Pontiac вече не съществува

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот bulaki » Пон 01 ное 2010 22:53


Добри машинки са Понтиак :bishop .Един приятел има Фиеро с двигател 2,8 и разхода му е доста приличен-все едно обикновена европейска кола с 1,8-2,0 куб.
Та неговото Фиеро градско му харчи около 12/100 (при нормално каране),а извън града разхода му е 8-8,5/100 със 120-130 км/ч и това на ГАЗ.Момчето има предпоследната фиеста 1,4 дизел и предпочита да си кара понтиак-а,щото градско му дава по-малък разход(финансово) от Фиестата.
Аз си мисля,че доста от нас биха завидели на такъв разход(да не кажа почти всички) особено за такъв автомобил(този специално),който е произведен 1986 г и до сега се е чупил по-малко от нашите ФВ и е с почти двоен мотор на нашите.
Ръжда няма,щото и без това половината е пластмасов.
Комфорт никакъв(все пак е спортна кола) и е 1+1 места и се едно си седнал на земята(толкова са ниско седалките).
Ама като минеш с нея покрай някоя девойка,ще си счупи врата да гледка кой се вози,а като и свирнеш и й се иска да е вътре вече :кючек:
Айде със здраве.Жалко за хубавите коли :bishop




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот hooligan_sk » Пон 01 ное 2010 23:19


Бобка ама Фиерото е и по-малко от фиестата бре mhihi Това не е съвсем офтопик като стана въпрос за понтиак: http://www.youtube.com/watch?v=-oY5tSxv4oU :да:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот веселин » Пон 01 ное 2010 23:32


На никой в Понтиак не му е дремело за мен - не виждам защо на мен да ми дреме за тях!!!
Лека им пръст!!!!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот Matematiks » Пон 01 ное 2010 23:45


веселин написа:На никой в Понтиак не му е дремело за мен - не виждам защо на мен да ми дреме за тях!!!
Лека им пръст!!!!

:063: :063: :063: mhihi mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот hooligans » Вто 02 ное 2010 0:56


bulaki написа:Добри машинки са Понтиак :bishop .Един приятел има Фиеро с двигател 2,8 и разхода му е доста приличен-все едно обикновена европейска кола с 1,8-2,0 куб.
Та неговото Фиеро градско му харчи около 12/100 (при нормално каране),а извън града разхода му е 8-8,5/100 със 120-130 км/ч и това на ГАЗ.Момчето има предпоследната фиеста 1,4 дизел и предпочита да си кара понтиак-а,щото градско му дава по-малък разход(финансово) от Фиестата.
Аз си мисля,че доста от нас биха завидели на такъв разход(да не кажа почти всички) особено за такъв автомобил(този специално),който е произведен 1986 г и до сега се е чупил по-малко от нашите ФВ и е с почти двоен мотор на нашите.
Ръжда няма,щото и без това половината е пластмасов.
Комфорт никакъв(все пак е спортна кола) и е 1+1 места и се едно си седнал на земята(толкова са ниско седалките).
Ама като минеш с нея покрай някоя девойка,ще си счупи врата да гледка кой се вози,а като и свирнеш и й се иска да е вътре вече :кючек:
Айде със здраве.Жалко за хубавите коли :bishop



Добър е разхода, ама газовата ме разби :lol: :lol: :lol: хх
Всяка мацка мечтае да се вози в кола в която мерише на газ! mhihi

Иначе съм на мнението на Веселин :)
Боли ме к*** за тях


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот bulaki » Вто 02 ное 2010 7:34


Той така си я купи с газовата(явно на предишния собственик така му е било по-изгодно,когато газта беше 50ст. :) ,а и да ти кажа специално за тая не мерише на газ(всичко е въпрос на потдръжка)


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот escrime » Вто 02 ное 2010 12:04


Имал съм възможността да се озова в класически американски автомобили, които си струват прозвището "икона". Мисля си, обаче, че те са по-скоро изключения от общото правило...

8 литра атмосферен мотор с под 500 коня... :063:
За сравнение Астън от 7.3 вадят над 700 атмосферни :idea:
Е... аз и Ферари не харесвам, но при 458 са направили един от най-мощните атмосферни мотори.
За Порше също да не говорим... :wink:

И да си доложа преди някой да каже, че дума не се обелва за по-новите... mhihi

Цената абсолютно отговаря на това, което се получава насреща. ;) Поне според мен де ;)

Не съм фен, няма да ми липсват.

П.П.: Иначе настръхвам като чуя за Ford GT-40... :oops:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот kris11 » Вто 02 ное 2010 16:03


bulaki написа:Добри машинки са Понтиак :bishop .Един приятел има Фиеро с двигател 2,8 и разхода му е доста приличен-все едно обикновена европейска кола с 1,8-2,0 куб.
Та неговото Фиеро градско му харчи около 12/100 (при нормално каране),а извън града разхода му е 8-8,5/100 със 120-130 км/ч и това на ГАЗ.Момчето има предпоследната фиеста 1,4 дизел и предпочита да си кара понтиак-а,щото градско му дава по-малък разход(финансово) от Фиестата.
Аз си мисля,че доста от нас биха завидели на такъв разход(да не кажа почти всички) особено за такъв автомобил(този специално),който е произведен 1986 г и до сега се е чупил по-малко от нашите ФВ и е с почти двоен мотор на нашите.
Ръжда няма,щото и без това половината е пластмасов.
Комфорт никакъв(все пак е спортна кола) и е 1+1 места и се едно си седнал на земята(толкова са ниско седалките).
:bishop


Това пък , ако е автомобил - аз съм трамвай !!!
Страшно безмислено направено 6 цилиндров двигател пък скоростна кутия с 4 скорости. Купето тясно , седалките ниско долу. Извън града задължително трябва да има тежест отпред защото олеква предницата при висока скорост. Отзад може да се сложи 1 цял куфар ама не мног дебел.
Питай приятеля си колко е цената на дистибуторна капачка и палец/ по цени 1994-5г./. Карал съм и съм ремонтирал такова зелено изчадие /1994-5г/. 2 шъти го теглих - излезе извън града и оп до там. Това чудо плющеше комутатори на поразия, а кабелите и свешите бяха нови / е от Хонг Конг за по 50 USD/.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот bulaki » Вто 02 ное 2010 22:21


Лека корекция-скоростите са 5 предни.До сега не знам да е сменял дистрибуторна капачка и палец,но и едва ли го бърка да си ги вземе.Той си пазарува само и единствено от колега от форума,който работи в магазин за авточасти за американски (Bobi S_13,дано да не се сърди,че казвам какво и къде да работи) и до сега не е имал проблеми с части за тази кола(верно че някой път се налага да чака,докато пристигнат от САЩ или друго Х място),но за споменатите от теб проблеми не е имал никога


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1635
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот MMX » Сря 03 ное 2010 10:42


bulaki написа:Комфорт никакъв(все пак е спортна кола) и е 1+1 места и се едно си седнал на земята(толкова са ниско седалките).
Ама като минеш с нея покрай някоя девойка,ще си счупи врата да гледка кой се вози,а като и свирнеш и й се иска да е вътре вече :кючек:

Интересно като влезе вътре какво установява - че лъскавото е само отвън и се намира в кафез.


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот dxd » Сря 03 ное 2010 11:30


Жалко за тях,аз съм фен на американските дзверове,но ще ми е криво ако прекрати производство Шевролет mhihi mhihi mhihi Майтапа настрани,lно Импала СС от 68г ми е любима-уникален камион :да:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот Dead man » Сря 03 ное 2010 12:17


Все ми е тая за марката.... :roll: :wink:


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 03 ное 2010 12:35


Понтияка никога не е бил оценяван като кола в България, тъй като повечето се придъжрат към масовките. Демек всичко рипа на корвет, малко са тези с Файърбърди и Транс Ам. Части за основен ремонт за този автомобил никога не съм продавал! Окачването му се гресира от-до. Което го прави адски здраво и издържливо. Абе Понтиаяк си е понтияк каквото и да говоря, ще е малко. Жалко е, че затриват името, но какво да се прави. Последните няколко години вадят лигочи, що се отнася до външен вид. Старите модели са класики. В България има доста добри екзепляри, включително и GTO. Собствениците им, са фенове като нас и си гледат колите повече от жените. А сега познайте какво става с цената на вече класическите модели...буууууум!


п.п. голям двигател, малък въртящ момент, те за това двигателя на Истинската Американка е вечен. Казвам истинска Американка, тъй като правените за Европа са боклуци, с европейските мотори, но това е вече друга тема на разговор.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот Stefan » Сря 03 ное 2010 13:24


Няма нищо по-хубаво от стара американска кола :twisted: Жалко за марката, но класиките си остават и както казва Боби, ще станат още по-ценни 8)


Потребителски аватар
Golfer_pz
Мнения: 741
Регистриран на: Чет 15 май 2008 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago, Illinois

Re: Pontiac вече не съществува

Мнениеот Golfer_pz » Сря 03 ное 2010 13:48


Bobi_S13 написа:Понтияка никога не е бил оценяван като кола в България, тъй като повечето се придъжрат към масовките. Демек всичко рипа на корвет, малко са тези с Файърбърди и Транс Ам. Части за основен ремонт за този автомобил никога не съм продавал! Окачването му се гресира от-до. Което го прави адски здраво и издържливо. Абе Понтиаяк си е понтияк каквото и да говоря, ще е малко. Жалко е, че затриват името, но какво да се прави. Последните няколко години вадят лигочи, що се отнася до външен вид. Старите модели са класики. В България има доста добри екзепляри, включително и GTO. Собствениците им, са фенове като нас и си гледат колите повече от жените. А сега познайте какво става с цената на вече класическите модели...буууууум!


п.п. голям двигател, малък въртящ момент, те за това двигателя на Истинската Американка е вечен. Казвам истинска Американка, тъй като правените за Европа са боклуци, с европейските мотори, но това е вече друга тема на разговор.

БРАВО!!! Ето това исках и аз да кажа с моя предишен пост, но никой не ме разбра!!! Моторите и окачванията им са желязни!!! Жалко, много жалко за марката! Такива модели съм видял в САЩ че не съм ги и сънувал :bowdown Евала на американците за това...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта