМИ И ПРОДАДОХ ГОЛФА новия сабственик няма никакви проблеми.

В заключение всичко е въпрос на късмет. намен всички тиа рем + закопуването на кутията = 650-700лв.


Потребителски аватар
evlogi
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2005 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот evlogi » Сря 01 юни 2005 9:49


Ситуацията е следната: Когато я купих уж всичко беше наред само където много тежко се сменяха скоростите, и когато отпусках амбреажа (на място) се появяваше лек шум (като го натисна спираше). В сервиза решиха да сменят маслото (колата е уж на 160000 км) и сложиха Castrol TAF-X. От тогава нещата се влошиха рязко и станаха трагични.
Явно когато съм я купувал са ме прекарали! Сега скоростите се сменят леко, но шума е невъобразим (особено като отпусна амбреажа), има виене при 5-та скорост и когато покарам по-дълго се смоизключва.
Ха кажете ми сега какво да правя да го е...


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Сря 01 юни 2005 9:53


моята за 1.3 беше същата смених лагерите и се кротна за шума лагерите ми излязоха към 250лв. ТИМКИН ремонта си го правих аз и един приятел.


Потребителски аватар
evlogi
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2005 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот evlogi » Сря 01 юни 2005 22:50


Благодаря ти Rumen_K! Ако се видим на някоя сбирка ми напомни да те почерпя. Сега вече знам каква скоростна кутия да търся- означена е като CHL и е всъщност тип 085. Колеги, предлага ли някой такава кутия?
Искам да попитам още нещо: в описанието на различните скоростни кутии (автор "admin") има два варианта на тип 085 - с Ос(?!?) 4.063 и без Ос. Какво аджеба означава това?


Потребителски аватар
Rumen_K
Мнения: 69
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Rumen_K » Пон 06 юни 2005 9:42


Абе взимаш си CHL и си готов, според мен няма такава без ос (или пък да е автоматик), а може празните полета да означават че оста е с размерите на последно вписаната. Какво ти е на кутията, моята шуми само като вдигна колата на стенд и дам газ, та един вика сменяй, друг – така си било, щом вътре не се чува значи е ОК... та аз също съм се хванал за главата – ако е тръгнала е добре да я поправя преди да се е разбила съвсем че моята втора употреба струва 450 лв. и не знаеш колко ще изкара. По-добре да ти я разглобят и да кажат цена за поправка, така ще можеш да си направиш сметка дали да я поправяшм което според мен е по-добрия вариант, или да взимаш на старо (свалянето и разглобяване май беше 50 лв.)


Потребителски аватар
evlogi
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2005 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот evlogi » Сря 08 юни 2005 20:48


А бе мен вече ме звъртя шайбата и то много яко! :( Голфчето е трети ден в сервиза "на трупчета" - оказа се, че кутията е леш и сега ръчкам старото си Рено 11 (да е живо и здраво). Само частите за подмяна са към 450 лв. и то без да сменям петата скорост (пък тя си "свири" и ще продължи да си "свирка" да го е...). Търся втора употреба, но за сега удрям на камък. Добре, че момчетата от сервиза са разбрани та ме траят още... ама до кога?! А бе с две думи станах разноглед eyecrazy. Дано скоро ми свършат мъките, че вече едва се държа :heavymetal:. И преди да падна искам да благодаря на всички за вниманието!


Потребителски аватар
dacata KR
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 0:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dacata KR » Пет 10 юни 2005 22:24


днес един приятел си купи КР без скорости и останаха скоростите,ако искаш мога да попитам и да ти кажа цена и модел,но са от 16в


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

Мнениеот Sachko » Съб 11 юни 2005 0:45


dacata PB написа:днес един приятел си купи КР без скорости и останаха скоростите,ако искаш мога да попитам и да ти кажа цена и модел,но са от 16в


....не знам дали се сещаш,4е твоите скорости от 16-ката са с голямото каре (и 4ашки) и дифернциалната ос е по дебела от тази на 1.6...

аиде 4а6ките лесно се избиват и се слагат малките от старата му кутия , но с саеднителя кфо 6е прави???


Потребителски аватар
ifa
Мнения: 84
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ifa » Съб 11 юни 2005 13:01


Преди около месец и аз смених скоростна кутия. Карам Голф 2 1.6 EZ. Т.к. не си намерих свестна кутия за голф 2 (пробвах 2, които имаха шум или някакъв друг проблем) реших да си купя кутия за голф 3(пак 1.6). Купих я за 250лв. Почти навсякаде е толкова (поне в София и Перник). Първият опит с тройкова кутия също беше неуспешен. Чак втория път оцелих що годе свестна кутия (не бих казал, че съм супер доволен). Смяната е около 80лв. Сигурно 1 седмица се занимавах. Много е неприятно, но като старата не може да се ремонтира... Успех все пак


Потребителски аватар
evlogi
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2005 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот evlogi » Съб 11 юни 2005 18:25


ifa, ти направо ме отчайваш, бе човек!


Потребителски аватар
ifa
Мнения: 84
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ifa » Съб 11 юни 2005 19:13


.... а ти спестявам много голяма част от историята :shock: :shock: :shock:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта