Смяна фарове с лупи и ксенон Б5 - Решено!

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 21 ное 2012 22:12


Soze13 написа:
Apokaliptiko написа:Има голяма разлика обиквен рефлектор,лупи и т.н.Аз ги срещам всеки ден такива водачи, но какво да се прави.

Ти на дългите с ксенон ли си? На рефлектор ли е? Знаеш ли какви поразии съм виждал заради това, че някой се е забавил със секунда-две да превключи на къси? Карам от 21 години и винаги съм бил толерантен и рядко избухвам, но винаги съм искал да му напъхам фаровете където слънце не огрява на някой такъв.


Виж какво не съм конфликтна личност......но това не ми пречи да ти отговоря подобаващо.Не ми задавай въпроси дали съм с ксенон или не съм след като самият ти си прегледал "гаража" и знаеш много добре че съм с ксенон навсякъде.Тъпо е да ми задаваш такъв въпрос.Поразии може да си виждал всякви,н те са в следствие на не колегиалното отношение на другият водач.Пожелавам ти още 3 пъти по 21 години да имаш стаж зад волана.А това запъхването на фаровете.........сме ги чували тия приказки,ще се чуват и много,много след нас.Жив и здрав колега,карай си колата и се радвай.




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот radi_nrj » Сря 21 ное 2012 22:21


Имате много голям късмет, че куките ги мързи да си вършат работата и се спират коли кампанийно. Обаче при следващата "акция" ако някой го спрат от движение и се оплаче във форума ще се смея с глас...


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Сря 21 ное 2012 22:24


Пак да се намеся .. не мога да разбера защо искат да забраняват ксенона ако не е оригинално сложен. Мисълта ми е аз съм минал техно-тест имам реглаж на фаровете и сам с лупи и 100% не заслепявам, и пак има шанс да ми я спрат примерно от движение ако съм с не фабричен ксенон така ли ? Или пак не съм разбрал както трябва.. :o


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот radi_nrj » Сря 21 ное 2012 22:30


Технотест с 55W ксенон няма как да минеш ;)


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот BruDoNe » Сря 21 ное 2012 22:45


radi_nrj написа:Технотест с 55W ксенон няма как да минеш ;)

Аз съм против 55 вата ксенон на къси :) с 35 вата съм.... 6000k


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Сря 21 ное 2012 22:55


radi_nrj написа:Имате много голям късмет, че куките ги мързи да си вършат работата и се спират коли кампанийно. Обаче при следващата "акция" ако някой го спрат от движение и се оплаче във форума ще се смея с глас...

Обещал съм пред себе си, че първата кука, която видя да спира тия слепци, има почерпка от мен.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Чет 22 ное 2012 0:18


Много се отклонихте от темата в безсмислен спор.55 ватовия,пак ви казвам,не свети кой знае колко повече от 35 ватовия.Аз съм с ксенон на дългите на рефлектор,мога да ти кажа,че почти не го използвам,освен като се прибирам през нощта или по подбалканския или към къщата (едно село до Казанлък) и не се разминавам с коли....Ааа щях да забравя,пускам ги и когато някой ми кара на дълги и "забравя" да ги спре.Като ги пусна,бързичко ги спират.Също и като някой зад мен ми кара на къси+дълги+фарове за мъгла.В тоя случай или пускам моите за мъгла отзад (2х25 вата) ярко червени или го пускам пред мен и му набия дългите.Но това е един или два пъти наказателно,защото и на мен ми писна от всякакви,които са сложили за 30 камъчета ксенон и не ги е еня за тия отсреща.Аз мога да дам 500 лв. за тия неща,а другия не може,защото и аз можех да не ги дам и пак щях да виждам,ама тия срещу мене,щяха да ме кълнат постоянно.

Няма смисъл да се тровиш и да се говорят тия приказки,особено във форума,особено към Apokaliptiko,защото той пък най-малко заслужава да го отнася :)


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Чет 22 ное 2012 15:19


Не съм искал да обидя никой, прибрах се с пресни впечатления снощи от менте ксенони на грешни фарове, сложени от пишман тунер и попаднах на темата. Когато са фабрични, или са сложени кадърно във фарове с лупи, никой не ги забелязва дори. Когато са на N-годишна бангия, собственика не е много ясно какво си мисли, че е направил, но отсреща предизвиква единствено псувни или снизходителни усмивки.
Малко в страни от темата, но не спирам да се учудвам на парадоксите в нашата държава. Не е разрешено да се монтират ДРЛ(дневни светлини) ако не са фабрични, но самоделни ксенони може?! Лед лампичките като на стрелбище просто седят тъпо, докато другото е и опасно.
Усещам как ходим по ръба на :офф и за да няма :deal и после :beat_butt2 ще посъветвам автора на темата да си вземе читави халогенни крушки и да ги монтира в лупите, защото нещо ми говори, че скоро самоделките ще станат официално незаконни и ще стане, че един път си ги е платил и после ще ги доизплаща на всеки катаджия, който го мерне. :beer


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Чет 22 ное 2012 15:47


Недейте така бе хора, какви са тези спорове :D!
Та спора е решен (лично за мен). На фар с лупа ще слагам 35W, а ако фара беше рефлекторен бих сложил 55W. Утре ще закупя консумативите за модификацията.
Благодаря за отзивите по въпроса!


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Чет 22 ное 2012 15:59


Marshala90 написа:...а ако фара беше рефлекторен бих сложил 55W....

Кажи честно!!! :screwy ... :banghead: ...абсолютно нищо не си разбрал!
Ето такива "специалисти" се движат нощно време по пътищата и после се чудим защо се псува.
Искрено се надявам да се приеме някакъв читав закон за тези неща и на такива да им смъкват по три кожи.
Купи си очила колега или не карай нощем! Аз и семейството ми нямаме вина за това, че не виждаш на тъмно(кокоша слепота мисля, че се казваше заболяването)


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Apokaliptiko » Чет 22 ное 2012 16:25


Моите всички мнения по дадената тема ги заключавам в едно и то е: Колегата,който се интересува и е пуснал темата явно е с такива фарове като моите и на колегата Feikot,а аз на негово място бих направил 35 вата на късите /т.е. на лупите/и 35 вата на дългите /т.е. рефлектор/.По темата спирам /ограничам/ с мненията.Каквото и да реши в последствие колегата,да закачи някоя друга снимка,да се образоваме и ние малко покрай него mhihi :mrgreen:


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Чет 22 ное 2012 17:30


@Soze13 Първо здрасти! Виж ся мой човек като те гледам не си някое лапе, какво е това агресивно поведение бе човек... имам чувството, че ако говориш с някой и той само ти спомене 55W и ще е отнесъл едно круше :). Дет се вика еваш-еваш, няма смисъл толкова да се палиш. Напълно те разбирам какво исакш да кажеш, 'щото и аз си "патя" всеки ден от такива дезориентирани шофьори! Все пак както каза един колега по-горе, "май не си за този раздел" с тези изблици. На рефлектор казах, че бих сложил 55W, поради простата причина, че един приятел който е с 55W-рефлектор и нагласени/регулирани фарове не ме заслепява дет се вика, а относно това и с 15W да е някой, като са му "регулирани" да ти светят в ретината е друг проблем. Не мисля, че един 55W-регулиран ксенон е по-голям проблем от 35W-нерегулиран. Мисля да спра с такива исказвания, а следващият ми пост да е снимка с резултата :D.
Приятна вечер!


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Soze13 » Чет 22 ное 2012 18:15


Ако си минал 1000 км само нощем последните два месеца, надали щеше да си толкова толерантен към домораслите "осветители". Изобщо не ми пука кой какво прави с колата си, ако го влече и ксенони на стоповете да си сложи, от това по "маниашко" здраве му кажи, стига насрещно движещите се да не берат плодовете на твоя "труд".
А понеже с приказки никога нищо не се е случвало, с нетърпение очаквам закона, който според мен е въпрос на време и солените глоби.
Толкова от мен. Успех с покупката и винаги помни, че не си сам на пътя. :beer


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот Marshala90 » Съб 24 ное 2012 15:46


А здравейте отново!
Днеска ми пристигнали фаровете (DEPO с лупа) в магазина (лично при мен ще са понеделник).
Сега идва реда на крушките, от магазина казали на братчед ми, че са D2S на къси и H7 на дълги. Отишъл в магазина на неговия фр. където продава ксенона, но там нямало D2S на 5K, а на 8K. Говорихме с един негов приятел който тия дни си сложи същите фарове и също така му бяха нужни крушки. Човека е разгледал из нета и комплекта бил около 200лв. Разгледал се из e-bay (мисля) и си поръчал D2S 4,5K 4бр. крушки за 17 паунда с гаранция (без доставката, а гаранцията... кой ще се занимава дет се вика) всичките, но станало вече месец и все още не му били дошли. Ония ден не можел да чака повече, отишъл в магазина и си купил комплект H7. Сложил баластите, но естествено H7 не може да пасне на D2S и нашия човек каза "изпилих малко ламарината на H7-цата с пила и крушката пасна идеално" и така в момента е с H7 на късите. Тези D2S които бил поръчал ги очаквал тези дни и каза, че ще ми даде 2-те крушки, а другите щели да му стоят за резервни, 'щото в момента бил много доволен от тези H7-ци които бил напаснал и не мислел да ги сваля (нямало трептене на крушката нито нищо, светили си нормално). Та ме интересува как ще е най-удачния вариант:
1. Да си взема един комплект H7 и да сложа крушките които ще ми даде (D2S-ките които е поръчал) с баластите от H7-цата (не знам дали има значение баласта, в смисъл дали от H7 може и на D2S. засега не съм запознат)
2. Или пък да си взема H7 кит, да напасна като него крушката и другите D2S да са ми резервни като него...
Дайте някакво мнение по въпроса относно дали сте изпробвали подобо нещо, дали баласта има значение какъв е за другата крушка и т.н.
Благодаря предварително ;)!


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Смяна фарове с лупи и ксенон Б5

Мнениеот feikot » Съб 24 ное 2012 23:56


Купи си комплект Д2С и не се занимавай с глупости,аз по същия начин сложих Н7 отначало и светеха като кандило.После се оказа,че балончето,което всъщност свети е на различно разстояние,което значи,че фокуса на светлината е друга и няма да свети оптимално.120 лв. струва при СтоДо със слим баласти и ти е спокойно на главата.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта