Въпрос за сняма на педали...

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Emil
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 20 май 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Въпрос за сняма на педали...

Мнениеот Emil » Пет 30 сеп 2005 18:54


...искам да си сменя педалите с някакви позудобни. Пък и позкрасиви, да ми се връзват с интериора. Един приятел каза, 4е няма проблеми да ми донесе от Германия, оба4е били само един вид или размер... не можа то4но да ми обясни. Пък аз ни6то не разбирам и не искам да му поръ4вам и после да си ги бия в главата. Само пло4ката ли се сменя на педала или и лост4ето, което го държи? Изоб6то възможно ли е да се използва един вид педали за вси4ки автомобили едва ли не били някакви стандартни.
Някой сменял ли е да ми каже какво е?




prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Пет 30 сеп 2005 19:03


Тея педали се завиват с болтове през оригиналните ти плочки на отливката, по принцип на заводските има черни гумички и под тях е само метал....

Махат се гумичките и се дупчи с бормашина през педала ти, гледай да спазиш еднакво разстояние м/у 3те педала да не натискаш с един крак по няколко :lol:

Иначе не е хич трудно....


Потребителски аватар
ivo16VTI
Мнения: 177
Регистриран на: Съб 12 фев 2005 21:40
Автомобил: Corrado-VR6T Golf 5 GTsport TDI
Двигател: AAA-1991
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ivo16VTI » Пет 30 сеп 2005 19:50


Втория модел са с пластини и не сваляш гум. от педалите! :!:


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Пет 30 сеп 2005 22:55


10 кинта на Илиянци. 2-рия модел, много видове и разцветки. Мойте са оригиналдъ подарък от none и много им се кефя, но на вид са еднакви.


Потребителски аватар
SkyWalker
Мнения: 516
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

ре

Мнениеот SkyWalker » Съб 01 окт 2005 2:04


Има и такива, които пасват на мястото на ориг. гумички: махат се ис се слагат алуминиевите, кито имат само гумени уплътнения!


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за сняма на педали...

Мнениеот gas » Съб 01 окт 2005 22:00


Emil написа:...искам да си сменя педалите с някакви позудобни. Пък и позкрасиви, да ми се връзват с интериора. Един приятел каза, 4е няма проблеми да ми донесе от Германия, оба4е били само един вид или размер... не можа то4но да ми обясни. Пък аз ни6то не разбирам и не искам да му поръ4вам и после да си ги бия в главата. Само пло4ката ли се сменя на педала или и лост4ето, което го държи? Изоб6то възможно ли е да се използва един вид педали за вси4ки автомобили едва ли не били някакви стандартни.
Някой сменял ли е да ми каже какво е?

50-60лв-фирмени(пробиват се старите,к-т с шестограмчета)не е кой знае колко скъпо а качеството е на ниво


Потребителски аватар
Emil
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 20 май 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот Emil » Съб 01 окт 2005 23:38


gas, да ти кажа може и да си прав за това :roll: ама трябва и да го питам за подробности, за6тото може изоб6то не си заслужава... пък и като се замислих така имаме доста разли4ен вкус и ако ми се върне с някаква смехория, просто 6те се застрелям... те педалите не 4е много се виждат, но ако са кофти, само за тях 6те си мисля сигурно :lol: пък и този вариант с Илиянци много гот зву4и :) 10 кинта :!: само пътя до София като сложим 6те се ускъпят :D
Хора, мерси много за отговорите. 6те поразгледам из Филибето, 4е сега там се подвизавам и все 6те намеря някъде да ми ги сложат, 4е аз... не е НИКАК желателно да експериментирам :lol:


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Нед 02 окт 2005 0:29


Emil написа:gas, да ти кажа може и да си прав за това :roll: ама трябва и да го питам за подробности, за6тото може изоб6то не си заслужава... пък и като се замислих така имаме доста разли4ен вкус и ако ми се върне с някаква смехория, просто 6те се застрелям... те педалите не 4е много се виждат, но ако са кофти, само за тях 6те си мисля сигурно :lol: пък и този вариант с Илиянци много гот зву4и :) 10 кинта :!: само пътя до София като сложим 6те се ускъпят :D
Хора, мерси много за отговорите. 6те поразгледам из Филибето, 4е сега там се подвизавам и все 6те намеря някъде да ми ги сложат, 4е аз... не е НИКАК желателно да експериментирам :lol:


ми питай за модел или най добре снимка да ти прати за да знаеш със сигурност щото колкото и да е дребно после по цял ден ше го гледаш и ако не ти харесва ше те дразни само...увери се че са хубави преди да зимаш. :D


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Нед 02 окт 2005 12:37


/офф Абе хора гледам доста народ си слага разни ламарини вместо мокетчето и гумата под краката, също така слагат и въпросните илиенски ламарини на педалите вместо гумичките, та ми се върти една миСЛа у главата :)... зима е, дРЪво и камък от студ се цепят, сняг вали на парцали, вече понатрупало 10-на см, всички улица са добре "обработени" от отговорните служби ( да се чете че снегорин или пък пясък не са виждали с месеци )... та качва се нашия лирически герой в колата ( естествено с обилно количество залепнал сняг по подметката на обувките .... и тук идва развръзката... въпросните ламарини няма ли да бъдат като ледена пързалка в този случай ???
Предполагам повечето от нас знаят какво е през зимата от сняг да стъпиш на ламарина - изведнъж всички закони на физиката губят смисъл... освен един чийто мащаби придобиват все по-страшни размери - закона за ГРАВИТАЦИЯТА ( абе сега като се замисля не знам дали имаше баш закон за гравитацията.. ама карай :) )!
Та натискаш си ти амбреажа ама незнайно защо крака ти изведнъж се плъзва я встрани, я надолу... поне аз така си мисля де... не съм имал удоволствието да пробвам тези педали/ламарини. Айде някой с опит да сподели дали полежението е наистина така като си мисля или пък китайчетата са го предвидили този проблем и ловко излъгали ( по един или друг начин )?


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Нед 02 окт 2005 12:45


Карал съм 1 зима с тези ламарини и проблем няма. Ще гледам да ги снимам въпреки, че предполагам много от вас са ги виждали.
Единствения проблем е, че ако се качите с плавници от плажа ще натискате по 2-3 педала едновременно :lol: :lol: :lol: . Но 100% са много по удобни от стандартните педалчета. :lol: :lol:

Иначе съм с мокетче при краката и не го заменям за нищо.


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gas » Нед 02 окт 2005 13:21


Emil написа:gas, да ти кажа може и да си прав за това :roll: ама трябва и да го питам за подробности, за6тото може изоб6то не си заслужава... пък и като се замислих така имаме доста разли4ен вкус и ако ми се върне с някаква смехория, просто 6те се застрелям... те педалите не 4е много се виждат, но ако са кофти, само за тях 6те си мисля сигурно :lol: пък и този вариант с Илиянци много гот зву4и :) 10 кинта :!: само пътя до София като сложим 6те се ускъпят :D
Хора, мерси много за отговорите. 6те поразгледам из Филибето, 4е сега там се подвизавам и все 6те намеря някъде да ми ги сложат, 4е аз... не е НИКАК желателно да експериментирам :lol:

работя в магазин за декоративни авточасти,за 55лв има при мен на issota,ще останеш очарован от качеството :D тия за 10лв изглеждат ужасно,кривът се,падат и какво ли още не,а имам и едни в магазина, на JOM -30лв и са добри


Потребителски аватар
SkyWalker
Мнения: 516
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

ре

Мнениеот SkyWalker » Нед 02 окт 2005 21:48


Има и на Зендер! Най-яките за мен!


Потребителски аватар
Bojo
Мнения: 324
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково '89 Golf 2 GT 1.8 RP

Мнениеот Bojo » Пон 03 окт 2005 1:24


Emil написа:... 6те поразгледам из Филибето, 4е сега там се подвизавам...


Що не пробваш и в Димитровград? От друга страна- марковото си е марково


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Пон 03 окт 2005 22:34


ами то в П-в ,има почти два магазина едно до друго , единия като подминеш МЕТРО , за Мак Доналдс, или точно до Шел-(на изхода за Хасково) има магазин за тунинг.
Абе избор мнооо


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Съб 08 окт 2005 17:59


на пасат-а поне съединителя и спирачките педалите са метални.
газта е пластмасов. купих МОМО и се наложи да пробивам,
но пък комплекта МОМО си дойде със специална видия, болтчета гайки,
МОМО лепенка, какво ли не - как си треа.
Изображение
само левия широкия педал не е в комплекта,
отделно го купувах.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта