Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Чет 26 юли 2012 15:22


:welcome: Вижда му се края вече. :D Бях ви казал, че предната броня седеше крива и отваряше доста в средата м/у фаровете и решетката. Оказа се, че основата на "новата броня", която бях взел е крива. Видимо леко но като се монтира на колата се вижда, че от това леко се получава разлика 2см. Нямаше как да се лавира и с пренапасване, защото основата е закрепена на четри болта , който са позициуонирана точно, но дори да можеше щеше да стои под напрежение. Решението бе старата основа, която е малко по "неугледна" mhihi, но пък облицовката на бронята застана доста по добре на нея и луфтовете вече ги няма. Винаги има какво да се желае, но като цяло съм доволен от крайния резултат. Монтирани бяха и лайсните в долната част на вратите. Една малка тайна :talk: Лайсната на лявата врата не е оригинална и има лек ръб. Бях изненадан но трябва човек да се вгледа за да разбере, че нещо не е както трябва. :screwy Затова реших да бъде боядисана и монтира и когато намеря оригинална да я махна. :beer На снимките се вижда как предната лайсна на бронята се облепва за черен мат. mhihi Общо взето по външността на купето работата почти свършена.
Остава ми:
Да си поиграя с рамената на чистачките като ги поосвежа.
Да сменя антената на покрива.
Да пастирам мигачите и фаровете.
Да освежа бялото на стоповете и да оправя мигача на задния десен стоп. (Тук ще е доста занимавка, но аз съм подготвен психически. mhihi :screwy )
Да облепя с фолио черен мат колоните на вратите и задната 3-та врата около прозореца както си е оригинално. Тук моля за малко помощ ако някой знае от къде мога да намеря фолйо черен мат и къде може да бъде изрязано и монтирано. Не смея да експериментирам, защото си има тънкости.

Относно джантите на колата са дадени за полиране три от тях, защото имат леки забележки. :beer
Прикачени файлове
DSCI0207.JPG
DSCI0206.JPG
DSCI0204.JPG
DSCI0202.JPG
DSCI0201.JPG

Последна промяна от Kirocco на Чет 26 юли 2012 15:56, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот beyker_boy » Чет 26 юли 2012 15:41


Фолио знам, че има всякакво някъде около централния софийски затвор. Точно къде е магазина не знам, но имали фолио в изобилие от модели. Сам ли ще си я фолираш?


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот golfmk1 » Чет 26 юли 2012 15:50


Ако беше от Стара Загора с удоволствие бих ти сложил фолиото :wink:


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Пет 27 юли 2012 14:08


Най накрая предната броня стана добре. :D Това беше детайла от колата с който най-много трудности имаше и на който най-много държах.
Прикачени файлове
ALIM4127.JPG
Преди
DSCI0209.JPG
След
DSCI0208.JPG


Калоян Крумов
Мнения: 2492
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 22:18
Автомобил: vw mk2 Candy Blue
Двигател:

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Калоян Крумов » Пон 30 юли 2012 23:13


:applause: Да определено е по добре!


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Пет 03 авг 2012 21:39


Днес най-накрая излязох от бокса! :D След като пообсужих ходовата част(маншони карета, тампони), спирачки, махнах газовата уредба, обслужих мотора и ми останаха още малко довършителни работи. Трябва да се пооправят едни съединения на гърнетата. Днес я карах за първи път от месец и половина и като се прибирах към нас малко позагря. При обсужването на мотора го нямаше този проблем. Най-вероятно има нужда от нов термостат и прочистване на радиатора, защото същото го правеше и когато я взех преди ремонта. Моторчето иначе работи много добре. Още повече сега като е на бензин бях приятно изненадан от пъргавината на 90-те карбураторни кончета. :D Колко са магарета от тях само то си знае! mhihi По интериора има доста работа. Ще претапицирам тавана. Ще се опитам да възстановя седалниките, който учудващо не са изтърбушени, но ими трябва яко пране. Единствено шофьорската има нужда от професионална намеса. Волана също ще го подменя с по новия и ще махна MOMO педалите.. mhihi
Кората отзад на багажника ще си я изработвам сам. Трябва да освежа чистачките и да залепя фолио черен мат на колоните на вратите и багажника. Най-вероятно ще е на 3М за да не се отлепи след няколко паростуйки. :wink: Относно джантите бях дал три от тях за полиране защото имаха дребни забележки.Станаха много добре за да не кажа "супер". Не обичам да се хаваля за това гледам да не дразня с велики слова. :) За момента си търся гуми на разумна цена, сами разбирате защо. mhihi Остават куп дребни работи, който отнемат време с което аз не разполагам през седмицата. Малко по малко ще я довърша... :wink: :beer


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот golfmk1 » Съб 04 авг 2012 8:09


Ето го твоя размер :wink: viewtopic.php?f=58&t=339104&p=3504675#p3504675


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот mitko85 » Нед 05 авг 2012 13:43


Преди малко засякох колата в Надежда, на живо е още по-хубава от снимките.
Адмирации към колегата за положения труд. :bowdown


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Чет 09 авг 2012 20:07


:welcome: Не съм писал от дълго време, защото бях малко почивка а и защото исках да ви покажа финала и какво успях да свърша за тези почти два месеца от както съм притежател на Рокото. По колата се свърши доста работа и има оше няколко дребни неща, който ще оправя много скоро. :D Какво сърших от последния път.
1. Обсужих колата с масла и филтри (горивен, маслен и въздушен) масло 10W40
2. Подмених ангренажния ремък с ролката, шайбата на коляновия вал и ремъка към алтернатора и водната помпа.
3. Свалих газовата уредба! :drunk Голям зор. В багажникла ми остана четри дупки от болтове който трябва да оправя, защото някой велик майстор е разпробил купето за да хване стойката за бутилката. :screwy :beat_butt2 :dummy: :014:
4. Подмених предните спирачни дискове и накладките.
5. Подмених едно външно каре заедно с четрите маншона. Само за протокола. За тази кола няма вътрешни маншони. Почна се едно търсене и обикаляне. Накрая от VW Поло едно момче откри че пасват идеално. :beer :banana
6. Подмених тампоните на стабилизиращат щанга. Стотинки са!
7. Свалих катализатора, защото бяха изпуснали гумените уплътнение и болтовете се бяха изяли и излизаха изгорели газове от там. Оказа се, че катализатора на половина е стопен. За това го махнах и на негово място сложих единствента бройка оригинално средно гърне за Роко. С неръждясващи тръби до колекторите стана много яко и сега колата звучи чудесно и върви уникално. Направо не вярвам, че е 90ps. :D
8. Облепих колоните на вратите и средните колони, както и заднта врата с фолио черен мат на 3M както е автомобила в оригинален вид. Залепих и табелките на модефикацията SCALA. Стана много добре.
9. Днес се прибрах от работа и нямах търпение на сложа полираните джанти. Обух ги в гуми Bridgestone Turanza ER300 195/50/15. Избрах по високия размер 50 а не 45 поради три причини. Едната е, че свестни гуми на добра марка на 45 не можах да открия един месец. Втората е, че живота ми е мил и искам да съм на пътя. И третата, че искам да карам колата от пролет до есен и да не посещавам често гумаджиите. mhihi Сега ми предстоят едни 1000км да видя как ще се представи на дълго. :да: Та днес сложих гумите и джантите, но за лош късмет заваля и ме измокри до кости. Сложих и капачките на джантите.
Направих няколко снимки на дъжда за да покажа развитието до момента.
Предстои миене на двигателя. Пране на салона и възстановяване на шофьорската седалка, кората на багажника, претапициране на тавана и подмяна на волана с по новия с облите лъчи, да оправя раменета на чистачките и тн. и тн. мога да изброявам до безкрай. :screwy mhihi
Ето малко снимки. Извинявам се, но малко се изцапаха джантите от дъжда а и колата трябва да слегне още малко,че туко що бях сменил гумите и седи малко по високо. Определено ще и сложа едно регулируемо окачване, но по натам. ;)
Прикачени файлове
ALIM4408.JPG
ALIM4407.JPG
ALIM4405.JPG
ALIM4404.JPG
ALIM4419.JPG

Последна промяна от Kirocco на Чет 09 авг 2012 22:42, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Чет 09 авг 2012 20:10


Много красива е станала :shock !БРАВО :bowdown !!!


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Чет 09 авг 2012 20:12


Още снимки! :D


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот divaka » Чет 09 авг 2012 20:18


:shocked :shocked :shocked :shocked :shocked
леле ,станала е страхотна колега евала остава само да я смъкнеш и тва ми е идеала за Роко :applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Пет 10 авг 2012 15:59


Почнах да се оглеждам за окачване от единичка. :D Че картинга ми е висок! :screwy


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Kirocco » Нед 12 авг 2012 1:19


Днес направих лек тест драив да проверя възможностите на колата! Нямах притеснения относно окачването, защото бях проверил всичко. Колата седи добре на пътя още повече, че е с KONI пружини. Резултатите са следните! На 5 предавка която се води ekonomi максималната скорост с двама човека достигна 182км/ч. :D (Толкова си и дават и по каталог) На четвърта предавка отново с двама човека направи 200км/ч по километраж :screwy като имаше възможност за още поне 4-5км но отсечката свърши. mhihi Учудващо добре се ускори на 4-та до 190км. За мен тези показатли с много добри в предвид това, че автомобила е на 25г. eusa Двигатечето с 90-те си карбураторни кончета няма грешка. За това и получи днес едно хубаво измиване на мотора! ;)

Последна промяна от Kirocco на Сря 02 яну 2013 14:51, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Възстановявaне на Scirocco Scala 1987г.

Мнениеот Bai Sando » Нед 12 авг 2012 8:39


Лудница с 200 heavy metal zork Отлично се справи с реставрацията,колега :applause:



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта