портване глава на АБФ

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bobby_ » Сря 17 сеп 2008 12:34


Баце, ти сам не знаеш на какво си подлагаш главата а решиш ли да сгъстяваш.... на газ .....успех ще се мъчиш не много с чупенето на иначе здравия двигател




Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Punisher-GTI » Сря 17 сеп 2008 17:17


за сгъстяването се отказах още оня ден само ще изправя главата ако е крива но за портването не сам се отказал, пък и какво не ви харесва газовата все пак е газов инжекцион,за сега мога да кажа че това което съм направил по колата не я спава а само и дава сила, целта е да въри много на бензин а пък на газ да е икономична.НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ РАБОТИ.....


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Сря 17 сеп 2008 17:21


Пълно щастие също :)
Какво точно смяташ да правиш и с това портване защо си мислиш, че ще я направиш да върви много?!
Друго смяташ ли да правиш?


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bobby_ » Сря 17 сеп 2008 21:42


баце..... не искам да звуча грубо ПОВЯРВАЙ МИ!!!!! ама явно не знаеш какво означава атмосферен тунинг!

Газ и "спортен" мотор са две мнооого трудно съвместими неща а за икономия не може и да се мисли

Много време търсих вариянта за икономия и вървене и открих един начин ТУРБО!!!! но там инвестицията е ужасна ако искаш да съчетаеш вървене с икономия и то само на бензин.....

Това с газта не е оферта...

за да накараш един мотор БЕЗ принудително пълнене да върви прилично има много неща с които трябва да се съобразиш :
1 Степен на сгъстяване
2 Валове (лифт и фази)
3 Клапани
4 Инжекция
5 Електроника
...... мога да изброявам още много неща но едва ли ще ме разбереш

ПЪРВО ПРАВИЛО НА ТУНИНГИСТА: "НИКОГА НЕ ТУНИНГОВАЙ ЕЖЕДНЕВКАТА (МНОГО)
ВТОРО ПРАВИЛО : ДОРИ И ДА ТИ Е ПО-ЛЕСНО И ЕВТИНО .....ПОГЛЕДНИ ПРАВИЛО "1"

аз направих тази грешка и после съжелявах много! Казвам ти го от опит ! Направи си една кола ежедневка и която да е на газ,метан,метанол....на какви ли не алтернативни горива... и си купи една кола в която да си прилагаш знанията и опитите за които си мечтал винаги! И я карай на .....каквито горива си избереш :)

аз нямам повече какво да ти кажа!

Успех


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Сря 17 сеп 2008 22:50


Подкрепям мнението на Боби особено за ежедневките. Аз също минах по този път и искам да ти кажа, че не става. Най-малкото защото една кола,която искаш да влезе в някой завой не може да е щъркел, а смъкнеш ли я вече влизаш в голям филм. За двигателя и промените по него Боби ти го каза, няма да се повтарям. Има още няколко човека,които също си накупиха ежедневки поради тази причина.
На запад не са по-прости от нас - бегачка и ван е това е пълното щастие.


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Punisher-GTI » Сря 17 сеп 2008 23:27


колеги изглежда не можете да ме разберете аз не искам да излитам с колата,знам ги вариянтите с валовете,лифтовите и турбото ,искам просто да експериминтирам май никой няма да ми помогне и ще трябва сам да се мача,изглежда всеки само си пише обичайните работи и си ги повтаря,знам как се прави бегачка- прави се с много пари аз не искам бегачка,искам просто ежедневка която да си върви културно ,знам че ще кажете че няма как да стане но такъв е живота,мисля за по нататъка и изпускателите да направя както трябва благодаря на всички 10х.


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Сря 17 сеп 2008 23:36


Думата експериментирам особено щом става дума за мотора автоматично изключва ежедневна кола.
И аз исках ежедневката ми да върви прилично ама не става хем да взимаш картофи от село, хем да влизаш в завой със 100 и да е стабилна, да не говорим,че трябва да харчи и 7 градско, просто не става.
Иначе има доста хора,които могат да ти помогнат


Потребителски аватар
gad3n_
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gad3n_ » Чет 18 сеп 2008 0:06


http://www.scch-heads.com/cylinderheads.php тук можеш да намериш примерни снимки ... дано да е от полза и премисли всичко преди да действаш ... не е толкоз сложно но трябва търпение и внимание :)


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Чет 18 сеп 2008 10:38


Ооопс...леко :!: Тази глава е портната здраво, но човека дето я е дялкал е ползвал някой и друг измервателен уред. Ако се престарае човек лесно може да се озове с борчето в някоя водна или маслена магистрала и после с 350лв назад за гола глава втора употреба.

РАСО


Потребителски аватар
gad3n_
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gad3n_ » Чет 18 сеп 2008 14:36


да яко си е :)


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Чет 18 сеп 2008 14:42


ако може да използвам темата на колегата да попитам ако някой знае къде може да се намери борче което да не се напълва от алуминиевите стружки понеже обикновените абразивни борчета се пълнят и за нищо не стават после.в бриколаж търсих ама няма.

и ако има някой запознат от бургас къде има магазин за такива неща(райбери ,камъни ножове за стругове и шлайфове и други специализирани инструменти от този тип)

Последна промяна от martineli на Чет 18 сеп 2008 20:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Punisher-GTI » Чет 18 сеп 2008 16:50


евала колега gad3n_ благодаря за сайта ,като гледам бая може да се дялка от главата,проблема ще е да не пробия някоя маслена магистрала но като гледам главата си личи каде минава тя,за водната няма да има проблем ако я дупна имам един приятел който има аргон и ще я направим няма да е първата нито последната глава ако някои друг има някакъв материял за портването да прати 10х.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Пет 19 сеп 2008 12:07


Баткооо ти ма уби. Бах и майстора талантлив да може да бръкне в смукателния или изпускателен канал за да заварява :lol: :lol: :heeeavy metal накрайника за аргона му е нанайси кривака тетакъв ~ :shock

РАСО

п.п. Не се сърди не се заяждам , но просто е невъзможно това да се случи.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Пет 19 сеп 2008 12:14


Ето малка част от подготовката на моята глава, но пак ти повтарям , че там дето аз съм копал е мерено и няма гаранция дали ти няма да пробиеш някъде.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

PACO


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Punisher-GTI » Пет 19 сеп 2008 15:42


колега paco не ти се сърдя ,но бяхме дупнали една глава на опел не знам какъв е майстора но изглежда си разбира от работата и до ден днешен опела си преварява бая добре.С какви диаметри са изпускателния и смукетелния отвор на главата след портването с колко си ги увеличил.След главата ще направя и изпускателната генерация, и ще сложа раздвижено колело да си поиграя малко с оригиналните валове.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта