Толкова ли е трудно да паркираме?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Cnupo
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Толкова ли е трудно да паркираме?

Мнениеот Cnupo » Вто 12 сеп 2006 23:35


Вече нямам думи, започнаха да ми минават какви ли не работи през главата, когато вечер се пребера и няма места пред блока където да си спра колата. Интересното, е че не защото колите са толкова много, ами защото всеки си спира както си иска и въобще не мисли, че и други хора трябва да спрат до тях. Немога да си обясня как жена с полско фиатче, може да заема място за 2-3 коли... предполагам и вие неможете да си го представите... но го прави! Как може да има място за две коли и ти да спреш там по диагонал (това е друг случаи, с някаква мадама с пежо). На мен ми се налага да спирам пред съседния блок, където нито имам видимост към колата, нито бих я чул ако и се включи алармата. Не, че има кой знае какво да ми откраднат от колата, защото е лада... но все пак искам всичко, което ми трябва и си е там, да си остане там... а и не ми се мисли ако ми направят нещо на колата какво ще им причиня на тези дето не са ми оставили да спра пред блока си. Още по интересното, е че хора от съседния срещуположен на моя блок си спират колите на нашия паркинг (то е и трудно да се нарече паркинг защото е полянка), при положение, че от страната на входовете на техния блок има огромен паркинг?!? Имам чувството, че по-голямата част сме пълни егоисти, които изобщо не се съобразяват с другите и не мислят, какво ще е най-хубаво за всички, а какво ще е най-хубаво за тях си.

п.п. Просто тази вечер малко повечко набрах докато карах, защото ми писна от жени шофьори и бакшиши!




Потребителски аватар
Nadya_
Мнения: 1676
Регистриран на: Сря 17 май 2006 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Nadya_ » Сря 13 сеп 2006 0:03


Не се ядосвай, хубаво е човек вечер да си легне спокоен :wink:
Егоизмът понякога идва в повече, вярно е...писва ти, избиват ти балансите, не можеш да търпиш повече...преглътни го и се опитай да обърнеш нещата и да потърсиш решение :)
Защо не поговориш с въпросните дами, които те изнервят и не решите въпроса в полза на всички.../съседи сте предполагам/
Възможно е те самите да не си дават никаква сметка, че не е колегиално, възможно е и такива да съм им уменията и според тях това да си е нормално :? ...ти го казваш- все пак са жени :wink: /не че е оправдание де, или че не може и мъж да е :idea: /..
Може пък и да успееш..ако трябва, покажи им как е редно и как се прави тази сложна маневра:002:!!! mhihi mhihi


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sebastianz55 » Сря 13 сеп 2006 0:28


Колегата е напълно прав!

Обаче и си е за изнервяне.

Огромна част от шофьорите не се съобразявнат с другите. Или спирът на калъп, или където си поискат и когото си поискат независимо от никого и нищо.

Пред нас редовно се карам с разни идиоти оставили колата си за по 5 мин /според техните думи/като ги няма поне 15 като чакаш тихо и кротко без да виаш и свириш като гламав, които са запушили изхода и съответно входа на предблоковото пространство ползвано за паркинг. Като места за спиране ими бол и отвътре и от вън - ама не, те трябва да спрат точно на входа и да го запушат!

Да не говорим за всички онези дето спират на изходите на улици за да направят нещо без да ги е еня, кой ще минава по тази улица... или пък за онези които спират където си поискат по пътя и не се съобразяват с пътната обстановка - или са спрели точно след завой без видимост ил и в лошо време и не са си пуснали светлините - какво, да не пестят от ток. И да естествено безопасното място за спиране е точно на 2-3 метър по напреде, където няма да им апричина за предизвикване дори на нервност че си си прял колата, но на тях това им се стрява много път пеш и усилия, за да го сторят.

Пълно е с хора дето не мислат а карат!


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 13 сеп 2006 7:21


една позната и е в сряда изпити за книжка
аз гледах като пукел когато ми съобщи че въобще неможе да кара на задна и каза че в щяла да слиза да моли други хора да й паркират колата :shock :shock :shock
сега тя 100% ще се намери кой да я паркира ама....
аз лично само един път съм виждал подобно нещо колата пред нас да спре на солунска и една мацка да дойде да моли братовчед ми да и паркира колата... :lol:

та те взимат книжки без да могат да включат задна брат а ти искаш да могат да паркират...

п.п. не става въпрос само за жени!


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 13 сеп 2006 8:42


проблема е, че софия е препълнена със селяни (какво влагам в тази дума съм писал спец.тема) Та те си спират хорицата както си е на село дето "двора си е мой и мога да си спирам как ми е кеф". като го попитам такъв "колега би ли спрял малко по прибрано до другите коли за да мога да паркирам" обикновено ми се отговаря на някакъв нарезбираем диалект с голяма доза досада и агресия.....а за движението по улиците какво да кажем ? простотията е тотална, повсеместна и безкрайна - спасение няма


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 13 сеп 2006 8:46


spam Не се нервирайте за глупости
:012:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 13 сеп 2006 8:49


L&R написа:spam Не се нервирайте за глупости
:012:

хм, дали е глупост?


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Сря 13 сеп 2006 8:51


L&R написа:spam Не се нервирайте за глупости
:012:
абе бате прибирам се и няма къде да си паркирам пред блока вече :twisted: само се разправяме за паркинг.и няма оправия :twisted: а в центъра е супер :D преди няколко дена си намерих тухла на стъклото хаха явно съм спрял на мястото на някой тъпак :D ама що не слезна да ме предупреди като се върнах ами се крие :D само мое тухли да реди :wink: иначе са много смели :D


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 13 сеп 2006 8:55


Всеки страда от подобен род неща, например мен ми запушват редовно изхода на гаража и понягога е доста неприятно да имаш планове и заради някой да се провалят, но не се нервирам за такива неща.
Виж баща ми е другата крайност ( изпуска гуми :lol: ) , но това е погрешно и най-вече събираш нерви заради някой мал0умник - ЗАЩО ?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 13 сеп 2006 8:56


по малките улички в центъра всеки си знае мястото и ако паркираш на някой дистарикат на мястото, после я чистачка, я огледало, я гуми...лично съм страдал
:012:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 13 сеп 2006 9:03


Pichaga написа:по малките улички в центъра всеки си знае мястото и ако паркираш на някой дистарикат на мястото, после я чистачка, я огледало, я гуми...лично съм страдал
:012:

аха и това место е завещано от дядо му по наследстwо нали ? :) :) :)
а при мен пред съседния блок са си нарисували "парко места" даже и никоя друга кола не може да спира там (щот не се знае какво ще и се случи на колата) - но не си плащат на общината за това, както си е рада ами са си го припознали като тяхно - бащино ;)

Последна промяна от One на Сря 13 сеп 2006 9:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobo7 » Сря 13 сеп 2006 9:05


Nadya_ написа:Не се ядосвай, хубаво е човек вечер да си легне спокоен :wink:
Егоизмът понякога идва в повече, вярно е...писва ти, избиват ти балансите, не можеш да търпиш повече...преглътни го и се опитай да обърнеш нещата и да потърсиш решение :)
Защо не поговориш с въпросните дами, които те изнервят и не решите въпроса в полза на всички.../съседи сте предполагам/
Възможно е те самите да не си дават никаква сметка, че не е колегиално, възможно е и такива да съм им уменията и според тях това да си е нормално :? ...ти го казваш- все пак са жени :wink: /не че е оправдание де, или че не може и мъж да е :idea: /..
Може пък и да успееш..ако трябва, покажи им как е редно и как се прави тази сложна маневра:002:!!! mhihi mhihi
:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Сря 13 сеп 2006 9:11


ако се абстрахираме от факта, че сестра ми я скъсаха 2 пъти на градско....еми инструктора въобще не я беше карал да паркира. и аз гледах като изтрещян, щото 2 месеца по рано взех книжка и си минах по пълната процедура, паркиране маркиране....един час само паркирах и схванах как става. е и сега чат пат нещо осирам....ама въртиш гевврека и се наместваш :) така че всичко зависи от инструктора...


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Сря 13 сеп 2006 9:15


Pichaga написа:по малките улички в центъра всеки си знае мястото и ако паркираш на някой дистарикат на мястото, после я чистачка, я огледало, я гуми...лично съм страдал
:012:
ми хубаво :D ако съм затворил гараж да!ако съм спрял на служебен абонамент айде!ама ..на някоя улица :twisted: като спадат гуми да ме чакат до колата примерно а не да се крият като мишоци и да гледат от далече :wink:


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Сря 13 сеп 2006 9:24


С местата за паркиране из София вече става пълен ужас, пред офиса ми няма къде да паркирам, пред жилището ми също, е къде да спра ..... на Луната може би :banghead: . Пред блока ми става голямо дебнене кой кога ще излезне за да му се навре някой на мястото.
Имам един съсед с ровър, който така паркира, че заема място за три коли. Снощи го попитах дали няма проблеми с паркирането, а той ми отговори: "Защо, преча ли на някой???" :No :No :No



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dontaskdontsay и 59 госта