Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот G-HELL » Чет 24 юни 2010 17:35


BOCOO написа:уплътнението на стопа на голф3 цяло ли е или е срязано от едната страна защото моето е срязано и оттам тече вода в купето мазах с силикон и утре ще видя дали тече


То е здраво уплатнението иначе го мазах вчера и аз с едно такова като силикон (по скоро е смазка за долната част на колите полиуретанова маса) от вътрешната страна и го шибнах на мястото му после стопа върху него и стегнах колкото може :) ще видим дали ще подейства

А някой ако може да каже възможно ли е като дам да пръскат предните пръскалки и отзад леко да прокапва от вътрешна страна понеже ми е счупена пръскалката и сериозно се замислям да изкормя пръскалката със се чистачката мисля че в възможно и от там да влиза по малко вода то и там май някакво малко уплатнение има, друго за което се сещам е уплатнението на прозореца и уплатнението на багажника като се поуправи времето така и така ще мия колата с водоструйката ще пробвам пак да проследя от къде капе за сега съм покрил колата с платнище и без това ще поседи в бокса няколко дена поради други причини :cry:




Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: теч

Мнениеот V_i_T » Пон 17 фев 2020 20:08


Много е стара темата - но я подновявам, тъй като имам проблем и не знам от къде е.

Ето тука колегата е писал за подобно нещо като при мен:

svetlioworld написа:
boiko1 написа:.....провери си жилото за капака,има една гумичка около него където влиза в колата,ако е скъсана или е няма може да ти се пълни и от там,при мен така беше на голфа..........


Точно под ръчката за капака забелязах,че беше навлажнено...май наистина може да е от това.Ще проверя ,мерси много.


Цял ден без да мърдам Голфа валеше като изведро, та реших да отворя и да погледна дали няма следи от влизане на вода, в краката на шофьора почти постоянно е мокро.

Изглежда, че водата влиза някъде от над бушоните...... Което още повече ме притеснява.....

Дайте по точно къде да търся - отводнителните канали под предното стъкло не са запушени, до компютъра дупката в калника не е запушена, та не знам от къде е.
IMG_20200216_153009.jpg

IMG_20200216_153151.jpg

IMG_20200216_153349.jpg


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: теч

Мнениеот megatone » Пет 21 фев 2020 13:04


V_i_T написа:Много е стара темата - но я подновявам, тъй като имам проблем и не знам от къде е.

Шибедах имаш ли?


Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот V_i_T » Пет 21 фев 2020 14:07


Шибедах имам - ама на 100% съм сигурен, че не е от него. Уплътнението ми е ново, каналите за оттичане не са запушени.
Под капака до компютъра нищо не е запушено, дупките на канала под предното стъкло и те са чисти.
Почвам да си мисля, че е от уплътнението на предното стъкло. Преди 2 години смених стъклото, обаче старото уплътнение е ползвано.
Ще разчопля повече та да видя дали не е от него.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот anrus » Пет 21 фев 2020 14:54


Предното стъкло оригинално ли е (с емблема VW в маркировката)?


Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот V_i_T » Пет 21 фев 2020 16:50


Не - не е. Оригинално ново няма вече .....


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот anrus » Пет 21 фев 2020 21:20


Има и оригинални, но цените са от 300 нагоре без доставката.
На въпроса - отгоре и от двете страни между уплътнението и коша вкарай от прозрачния силикон.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта