GSM аларма за кола

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

GSM аларма за кола

Мнениеот rainheart » Сря 11 юни 2008 23:31


Днес разбиха колата на един приятел на Алабин в 11 сутринта!!! Изнесли всичко и никой нищо не е видял, никой нищо не е чул. Супер нагла постъпка в оживения център на София, на 20 метра от собственика на автомобила!

След случката се събра бригадата да събираме машината и от дума на дума се стигна до GSM аларма за кола! Потърсих из нета и видях 2 вида - фабрични 350+ лева и направи си сам 50+ лева. Втория вариант не го разгледах, към първия останах скептично настроен и към конструкция и към цена. Затова реших да видя повечко мнения! Дали наистина е супер-хипер-мега-ултра добра аларма, както нормално да пишат в рекламите и според мен подставени лица във някой форуми или и тя се преборва за 30 секунди от апашите. И дали си заслужава 1/10 от стойноста на автомобила да е алармата в нашата мила, крадлива родина? :roll:

Търсих в търсачката и не ми излезе подобна тема!




Потребителски аватар
theone
Мнения: 290
Регистриран на: Пет 16 май 2008 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theone » Сря 11 юни 2008 23:45


Moe мнение - не, не си заслужава! Каско му е майката и тва е! Аларма и за милион да сложиш - само кражба от цигане можеш да осуетиш.


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: GSM аларма за кола

Мнениеот VW_forever » Сря 11 юни 2008 23:57


rainheart написа:....Търсих в търсачката и не ми излезе подобна тема!

Има доста подобни теми, но както и да е...
една пусната от мен
... дори и с изпращане на координати в случай, че я и откраднат, НО...
asen0v написа:Момчета ще ви разочаровам малко, но както обикновенно апашите са с една стъпка по напред от нас. В момента всеки самоуважаващ се автокрадец разполага с т.н. "тапа" . Това е вид заглушител на радиочестоти. Най-простите са с обикновен аналогов шум и действат само от десет двадесет метра. Има и такива които са цифрови. Сигнала им е цифров и наподобява този на алармата, телефона или какъвто и да е цифров приемник. Освен това повечето са със широк обхват на действие. Започват от няколко килохерца до няколко гигахерца. Заглушават gsm, gps, всякакви видове пейджъри,аларми и СОТ устройства. Изключително лесни са за изпълнение и боравене. Цената на най-добрите, изпълнени с смд елементи с честотен "бял шум" стигащи до 4ghz е не повече от 500лв. Има и по-прости варианти които работят само на честотите на дистанционното за алармата, а именно 433,92mhz, 315mhz и някои други по-малко използвани. С тях работят предимно аматьори, които не разполагат с "записвачки"(кодграбери) или пък алармата ви е с рядко срещан алгоритъм, който не е подържан от техните грабери. Тези прости "тапи" ги ползват за да ви заглушат дистанцията на алармата. Натискаш копчето, но алармата не работи. Накрая се ядосваш, че явно се е счупила, заключваш с ключа и заминаваш. После пича идва с трошача, влиза и заминава за не повече от минута. Най-често се правят от обикновенно дистанционно за аларма с усилвател(RF amplifier) накрая. Когато говорим обаче за кражби на по-скъпи автомобили, вече никой не действа без gps и gsm заглушител. Влиза включва заглушителя в запалката и заминава :) Малко по-сложно е с имобилайзера, но и за тази цел си има "кутийки" . Това е една кутийка с нещо като ключ накрая. Първо се чупи ключалката с трошача и после се обработва имобилайзера с тази "кутийка". И при тях си има различни видове. Има такива при които е достатъчно само първия път да ти обработят имобилайзера, а после може да се запали с каквто и да е ключ, дори и с отверка. По-често се използват обаче, тези при които е нужно запалването да става всеки път с това устройство. За наше съжаление най-достъпни и евтини са тези за ВАГ :) . Дори из нета се намират много работещи схеми на подобни устройства изпълнени на микроконтролери. В повечето има нарочно допуснати грешки в хекса, но който разбира малко знае как да ги оправи. Тази информация може и да ви звучи фантастично, но за съжаление е истина.

Просто няма смисъл, най- много ако попречиш, освен да те оберат, могат и да те на.... :shock :(


Потребителски аватар
mk2_Golf83
Мнения: 1324
Регистриран на: Нед 01 юни 2008 19:02
Автомобил: Голф 2
Двигател: EZ 1983
Местоположение: София

Мнениеот mk2_Golf83 » Чет 12 юни 2008 1:13


theone написа:Moe мнение - не, не си заслужава! Каско му е майката и тва е! Аларма и за милион да сложиш - само кражба от цигане можеш да осуетиш.



аве тва каско не изплаща всичко особено музиката на една кола , най-добре е гараж да сложиш и аз нз кво още , нз вече кво да прави човек в бг , мн кражби станаха викам да съберем бригада и да ги тарсим, да сложим някой мн наточен голф и да дебнем няколко дена и да ги ловиме тия крадци





Моля придържай се към темата!

# Отговорите да не се отклоняват от темата. Моля не превръщайте темите в чат има лични съобщения (Л.С.) за тази цел.
# За спам ще се считат всички теми, които не съдържат полезна информация за потребителите на форума и които по преценка на модератор или администратор косвено нарушават или могат да доведат до нарушаване на правилата.

mod edit: Vlad777


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 12 юни 2008 2:03


Някой беше направил такава аларма, която функционира. Повече трябва да се търси из форума. Май в Направи си сам? Темата е доста стара...


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот kibo_tom_8440 » Чет 12 юни 2008 8:25


Това [url]най-добре е гараж да сложиш[/url]]едва ли ще ти помогне повече от алармата, има случаи където необезпокоявано си работят и по добре отколкото на улицата.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Чет 12 юни 2008 8:55


темата е на колегата WDW и той все още си ги прави :wink:


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosy » Чет 12 юни 2008 9:02


Използвам темата да попитам. Имам каско и общо взето хич нея мисля. Нито платен паркинг, нито надничане през балкона. Въпреки това ако се случи неприятна случка ще ми е кофти не във финансов, а в емоционален план :cry: Поради това се замислям какво още освен алармата мога да сложа. GPS как ви се струва като вариант :roll: 400 лв е монтажа с устройството, 15 кинта на месец такса :roll:
Заслужава ли си?


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 12 юни 2008 9:03


заглушител за въпросната аларма 50лв :lol:


Потребителски аватар
Madj0
Мнения: 1104
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Madj0 » Чет 12 юни 2008 9:40


http://constructor.bg/shop/product_info ... 768ccf4ba2

Има го и за други модели GSM-и

П.П. И аз доста съм се замислил


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Чет 12 юни 2008 9:43


Има и готови ама като знам какви са апаратите. Някакви Ериксони от 15 години по-добре недей. Представям си ако им се скапе батерията на втория ден какво се получава. А не са никак евтини... :lol: Другите бяха с някакви на Сименс пак едни бангии. Доста старички. Аз лично не бих се доверил на таквоз чудо. 8)
Най-много да останеш и без GSM-а и без съдържанието на колата... :lol:
А с тия новите не е много удачно щото е препоръчително да е с антена телефона, за да не губи обхват. :lol:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 12 юни 2008 9:49


black` написа:Има и готови ама като знам какви са апаратите. Някакви Ериксони от 15 години по-добре недей. Представям си ако им се скапе батерията на втория ден какво се получава. А не са никак евтини... :lol: Другите бяха с някакви на Сименс пак едни бангии. Доста старички. Аз лично не бих се доверил на таквоз чудо. 8)
Най-много да останеш и без GSM-а и без съдържанието на колата... :lol:
А с тия новите не е много удачно щото е препоръчително да е с антена телефона, за да не губи обхват. :lol:


:lol: кви батерии бе лек .. искаш да ми кажеш, че като се изхаби батерията я зареждаш ли :lol: смени дилъра..


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Чет 12 юни 2008 9:55


Устройството я зарежда бе. Другия вариянт е директно към акумулатора. А като се откачи става още по-голяма боза... :lol: Смени ти дилъра щото се съмнявам да си виждал такава джаджа въобще. :wink:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 12 юни 2008 9:58


black` написа:Устройството я зарежда бе. Другия вариянт е директно към акумулатора. А като се откачи става още по-голяма боза... :lol: Смени ти дилъра щото се съмнявам да си виждал такава джаджа въобще. :wink:


:shock ми какво те интересува батерията тогава ?! :)
аз когато съм виждал такава джаджа ти си боядисваше колата при на тишко братовчет му ;) лауреат :) ела да ми говориш така на въпреки както ми говориш тука и в q-то на живо да видим дали си толкова отворен колкото пишеш :)


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Чет 12 юни 2008 10:02


Хаха леле. :shock :lol: :screwy :No Сигурно съм ги виждал повече щом съм ги монтирал. Това с акумулатора е бошлаф работа. При едно разкачане и гориш с GSM системата... Ама айде ти ги разбираш повече. :shock



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта