Коректен търговец - avtosklad.bg

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Коректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот crazzy » Чет 19 фев 2009 17:57


Здравейте.

Случката е следната, поръчах си онлайн два броя предни (опушени) мигача за Голф 3, като офертата в сайта на търговеца е доставка на мигачите заедно със цокълите отзад (дори на снимката така са си изобразени).

Поръчката беше изпълнена, мигачите доставени съответно до мен без въпросните цокли, което установих по-късно... В продължение на 10 дни - ежедневно ме убеждаваха по телефона (естествено всички телефонни разговори бяха единствено по моя инициатива), че ще ми изпратят цокли, но все още без резултат!

Както се казва във филмите...следва продължение - виж стр.2 на темата.

Моля, темата да бъде направена важна, за да са информирани всички съфорумци.

Последна промяна от crazzy на Сря 04 мар 2009 18:15, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот ChimeyJimmey » Чет 19 фев 2009 19:28


Пари ще чакаш ли да ти върнат? :roll:
Ей затова не се занимавам въобще с български търговци, купувам направо, откъдето ги взимат те...


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот Layer » Чет 19 фев 2009 20:28


ама ти как ще се навиеш да пазариш от там.
цените въобще не са малки.
но ти все пак продължавай да ги тормозиш,пиши мейли ала бала


Потребителски аватар
RossenVlad
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот RossenVlad » Пет 20 фев 2009 14:01


Направо отивай в магазина им и ги тормози. Така може и цял живот да си чакаш.


Потребителски аватар
chicki
Мнения: 1401
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот chicki » Пет 20 фев 2009 15:26


RossenVlad написа:Направо отивай в магазина им и ги тормози. Така може и цял живот да си чакаш.

:arrow:


Потребителски аватар
Jovani
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 15:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот Jovani » Пет 20 фев 2009 17:03


Незнам колега, аз пазарувах от тях доста части в началото на януари, сметката ми беше към 500лв. и съм супер доволен. Доставиха ми нещата за 1 ден, и всичко си беше според описанието. Даже мислех да пускам тема.


Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот crazzy » Чет 26 фев 2009 17:12


Вече 7-ми ден си говориме с човека от сайта, и имам единствено неговото обещание, че ще ми изпратят два цокъла, но все още нищо. По неговите думи не могат да намерят никъде цокли за мигачите?!
Наистина, и на мен ми е интересно какъв ще бъде развоя на тази случка... И все пак не мога да разбера едно, като нямат комплекта който предлагат (мигачите със цокъл), защо воъбще изпълняват поръчката!?


stefanta
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: http://www.avtosklad.bg
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот stefanta » Пет 27 фев 2009 7:34


Хайде и аз да се обадя, сайта е мой. Когато се опитваш да поддържаш толкова голям асортимент по някога стават грешки, както в случая. Поел съм ангажимент да доставя или цокли или правилните мигачи и ще го направя. Ако не успея - ще си получиш парите + куриерските разходи обратно, както прави всеки коректен търговец, какъвто твърдя че съм - това могат да го потвърдят доста хора, поръчали си и повече неща, и за по-големи суми. Още първия път, когато говорихме ти предложих да ти върна парите. Ти каза, че предпочиташ да изчакаш цоклите.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот Ludia » Пет 27 фев 2009 8:07


stefanta написа:Хайде и аз да се обадя, сайта е мой. Когато се опитваш да поддържаш толкова голям асортимент по някога стават грешки, както в случая. Поел съм ангажимент да доставя или цокли или правилните мигачи и ще го направя. Ако не успея - ще си получиш парите + куриерските разходи обратно, както прави всеки коректен търговец, какъвто твърдя че съм - това могат да го потвърдят доста хора, поръчали си и повече неща, и за по-големи суми. Още първия път, когато говорихме ти предложих да ти върна парите. Ти каза, че предпочиташ да изчакаш цоклите.

:applause:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот skotis » Пет 27 фев 2009 9:22


Хайде сега, да видиме кога ще дойдат цоклите. По това се разбира кой е коректен и кой не! Много е лесно да му върнета парите, човека иска мигачи, не пари!


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот batetony67 » Съб 28 фев 2009 23:10


И като ги няма в момента като наличност значи ли, че е некоректен търговец? След като колегата е избрал варианта да си ги чака, ще чака. Пък продавача като знае какво се търси от купувача, а не му праща точно това си вкарва автогол, не си струва за 3 лв. да си плюеш на имиджа, граден във времето и осран за една секунда.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот Sunny » Съб 28 фев 2009 23:17


batetony67 написа:...продавача като знае какво се търси от купувача, а не му праща точно това си вкарва автогол, не си струва за 3 лв. да си плюеш на имиджа, граден във времето и осран за една секунда.


Е това е въпроса, провокирал и самата тема.

Ще я следя с интерес, надявайки се търговеца в най-скоро време да си изчисти името.

P.S. Междувременно заключвам мнението на stefanta да не може да се променя за да не изчезне нанякъде обещанието.


Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот crazzy » Нед 01 мар 2009 18:04


Разбира се че тепърва ще се разбере дали търговеца е коректен. Много е лесно да променя заглавието на темата в последствие (от Некоректен на Коректен), както и да се извиня на търговеца...но нека да видим дали ще се изпълни обещанието да си получа цоклите, както беше направена поръчката, буквалано цитирам: "VW Golf III (91-97)десен и ляв мигач опушен със цокъл".
Оказа се обаче, че си получих мигачите без цокъл (и немога да ги ползвам), въпреки че заплатих и за тях. Правилно би било (според мен), ако не можеш да доставиш това, което клиента иска и очаква да получи, да не изпълниш поръчката или да обясниш на клиента, че в момента няма наличност.
Точно това ме провокира да пусна темата, нима би било по-добре да си замълча, или да махна с ръка и да забравя. Въпроса е принципен и мисля, че постъпих правилно като дадох гласност във форума.


stefanta
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: http://www.avtosklad.bg
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот stefanta » Вто 03 мар 2009 17:03


Sunny написа:
batetony67 написа:...продавача като знае какво се търси от купувача, а не му праща точно това си вкарва автогол, не си струва за 3 лв. да си плюеш на имиджа, граден във времето и осран за една секунда.


Е това е въпроса, провокирал и самата тема.

Ще я следя с интерес, надявайки се търговеца в най-скоро време да си изчисти името.

P.S. Междувременно заключвам мнението на stefanta да не може да се променя за да не изчезне нанякъде обещанието.


И да не го заключиш няма къде да избяга, аз обичам да си държа на думата. Въпросните докли са изпратени в последния работен ден на миналата седмица и crazzy трябва да си ги получи утре. Моя доставчик ми ги продава за такива със цокли, съответно и аз съм ги обявил така - не е като да ми е поръчал със, а аз да съм имал само без и да съм си казал какво пък толкова ще му изпратя такива.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен търговец - avtosklad.bg

Мнениеот batetony67 » Вто 03 мар 2009 21:59


Е, ти не гледаш ли какво му пращаш?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта