Нов вид изнудване от полицаи! епизод 2 - стр 4.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 03 апр 2008 12:27


ACCELERATOR написа:Интересно ако си включа диктофона на GSM-a, и си го сложа в джоба, после как ли ще ме изнудват? :evil:
това съм го правил, без майтап ;)
после им пуснах записа и тоя скъса акта и щеше да ме бие, добре че избегах бързо бързо..... :lol: :lol: :lol:




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 03 апр 2008 12:31


Акселераторе .. кур бате .. записа на глас не е доказателство в България както и клипче ако направиш пак не е ..


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Чет 03 апр 2008 12:31


Ludia написа:
ACCELERATOR написа:Интересно ако си включа диктофона на GSM-a, и си го сложа в джоба, после как ли ще ме изнудват? :evil:
това съм го правил, без майтап ;)
после им пуснах записа и тоя скъса акта и щеше да ме бие, добре че избегах бързо бързо..... :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
Ами май това е начина. СРС mhihi


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Чет 03 апр 2008 12:33


Vizor написа:Акселераторе .. кур бате .. записа на глас не е доказателство в България както и клипче ако направиш пак не е ..

Дори и да не е - пак ще ми даде поне възможност да развоня работата по телевизии, медии, и да си търся правата по по-заобиколен начин.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Чет 03 апр 2008 12:45


ACCELERATOR написа:
Vizor написа:Акселераторе .. кур бате .. записа на глас не е доказателство в България както и клипче ако направиш пак не е ..

Дори и да не е - пак ще ми даде поне възможност да развоня работата по телевизии, медии, и да си търся правата по по-заобиколен начин.

eдин познат така се правеше на много отворен , щеше да съди полицаи и т.н
един ден го спират на улицата ония качулатите с роувърите
- отвори си багажника
опа какво е това пликче с бял прах - хероин
ела да видиш после кой кого ще съди........
луд го направиха
не мож излезна на глава с тия що нямат глави....


Потребителски аватар
nando 16v
Мнения: 1434
Регистриран на: Сря 05 апр 2006 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот nando 16v » Чет 03 апр 2008 13:36


Vizor написа:Акселераторе .. кур бате .. записа на глас не е доказателство в България както и клипче ако направиш пак не е ..

Наистина е така за жалост :(


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 1.8 » Чет 03 апр 2008 13:48


Бахти говедата мрасни тия са за публичен разтрел мамка им и свинете


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 03 апр 2008 13:49


One написа:
ACCELERATOR написа:
Vizor написа:Акселераторе .. кур бате .. записа на глас не е доказателство в България както и клипче ако направиш пак не е ..

Дори и да не е - пак ще ми даде поне възможност да развоня работата по телевизии, медии, и да си търся правата по по-заобиколен начин.

eдин познат така се правеше на много отворен , щеше да съди полицаи и т.н
един ден го спират на улицата ония качулатите с роувърите
- отвори си багажника
опа какво е това пликче с бял прах - хероин
ела да видиш после кой кого ще съди........
луд го направиха
не мож излезна на глава с тия що нямат глави....

само чистия херойн е бял .. значи е шанаджийски


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Чет 03 апр 2008 13:53


за съжаление това е познато, ето и моето обжалване на АКТ, в следствие на което наказателното постановление бе 50 лв. за да немога да го обжалвам ....това не е полиция а МИЛИЦИЯ
ДО
НАЧАЛНИКА НА КАТ
ГР. СОФИЯ


ВЪЗРАЖЕНИЕ

От:АСЕН ТОДОРОВ МАРКОВ, ЕГН ....................., със съдебен адрес за призоваване: град София ............................



УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН НАЧАЛНИК,

На основание чл. 44, ал. 1 от ЗАН писмено възразявам срещу съставеният ми АУАН № 591517/09.02.2008г.
С настоящето възражение, моля да приемете следните уточнения относно фактическата обстановка и некомпетнтните действия на Вашите служители при съставянето му :
На 09.02.2008 г. пътувах с личния си автомобил марка Фолксваген, модел Шаран, с ДК№ СА 3006 ВТ по маршута описан в акта – бул. „Индира Ганди” към кв. Люлин 9-ти м.р. В автомобила бях със сина си на 11месечна възраст. На не повече от 20 м. след като бул. „Индира Ганди” прави десен завой, бях спрян от служители на РПУ, не на КАТ. Същите не бяха със служебен автомобил, а бяха разположили своите вещо на лек автомобил марка Форд, модел Фиеста, цвят червен, с ДК№ С 3940 МВ.
След като бях спрян ми бяха поискани документите за проверка. Аз лично не чух нито името на проверяващия, нито от кое РПУ е /бе по-ниския от двамата полицаи/. След като видя моите документи, полицаят ме попита „да ли знам защо ме спира”. Аз отговорих, че „щом ме пита явно съм извършил нарушение”. В интерес на обективната истина моя GSM апарат бе поставен между краката ми и явно се вижда поради факта, че автомобила е ван и шофьора и пътниците са разположени по-високо от колкото на другите леки коли. Следващия въпрос който ми зададен от полицая е „какво ще правим сега”. Въпрос който не е редно да ми бъде задаван от полицаи, първо защото ако аз незнам, то те трябва да знаят какво следва и да бъда поканен незабавно да ми бъде съставен акт и второ, че подобен въпрос съдържа достатъчно предпоставки за възникването на корупция. На него отговорих, че „ще ми дърпа ушите”. Следващия въпрос на полицая бе „къде работите”. Отново въпрос, който не е редно да ми бъде задаван. Отговорих, че „щом се интересува да погледне служебната ми карта”. Последва отнова въпроса за това какво ще правим и същия отговор от моя страна. След което бях поканен да отида до колегата за да ми бъде съставен акт. Втория полицай явно не знаеше за какво ще съставя акт, което по самосебе си говори за достоверността на описаното в акта нарушение. Правия полицай отговори, че съм говорил в движение по мобилен телефон и попита „какво ще го правим сега”. Последва отново мой отговор, че „погледнато от човешка гледна точка, могат да ми издърпат ушите” поради факта, че вече колата бебето плачеше. Отговора на първия полицай бе, че „не сме малки деца за да си дърпаме ушите и той не стои на този студ затова”. Дори показах на полицаите, че на седалката до мен седи и устройство „Свободни ръце”, което ако съм разговарял е можело да използвам и, че в в чл. 104а от ЗДП е записано че е ” забранено използването на мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му”, но никъде не забраняват държането на мобилния телефон в скута на водача, дори и използването му на т.н. функция „спикър фон”, поради факта, че основното изискване на чл. 104а от ЗДП „използването на телефона без участие на ръцете му” е налице . През това време втория полицай пишеше само началото на акта. След това попитах полицая, в качеството си на гражданин „защо седят на място, където не възникват никакви предпоставки за ПТП и нарушения, поради факта, че пътя е с х две ленти за движение, а не отидат само на 600 м. по-нагоре на светофара, където непрекъснато стават нарушения и ПТП.” Отговора бе, „аз имам палка и аз преценявам какво да правя”. След което аз се прибрах в колата да успокоя детето си. Последва изписването на самия акт, след което аз го подписах и отбелязах, че имам възражения.
Искам да отбележа, че от място където полицаите седяха на около 20 до 30 м. от завоя не е възможно да се види с точност дори и да съм говорил по мобилния телефон.

В настоящото възражение се опитах максимално точно и коректно да опиша ситуацията при която ми бе написан акта, без да влагам лични емоции, които неминуемо имам.
Също така, заявявам намерението си да потърся правата си и по съдебен ред, ако това се налага, като ще поискам прилагането на задължителните законови реквизити и доказателства - дата, час, минута, и снимка на автомобила в момента на установяване на нарушението, както и да се вземе в предвид липсата на свидетел очевидец /независимо от факта, че съда допуска валидност на акт подписан и само от един свидетел/. Ако се наложи ще докажа моята правота и със заверени справки от мобилния оператор на който ползвам услугите, от което ще е видно, че в посочения ден и час не е проведен разговор от мобилния ми телефон, както и заверени справки от всички мобилни оператори, че нямам телефони номера на мое име.

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН НАЧАЛНИК,

В моето възражение не става въпрос за евентуалното ми наложено наказание, а за принципна гражданска позиция към отношението към гражданите, действията на хората имащи законово право да прилагат законите и тяхното спазване, както и към нецелесъобразното оползотворяване на работното време на места, където няма предпоставка за нарушения и възникване на ПТП.

Надявам се на Вашата компетентна намеса !


С УВАЖЕНИЕ :
/АСЕН МАРКОВ/
13.02.2008 г.
Гр. София


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Чет 03 апр 2008 17:53


Asentm, мога да ти стисна ръката.Когато такива хора има повече, тогава можем да очакваме промяна някаква.Да, рибата се вмирисва откъм главата, ама докога ще ни мирише да питам аз, а?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 03 апр 2008 20:06


red rider написа:Досега не съм давал подкуп на полицай никога за каквото и да е било да си гледат работата . .


Да бе я погледни от другата страна :wink: акт , неколкократно ходене до КАТ и чакане на опашки .Чакане над 1 час и ха да ти дойде реда и опа почивка .

Миналата година ми писаха акт от 1во районно - , че влизам до нас 20м срещу знак в 21 часа , а не обикалям половината Варна в еднопосочни улици . Ба си одисеята с този акт - 5 пъти ходене / 3 безуспешни - голяма опашка/ и 2 за презаверка. Така и не съм го плащал и няма да го платя.Взех си талона без промени. От познати знам другата малоумнотия - акта се плаща в "СИ Банк ", която естествено хич не е близо до КАТ, а и там те чака изненада от такса превод.
Последно през 2005 почерпих пекани Кат на входа на Русе / а неее на 15м км от Русе - горе на равното където е табелата :evil: при ограничение 50 влетях с 180 :roll: :roll: Хората разбрани почерпих ги / 20л/, а и 1 след мен с Мерц им се отвори доста "Знайте ли кой съм аз?" Да ама чули недочули бяха вече написали половината акт .
А на мен ми пожелаха приятен път. На другия ден сутринта се поздравихме на излизане от Русе .


Само , ако знаеш колко проблеми и колко много време ще загубиш за 1 акт - 1 Одисея е .


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Мнениеот red rider » Чет 03 апр 2008 20:47


kris11 написа:
red rider написа:Досега не съм давал подкуп на полицай никога за каквото и да е било да си гледат работата . .


Да бе я погледни от другата страна :wink: акт , неколкократно ходене до КАТ и чакане на опашки .Чакане над 1 час и ха да ти дойде реда и опа почивка .

Миналата година ми писаха акт от 1во районно - , че влизам до нас 20м срещу знак в 21 часа , а не обикалям половината Варна в еднопосочни улици . Ба си одисеята с този акт - 5 пъти ходене / 3 безуспешни - голяма опашка/ и 2 за презаверка. Така и не съм го плащал и няма да го платя.Взех си талона без промени. От познати знам другата малоумнотия - акта се плаща в "СИ Банк ", която естествено хич не е близо до КАТ, а и там те чака изненада от такса превод.
Последно през 2005 почерпих пекани Кат на входа на Русе / а неее на 15м км от Русе - горе на равното където е табелата :evil: при ограничение 50 влетях с 180 :roll: :roll: Хората разбрани почерпих ги / 20л/, а и 1 след мен с Мерц им се отвори доста "Знайте ли кой съм аз?" Да ама чули недочули бяха вече написали половината акт .
А на мен ми пожелаха приятен път. На другия ден сутринта се поздравихме на излизане от Русе .


Само , ако знаеш колко проблеми и колко много време ще загубиш за 1 акт - 1 Одисея е .

По принцип изобщо не съм дребнав човек но нечовешко отношение и носене на дини под мишниците ме дразни . Първия ми акт го написаха в Търново на големия завой преди тунела . Карах с 52 км в час при ограничение 50 км !!!!! Полицаят ме спря и започна една сеч не ми се разправя беше ми черно пред очите .Накратко завърши с думите ,, Ами сега това е сериозно провинение доста солено ще ти излезе ,,
А моя отговор и аз не разбрах как го измислих .. абе пиши да няма да го плащам аз .. Оня направо се скова. Отидох и си седнах в буса на топло . Акта ми излезе 30 лв .Платих си го на държавата както си е не на полицая за да събира парички за закуска :twisted: . Оттогава не се занимавам с това дай ми на мене че да не стане по скъпо :)


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Чет 03 апр 2008 21:51


red rider написа:[... Карах с 52 км в час при ограничение 50 км !!!!! Акта ми излезе 30 лв ....

това е невъзможно!
за 2 км/ч. и радара няма да ги отчете щото е нагласен поне на 60...
а глобата 30 кинта беше от 30 до 40км/ч над ограничението.


Потребителски аватар
makavel4o
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот makavel4o » Чет 03 апр 2008 22:22


а бе катаджиите трябва да са корумпирани цакаш и бягаш
иначе без китап ше остана


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Re: Нов вид изнудване от полицаи!

Мнениеот tyo » Чет 03 апр 2008 23:04


ACCELERATOR написа:http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=235122
Аз лично съм потресен. :roll:
Какъвто министъра, такива и подчинените :roll:


Интересно е, че това не е първият подобен случай, в който е намесено името на полицая Светлозар Кръстев. Докато изясняването на този случай се влачи бавно, на 22 юли 2007 г. в 3,08 ч. през нощта той спира за превишена скорост автобус с румънски туристи и се опитва да ги глоби с цели 400 лв. Разправията продължава час и половина до сутринта, дори на следващия ден пристигат дипломати от румънското посолство и полицията дава пресконференция. Няколко пътуващи румънски граждани записват с камери и телефони скандала. На запис, качен на официалния уебсайт на румънския вестник „Котидианул”, с който и Дарик радио разполага, ясно се вижда как полицаят налита на бой срещу пътниците, и как ги псува.


Cotidianul.ro Online & VIDEO



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 62 госта