Смяна фарове с лупи и ксенон Б5 - Решено!

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Сря 24 окт 2012 20:19


Ами не знам просто питам, 'щото разни приятели са ми казвали ако си взимаш ксенон гледай да е повече от 35W. Предполагам има някаква причина за тази тяхна реплика :).




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот radi_nrj » Сря 24 окт 2012 20:22


Marshala90 написа:Предполагам има някаква причина за тази тяхна реплика :).


Един чул как други двама си говорели... това им е причината. Дори и с 35W си на ръба на закона и единствената ти надежда е лупата да фокусира добре защото скоро може да решат да спират от движение за най-малкото отклонение.


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Чет 25 окт 2012 22:35


Ами да кажем, че съм си харесал тези:
Кажете за предпочитане ли са, имат ли минуси, ако ползвате такива дайте малко информация, малко снимки ако е възможно, какви крушки се слагат (там си пише, че са H1, но какво се различава от H1, H4 и H7, бих ли се набутал примерно с тези H1), откъде примерно да си закупя крушки (35W, 45W, 55W) ако сте доволни/запознат с даден представител/продавач. Започвам да чета много често, че ксеноните им през зимата не палели (поради ниските температури и произодителите на дадените крушки :)). Все пак не е много евтина инвестиция и трябва малко или много да се обмисли какво и откъде да се закупи.
Благодаря ;)!


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот wmalevski » Пет 26 окт 2012 8:35


Аз бях с такива (ама на депо):
http://www.autopro.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D1%81-%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-volkswagen-passat-b5-96-00-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0

най ми се доближават до стоковата визия, не съм фен на ангелски очи и прочие, но всеки си има вкус. Колкото за ксенон, мисля че в авточасти и аксесоари имаше колега който продаваше луксима.


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Пет 26 окт 2012 10:23


Marshala90 написа:Ами да кажем, че съм си харесал тези:
Кажете за предпочитане ли са, имат ли минуси, ако ползвате такива дайте малко информация, малко снимки ако е възможно, какви крушки се слагат (там си пише, че са H1, но какво се различава от H1, H4 и H7, бих ли се набутал примерно с тези H1), откъде примерно да си закупя крушки (35W, 45W, 55W) ако сте доволни/запознат с даден представител/продавач. Започвам да чета много често, че ксеноните им през зимата не палели (поради ниските температури и произодителите на дадените крушки :)). Все пак не е много евтина инвестиция и трябва малко или много да се обмисли какво и откъде да се закупи.
Благодаря ;)!

Каквито и да си купиш не си мии колата с безконтактни препарати :012: :012:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Пет 26 окт 2012 11:35


Marshala90 написа:Ами да кажем, че съм си харесал тези:
Кажете за предпочитане ли са, имат ли минуси, ако ползвате такива дайте малко информация, малко снимки ако е възможно, какви крушки се слагат (там си пише, че са H1, но какво се различава от H1, H4 и H7, бих ли се набутал примерно с тези H1), откъде примерно да си закупя крушки (35W, 45W, 55W) ако сте доволни/запознат с даден представител/продавач. Започвам да чета много често, че ксеноните им през зимата не палели (поради ниските температури и произодителите на дадените крушки :)). Все пак не е много евтина инвестиция и трябва малко или много да се обмисли какво и откъде да се закупи.
Благодаря ;)!


Не ги купувай тия.НЕДЕЙ ! Ще си хвърлиш парите на вятъра...компромиса е,който направих аз-купи си Депо,слагаш си 35 ватов ксенон и си ти.Приготви си 600 лв. защото ако искаш да правиш нещо,ама не ти достигат някакви пари-по-добре не го прави,защото после хем ще си дал една шапка пари,хем няма да си доволен и ще си блъскаш главата.Ако пък имаш пари и намериш от някъде оригиналната Хела с лупа за Б5,ще е най-добрия вариант.Пак ти казвам,не купувай такива боклуци незнайни.

