По големи клапани ???

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
pesho_910926
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 12:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

По големи клапани ???

Мнениеот pesho_910926 » Чет 06 фев 2014 23:08


Здравейте колеги !!!

Набързо да обясня за проекта ми. Колата ми е Ибиза 1.7 Систем Порше пълна инажекция.Доста старичка но за нейните 98 коня доста добре върви, имам и тема за проекта, правил съм много неща и ще правя още много по нея, но ... за мотора

Минавам на два хоризонтални солекса, четири дросела по 40 мм. и ще слагам големи клапани и портване ще има, но имам няколко въпроса и ще помоля за компетентни мнения и отговори.

За изпускателни клапани ще ползвам моите смукателни(смукателния клапан го местя и го правя изпускателен),та за да сложиш по големи клапани трябва да се сменят и леглата на клапаните. Може ли да извадя и леглото за смукателя и него да ползвам при изпускателя?
За смукателни ще ползвам от Форд Ескорт и на тях ще трябва да се изработят легла. От какъв материал се правят леглата на клапаните? Чувал съм че се правят от бронз или твърд метал.
Другия въпрос е как се набиват тези легла, чувал съм че леглото се потапя в течен азот а главата се нагрява.
Питам за всички тези неща понеже има вариант много добър стругар да ми го направи и то безплатно, но някой от нещата на мене не са ми ясни и той точно такова нещо не е правил и искам да разбера дали ще се справим, ако ли ще помоля за номер или сайт на някоя фирма която се занимава с такива неща и е добра в тях та да си пратя главата и да я направят.
Има ли начин да си избия водачите на клапаните без да ги нараня, водачите ми са бронзови.(искам да ги запазя понеже на магазина за тая кола почти нищо не се намира)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!




Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: По големи клапани ???

Мнениеот Stenly » Чет 06 фев 2014 23:35


Недопустимо е да сложиш всмукателен клапан на мястото на изпускателен!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: По големи клапани ???

Мнениеот phantom_ » Пет 07 фев 2014 1:48


Всичко е възможно колегa мерaк дa имaш.(пaри нaй вече)!трябвa дa се преориентирaш обaче към някоя фирмa която се зaнимaвa с товa нaй добре.


Потребителски аватар
pesho_910926
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 12:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: По големи клапани ???

Мнениеот pesho_910926 » Пет 07 фев 2014 20:31


Правилно всичко е възможно.
Някой стругар с мнение?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: По големи клапани ???

Мнениеот Vizor » Пет 07 фев 2014 20:42


Стругар?!?!?!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8416
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: По големи клапани ???

Мнениеот samo_pechka » Пет 07 фев 2014 20:44


Аз не съм , ама...забелязахте ли мнението на колегата ? Смукателен клапан не бива да се слага за изпускателен :exclaim Те често са по-"меки" да ги наречем . И не знаеш в какъв филм влизаш с тоз "тунинг" на главата :wink Успех все пак.


Потребителски аватар
pesho_910926
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 12:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: По големи клапани ???

Мнениеот pesho_910926 » Съб 08 фев 2014 0:08


Не знаех че смукателните калапани са по меки, мисля че са еднакви по твърдост и здравина, виждал съм така направени глави и няма проблеми но може би си прав, аз не съм специалист и не знам всичко затова и попитах по компетентните от мен.
Пък и до тук супер, никаква помощ, само критики и от сорта това не може онова не може, ми като толкова много разбирате поне кажете какво може и как би могло да стане, разбира се ако имате желание да помогнете, ако ли не БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА!
И да определено знам в какъв филм влизам с тоя "тунинг".

Пък и както казах в крайна сметка като завърша портването ще дам главата на някоя фирма да постави клапаните, ще се пооръся малко, но поне ще стане добре. Просто исках да се опитам да се потрудя както винаги и да знам какво има по колата ми, как е направено то. Какво лошо има в това ...?


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: По големи клапани ???

Мнениеот NovobranecGT » Съб 08 фев 2014 15:05


pesho_910926 написа:...

1.Всмукателните и изпускателните клапани работят при различни условия, направени са от различни материали и дизайна им е различен.
2.Леглата можеш да ги извадиш цели само ако унищожиш главата.
3.При доработката на двигатели не се работи само на слухове и не се ползва какво да е. Продават се нови легла направени от специални за целта чугун или стомана, с нужните добавки.
4.Тук правилно си чул, така се "набиват".
5.Ползваш Google и намираш нужната за теб фирма.
6.Водачите можеш да си ги избиеш с подходящия дорник на преса.
Няма как да получиш на готово знания и информация, следкато дори не си си направил труда да снимаш главата си, да споменеш с какъв диаметър са сегашните клапани и с колко по-големи ще ги сменяш и защо. А може би вече мотора отдавна има 300-градусов спортен вал с 12мм лифт и кусур са му само малките клапани...


Потребителски аватар
pesho_910926
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 12:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: По големи клапани ???

Мнениеот pesho_910926 » Съб 08 фев 2014 20:27


Благодаря за изчерпателния отговор.
Звъннах на една фирма и цената ми хареса така че професионалисти ще я правят няма да се мъча че да не оплескам нещо.
Вала ми е 282 градуса с 11 мм. лифт.
Снимки ще има нека малко да напредна.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта