Копчета на ел.стъкла ПОМОЩ!!!!!!!!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
deedee
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 15 апр 2006 8:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Копчета на ел.стъкла ПОМОЩ!!!!!!!!!!

Мнениеот deedee » Сря 28 ное 2007 16:04


имам проблен с бутоните за сваляне и вдигане на предните стъкла. по едно време отказаха да работят тези на дясната врата, разглобихме го и се опитахме да го залепим ама нещо не се получи. след една две седмици една сутрин отказаха и тези на другия прозорец, дали не бяха замръзнали и да изгоря някой бушон? прегледах бушоните, изглеждат наред, но... незнам какво да правя, ако има някой някаква идея моля помогнете! :( :(
изобщо има ли бушон за ел.стъклата?
извинявам се ако се повтаря с някоя друга тема, ама не можах да намеря решение на проблема :oops: :( :( :(
:037:

забравих да кажа че става въпрос за vw golf 3 '93-та година, и копчетата са на таблото а не на вратите :oops:




Потребителски аватар
malolitrajkata
Мнения: 594
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот malolitrajkata » Сря 28 ное 2007 17:59


ако е заводско с ел. стъкла трябва 100% да има бушон, които ще го открие4ш като махнеш пластрасата пред бушоните и на неиния гръб пише кои бушон з акакво е , но и да не заводско пак трябва да са сложили хората които са го правили.
пп освен ел. стъклата друго кое не ти работи?
(защото се слагат по няколко неща на един бушон , примерно: плафон и парно)


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Сря 28 ное 2007 18:45


и моите от зад така спряха едно по едно.не беше от изгорял бушон.просто се бяха зацапали и не даваха добър контакт между пластинките,а на другото не му се подаваше захранване.тва захранване се подава от някакъв блок за управление на ел.стъклата,който така и не знам каде се намира.


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот murder » Сря 28 ное 2007 19:26


Аз като свалям лявото стъкло трака яко и се тресе джама от какво ще е ? След 4-5 сваляния до долу и вдигания изчезва тресенето и тракането и всичко е нормално.
П.С. Не съм го отварял никога.


deedee
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 15 апр 2006 8:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот deedee » Чет 29 ное 2007 16:03


мисля че всичко друго си работи, може да е от самите копчета

явно ще търся сервиз, щото иначе няма май да се получи

а да знаете къде може да се намерят нови копчета, че май те са счупени


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот negodnika » Съб 24 май 2008 8:44


Да използвам темата на колегата при мен също блокират копчетата,почиствам ги от нагара но много бързо пак се образува и пак се започват ядовете,някой да даде съвет :roll:


zoko11
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zoko11 » Сря 11 юни 2008 9:40


Ако става дума за г3, проблема в повечето случаи не е в копчето. На вратите има уплътнения за кабелите към купето. Трябва да откачите уплътненията , да откачите буксите и да ги почистите.


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

Мнениеот valkilmera » Съб 14 юни 2008 3:39


:shocked голям проблем , но има решение....,зимата,при не добре загряла кола да не се пипат прозорците, само когато се затопли купето........... :idea:


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Съб 14 юни 2008 8:30


Колега, аз немога да ти дам решение на проблема ти но мога да ти кажа към кого да се обърнеш.
Пиши в търсачката, в под раздел "сервизи", МАДЖАРОВ - там има доста изписано, има телефон и дози сайт.
Аз тази седмица бях при човека, много е свестен разбира си от работата и със сигурност ще реши и твоя проблем :wink:


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Съб 14 юни 2008 11:37


zoko11 написа:Ако става дума за г3, проблема в повечето случаи не е в копчето. На вратите има уплътнения за кабелите към купето. Трябва да откачите уплътненията , да откачите буксите и да ги почистите.
и да провериш на свивката 20-годишния кабел дали не се е попрецакал :lol: То и аз трябва да извърша тази процедура ама ко ще да е :shock


RA
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот RA » Нед 29 юни 2008 22:01


Маджаров е наистина номер едно в тази област.Пламен Маджаров е ЧОВЕКЪТ.Бях днес при него.Беше блокирало предното ляво стъкло(Пасат В5).Изключителен професионалист!Разглоби всичко.Почисти насъбралата се ръжда по червяка,зацепи червяка под по-остър ъгъл,подмени елементи по модула,гресира и сглоби обратно и всичко за по-малко от 2 часа.Резултата-работещо перфектно ел.стъкло.Чест и почитания!Няма друг такъв в България.Евала!


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Пон 30 юни 2008 7:30


RA написа:Маджаров е наистина номер едно в тази област.Пламен Маджаров е ЧОВЕКЪТ.Бях днес при него.Беше блокирало предното ляво стъкло(Пасат В5).Изключителен професионалист!Разглоби всичко.Почисти насъбралата се ръжда по червяка,зацепи червяка под по-остър ъгъл,подмени елементи по модула,гресира и сглоби обратно и всичко за по-малко от 2 часа.Резултата-работещо перфектно ел.стъкло.Чест и почитания!Няма друг такъв в България.Евала!
колега би ли ми дал координати на въпросния Маджаров, че и аз имам да му отворя малко работа :lol:


RA
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот RA » Пон 30 юни 2008 8:55


TURL написа:колега би ли ми дал координати на въпросния Маджаров, че и аз имам да му отворя малко работа :lol:

Човека си има сайт ЦЪК



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], mafiota09 и 62 госта