Н1,Н7,Н4 и другите там като D2S,D2R и прочие са формата на цокъла на крушката.Едните са с 3 лъча,другите с един,третите се навиват...и т.н. Купи си малко по-скъп ксенон,не си пести парите за тия неща,те после се отплащат,аз до сега не съм съжалявал и една секунда за парите,които съм дал.Луксима ксенон е добро решение.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот pEsHkyY » Пет 26 окт 2012 11:50


Да ползвам и аз темата понеже и аз съм се насочил за фарове другия месец :) До колегата feikot - тези фарове визираш?


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Пет 26 окт 2012 12:00


Така изглеждат,но не точно тия.Ще познаеш кои са ментета и кои са от по-хубавите ментета :Mr Green Fun по цокъла.Калпавите ментета са на късите с Н7 цокъл,а по-хубавите са D2R.И единия е 300 лв :) Виж ми ги в гаража.
garage.php?mode=view_image&image_id=32127


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Пет 26 окт 2012 23:04


Ами не знам какви да си взема, онези ми допаднаха заради черната основа и не само ти не харесваш тези "ангели" по фаровете. Аз ги харесах като дизайн, но не знам как ще се държат като качество. Няма ли някой който е с такива да даде някакви отзиви?
А относно крушките, повечето ми предлагат от "luxima", но това ли е най-добрият вариант? Гледам някои са си купували и от тук, а мисля и да си взема 55W ксенон, направо не знам... Почва да ме боли главата като си помисля за покупката за ксенон и фарове с Лупи :D, виждам, че няма почти нищо качествено на пазара. А да дам 600лв. само за фарове не знам, толкова ли са зле онези от 300 и малко? Онези които бях посочил в горния си пост с какво са пластмаса или стъкло?


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Пет 26 окт 2012 23:38


Marshala90 написа:Ами не знам какви да си взема, онези ми допаднаха заради черната основа и не само ти не харесваш тези "ангели" по фаровете. Аз ги харесах като дизайн, но не знам как ще се държат като качество. Няма ли някой който е с такива да даде някакви отзиви?
А относно крушките, повечето ми предлагат от "luxima", но това ли е най-добрият вариант? Гледам някои са си купували и от тук, а мисля и да си взема 55W ксенон, направо не знам... Почва да ме боли главата като си помисля за покупката за ксенон и фарове с Лупи :D, виждам, че няма почти нищо качествено на пазара. А да дам 600лв. само за фарове не знам, толкова ли са зле онези от 300 и малко? Онези които бях посочил в горния си пост с какво са пластмаса или стъкло?

Човек вземай каквито ти харесват на теб .. всички са едно и също DEPO просто дизайна ги оскъпява... аз имам devil eyes пак така черни просто не си мии колата с безконтактни препарати и ще ти карат дълго време .. ако случайно ти се запотява фара или нещо подобно ще го свалиш и ще му смениш силикона който уплътнява стъклото какво толкова го мислиш не знам.. и ксенона ако искаш да ти държи дълго време вземаш скъп .. ако искаш да видиш за какво става на въпрос отиваш на битака или където го продават ефтино и взимаш за 35 лв. китаец и ще видиш за какво става на въпрос .. няма да заслепяваш никой ако ти е регулиран .. аз нямам грижи карам от половин година с китайски ксенон :) :drunk


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Пет 26 окт 2012 23:55


А фаровете които са там какви са, в смисъл със стъкло ли са или...? 'Щото не са ли стъклени, никой път няма да закупя каквито и да било :).


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Съб 27 окт 2012 0:05


За passat b5 мисля, че не съществуват стъклени .. даже и оригиналните са плексигласови и затова на почти всички им потъмняват .. та затова и аз смених моите с други..


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Съб 27 окт 2012 3:31


Слушай който искаш,аз ти казвам от патило :beer


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Съб 27 окт 2012 11:12


feikot написа:Слушай който искаш,аз ти казвам от патило :beer

Ами кажи как си си изпатил с този After и тези които ти предлагаш със стъкла ли са или пластмаса/плексиглас?


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 27 окт 2012 11:20


Стъклени фарове 2012г трудно ще намериш



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта