VR6 Turbo

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
tosho_vr6
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот tosho_vr6 » Нед 28 дек 2008 11:06


G60 написа:стига сте умували,колата е направена много добре и то от хора които знаят какво правят,електрониката си е много добра,как мислите 1000лв++ само за компютъра е дал,дали е само обикновен чип :idea:


колата е мапвана :006: :006: :006:




Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Нед 28 дек 2008 12:08


tosho_vr6 написа:
G60 написа:стига сте умували,колата е направена много добре и то от хора които знаят какво правят,електрониката си е много добра,как мислите 1000лв++ само за компютъра е дал,дали е само обикновен чип :idea:


колата е мапвана :006: :006: :006:

Еми тогава откъм електроника си е 6, ама как се изказа първия път че има само чип направо ме уби. Мапване и чипосване мисля да имат разлики :roll: А да те попитам до колко си разредил мотора и с неговите дюзи ли го караш?


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

Мнениеот Sachko » Нед 28 дек 2008 12:25


Ми зависи от гледната то4ка ... то 4ипосване и мапване са кажи ре4и едно и също нещо , с малката разлика 4е 4иповете които продават фирмите за 4иптунинг са готова версия за определен мотор , а в неговия слу4еи предполагам е правена индивидуална настроика с WB сонда в реално време докато колата се движи в реални условия ... което също може да се наре4е 4ипосване , мапване и една камара модерни изрази като си4ките горе доло озна4ават едно и също нещо ...
Важното е 4е на 4овека са му коригирани картите както трябва .... па вие ако искате го нари4аите мапване , ако искате 4ипосване или на кои как му е по удобно :wink:
100% колата не е с оригиналните си диузи :idea:


vidolov
Мнения: 190
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 14:50
Автомобил: golf2 vr6T 4Motion
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот vidolov » Нед 28 дек 2008 13:49


нему мислете много...штом е стигнала колата до това ниво да варви значи сее допитвал и е направил точно това което трябва..евала...нека има повече интосиасти като теб..и съм сигурен че има ама мерака се гаси с мн пари... :wink:


Потребителски аватар
tosho_vr6
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот tosho_vr6 » Нед 28 дек 2008 20:00


leonardo_vd написа:
tosho_vr6 написа:
G60 написа:стига сте умували,колата е направена много добре и то от хора които знаят какво правят,електрониката си е много добра,как мислите 1000лв++ само за компютъра е дал,дали е само обикновен чип :idea:


колата е мапвана :006: :006: :006:

Еми тогава откъм електроника си е 6, ама как се изказа първия път че има само чип направо ме уби. Мапване и чипосване мисля да имат разлики :roll: А да те попитам до колко си разредил мотора и с неговите дюзи ли го караш?

с 650 кубикови съм
а за разреждането оставям загатка :D
или да кажат разбирачите дали може да се кара на 1бар без разреждане


vidolov
Мнения: 190
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 14:50
Автомобил: golf2 vr6T 4Motion
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот vidolov » Нед 28 дек 2008 22:20


според мен нее разреждана копресията заштото буталата на вр6-цата ако несе лъжа издържат до 1.4бара максимум...нагоре започват дасе тупят буталата...тошко ако греша ме поправи.... :wink: [/b]


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

Мнениеот Sachko » Нед 28 дек 2008 22:48


В тфоя слу4еи е разреден 100% ... според мен степента му е м/у 8-9:1 (някаде там) от стандартната 10:1
Без разреждана според мен може да се надуе на 1бар. само 4е няма да коментираме какво ще е горивото , аванса,ще има нужда от водна инжекция модерни бутала и биели и една камара неща ... се неща които са адски скъпи и не си заслужава да се прави такава всекидневна кола , при положение 4е може да се разреди леко и си4ко да е зна4ително по лесно :lol:


Потребителски аватар
tosho_vr6
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот tosho_vr6 » Нед 28 дек 2008 23:52


Sachko написа:В тфоя слу4еи е разреден 100% ... според мен степента му е м/у 8-9:1 (някаде там) от стандартната 10:1
Без разреждана според мен може да се надуе на 1бар. само 4е няма да коментираме какво ще е горивото , аванса,ще има нужда от водна инжекция модерни бутала и биели и една камара неща ... се неща които са адски скъпи и не си заслужава да се прави такава всекидневна кола , при положение 4е може да се разреди леко и си4ко да е зна4ително по лесно :lol:

колата не е разреждана и се караш доста често на 1.2 бар но в момента се разрежда и за да се достигне максимален ефект от турбото и максимум резултат при това ще се разреди доста за сега само това ще кажа :wink:


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Нед 28 дек 2008 23:59


VR6 се оказва супер здрав матор май.
кой от вариянтите за разреждане ше ползвате.и това доста разреждане предпоставя ли увеличаването на бууста


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

Мнениеот Sachko » Пон 29 дек 2008 1:19


tosho_vr6 написа:
Sachko написа:В тфоя слу4еи е разреден 100% ... според мен степента му е м/у 8-9:1 (някаде там) от стандартната 10:1
Без разреждана според мен може да се надуе на 1бар. само 4е няма да коментираме какво ще е горивото , аванса,ще има нужда от водна инжекция модерни бутала и биели и една камара неща ... се неща които са адски скъпи и не си заслужава да се прави такава всекидневна кола , при положение 4е може да се разреди леко и си4ко да е зна4ително по лесно :lol:

колата не е разреждана и се караш доста често на 1.2 бар но в момента се разрежда и за да се достигне максимален ефект от турбото и максимум резултат при това ще се разреди доста за сега само това ще кажа :wink:

Тука по4на да послъгваш мисля ... (я си про4ети първото мнение внимтелно) което за мен няма никакво зна4ение де :idea:
и пак казвам , не вярвам да си карал тая кола на 1.2 с степен 10:1 със бензин от бензиностанциите :wink:
П.С. какви коне каза 4е била според теб на това налягане и тази CR ?


vidolov
Мнения: 190
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 14:50
Автомобил: golf2 vr6T 4Motion
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот vidolov » Пон 29 дек 2008 15:35


значи се оказах прав... :wink:


Потребителски аватар
tosho_vr6
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот tosho_vr6 » Пон 29 дек 2008 20:18


Sachko написа:
tosho_vr6 написа:
Sachko написа:В тфоя слу4еи е разреден 100% ... според мен степента му е м/у 8-9:1 (някаде там) от стандартната 10:1
Без разреждана според мен може да се надуе на 1бар. само 4е няма да коментираме какво ще е горивото , аванса,ще има нужда от водна инжекция модерни бутала и биели и една камара неща ... се неща които са адски скъпи и не си заслужава да се прави такава всекидневна кола , при положение 4е може да се разреди леко и си4ко да е зна4ително по лесно :lol:

колата не е разреждана и се караш доста често на 1.2 бар но в момента се разрежда и за да се достигне максимален ефект от турбото и максимум резултат при това ще се разреди доста за сега само това ще кажа :wink:

Тука по4на да послъгваш мисля ... (я си про4ети първото мнение внимтелно) което за мен няма никакво зна4ение де :idea:
и пак казвам , не вярвам да си карал тая кола на 1.2 с степен 10:1 със бензин от бензиностанциите :wink:
П.С. какви коне каза 4е била според теб на това налягане и тази CR ?

всичко е сток по колата до скоро карала се е на 1бар най вече стигалсъм и да 1.2-1.3 на не съм я карал постоядно на такова налягане на на 1.5бар се чупят със сигорност бензина е 100 OMV а за мапването питайте Венци от Пловдив той го е мапвал а ако не вярваш си е твой проблем


Потребителски аватар
set16v
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 1:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MonsterPerformance

Мнениеот set16v » Пон 29 дек 2008 23:00


колата е със заводска степен на сг....мапвана е от нас и се кара със 100окт.бенз.макс налягане е виждала около 1,4 бара :shock
турбото е Гарет Т61/82ар..и е аналог на ГТ35 /рабира се Т61 е втулково и е малко по-лагаво около 600-700об...мощноста не е мерена
но е над 350кс..

п.п.подготвяме нов мотор с по-ниска степен :lol: и Тошко незнае каква е точно :lol: ..но се надяваме да извади малко над 400кс..на гумета


Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот peshoxx » Вто 30 дек 2008 6:07


Последно кой е я мапвал?Не се разбра....


Потребителски аватар
set16v
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 1:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MonsterPerformance

Мнениеот set16v » Вто 30 дек 2008 12:41


peshoxx написа:Последно кой е я мапвал?Не се разбра....


от доста време излизат коли смесено производство.....

п.п. / Monster Performance&Madness Motorsport /,или както по-горе написах ОТ НАС :wink:



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта