голф-3 скърцане при движение на волана на място

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
paci3
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 03 май 2008 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

голф-3 скърцане при движение на волана на място

Мнениеот paci3 » Съб 03 май 2008 15:59


При движение на волана на място, страшно скърца долу в предницата при запален двигател.Да не би да е нещо от хидравликата?




Потребителски аватар
cardan
Мнения: 1582
Регистриран на: Пон 25 юни 2007 15:49
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: ABC
Местоположение: София Лозен

Мнениеот cardan » Съб 03 май 2008 16:36


по принцип при въртене на волана ходравличната помпа издава звук. за всеки случай си виж хидравличното масло.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Съб 03 май 2008 17:07


Външен кормилен накрайник :wink: .

Може и вътрешен да е.
Може и рейката да е.
Може и шарнир да е.
Най-вероятно е първото :wink: .При мен единия накрайник скърцаше като гладна мишка.


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Мнениеот edisonov » Съб 03 май 2008 18:55


И при мен скърца ма все едно гума в гума се трие. И то не винаги и само на място. От 10000 километра е така и още не съм го разгадал. Имам съмнения за тампоните на амортесьорите или за тези на носачите ма за сега не мисля да ги сменям още. Надявам се да не ми направят някоя беля.


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stan40 » Сря 07 май 2008 13:55


мдааа интересно и моят скърца като гладна мишка и то доста прегладняла :)

тоя звук е само когато завъртя волана до край и задържа в която и да е посока, та казваш външен накрайник, а цени нещо да дадеш?


Потребителски аватар
charli-ko
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот charli-ko » Сря 07 май 2008 14:27


stan40 написа:мдааа интересно и моят скърца като гладна мишка и то доста прегладняла :)

тоя звук е само когато завъртя волана до край и задържа в която и да е посока, та казваш външен накрайник, а цени нещо да дадеш?


Доколкото знам не е много препоръчително да навиваш волана докрай и да го задържаш, защото се товари хидравликата. Мисля че е нормално като го задържиш в крайно положение да издава малко по специфичен звук от хидравликата(все едно вие или й идва в повече-поне при мен е така), но за това скърцане не знам дали за него имаш предвид.


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Мнениеот pesho_sl » Сря 07 май 2008 14:46


stan40 написа:мдааа интересно и моят скърца като гладна мишка и то доста прегладняла :)

тоя звук е само когато завъртя волана до край и задържа в която и да е посока, та казваш външен накрайник, а цени нещо да дадеш?

това си е нормален звук от хидравликата! за предпочитане е да избягвате често да въртите волана на едно място!


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Сря 07 май 2008 16:33


Малко ще се набутам и аз в темата на човека.Значи от много време вече имам проблем с някакво ужасно изпукване в завой надясно.Пукането е обикновено еднократно,но е при всяко паркиране(особено ако слизам от бордюр),че дори ми се случи с 30-40 км ведньж при рязко завиване.Сменени са каретата вече 2 пьти от миналото лято (заради майстори),тампони,кормилен накрайник ,но само единия шарнир(пак заради майстора).Вьзможно ли е от другия да е?Пак казвам изпукването е само при маневра на навьртян надясно волан.Все едно някво напрежение се е насьбрало и изпуква.Появи се когато ми се разтракаха каретата миналото лято и оттогава каквото и да сменяме пак си пука.Изчезна за 1,2 дни след смяна на тампоните (може и да сьм си внушил),но след това пак продьлжи по сьщия начин.


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

голф-3 скърцане при движение на волана на място

Мнениеот mariovasi » Сря 07 май 2008 19:30


paci3 при мен случея беше същия при работещ двг. при навиване на волана голямо скрибуцане (хрущене)сякаш окачването се разпада.Отидох на майстор и човека ме повика да видя,че не вярвах от външен накрайник такива сериозни звуци,повдигна маншончето и вътре само ръжда напръска вътре някакво масло,и вика върти и скърцането изчезна(за два дена)още карам така но ще се сменя че вече и други звуци има.Иначе при загасен двг. (без хидравлика)и въртене пак се чува.
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... t=#1077034 :wink:


milen_861
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 22 фев 2008 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот milen_861 » Сря 07 май 2008 22:24


И аз имам този проблем някакво много дразнещо скърцане но така карам вече доста време но последно време не се чува толкова често.


Потребителски аватар
justis
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / София

Мнениеот justis » Чет 08 май 2008 11:49


и при мен имаше подобен проблем, само че не скърца само на нясто,а и в движение но само с малка скоротс. и проблема се оказа че е бил в тампон на левият амортисйор.


bbtboian
Мнения: 54
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот bbtboian » Чет 08 май 2008 17:17


при мене тропаше и то щото маркучите за задните спира4ки се откачили и опират в рейката :lol:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Чет 08 май 2008 20:32


Не подценявайте важната роля на тампоните на Макферсона при възпроизвеждането на пукащи звуци от предницата при завиване


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpetrovbg » Пет 09 май 2008 14:30


При мен скърцаше, като въртиш на място и се оказа външен накрайник, също смених и тампони преден мост и всичко стана ОК :D .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта