Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот stoi4o.d » Нед 05 фев 2012 21:17


Може 2к. да и искаш,ама при положение,че струва 44 евро,може ли да я намериш оригинална за 50лв.? mhihi
Еврото бая ще трябва да се е сринало от тия прасета из ЕС :Mr Green Fun




Потребителски аватар
djvalioj
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 22 юни 2011 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот djvalioj » Сря 08 фев 2012 0:50


Преди слагах 5-40 на bmw,но сега след като си направих основен ремонт на двигателя, за да ми важи гаранцията от 200 000 км. на двигателя се принудих да сложа този кастрол,(само със него ми дават такава гаранция,ако сложа друго масло отпада гаранцията),а дали е истински или не,времето ще покаже.... :) не казвам че маслото дето се продава тука е лошо или не,просто така е при мен...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот hooligan_sk » Чет 16 фев 2012 15:38


djvalioj написа:Преди слагах 5-40 на bmw,но сега след като си направих основен ремонт на двигателя, за да ми важи гаранцията от 200 000 км. на двигателя се принудих да сложа този кастрол,(само със него ми дават такава гаранция,ако сложа друго масло отпада гаранцията),а дали е истински или не,времето ще покаже.... :) не казвам че маслото дето се продава тука е лошо или не,просто така е при мен...


Колега, къде дават гаранция 200 000км на стар мотор след основен ремонт и какво по-точно включва ремонта? :roll:


Потребителски аватар
vwclub.bg
Мнения: 226
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:05
Автомобил: 2004 VW T5
Двигател: 2.5 TDI AXD 131 PS

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот vwclub.bg » Чет 25 окт 2012 15:37


VWclub.bg вече предлага маслата на MOTUL, които са с гарантиран произход от Prospeed - официален дистрибутор за България.

Само в онлайн магазина на клуба - fanshop.vwclub.bg маслата са със сериозна отстъпка за всички регистрирани във форума!

За повече информация на ЛС


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот Stivi » Чет 25 окт 2012 20:39


vwclub.bg написа:VWclub.bg вече предлага маслата на MOTUL, които са с гарантиран произход от Prospeed - официален дистрибутор за България.

Само в онлайн магазина на клуба - fanshop.vwclub.bg маслата са със сериозна отстъпка за всички регистрирани във форума!

За повече информация на ЛС


Това е много добре ама цените хич не са конкурентни на един много известен пловдивски магазин от където доста хора пазаруват,или отстъпката е куца или....не знам :idea:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот Vlad777 » Чет 25 окт 2012 21:49


Официалните цени могат да се видят на сайта на Проспийд. Освен това колегите от София могат да отидат на адреса на клубния гараж (след като се разберат по телефона - ул. Рояк 40) и да си вземат маслото лично, като по този начин спестяват разходите за ЕКОНТ.

Същественото е, че маслото е със 100% гаранция за оригинален продукт и произход. Всеки сам си прави сметката откъде да купува и къде му е по-удобно.

А също така който желае може да се свърже с потребител vwclub.bg и да си поръча и маслен филтър с отстъпка като му напише модел на своя Фолксваген и кода на мотора :idea:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот hooligan_sk » Пет 26 окт 2012 8:13


Stivi написа:
vwclub.bg написа:VWclub.bg вече предлага маслата на MOTUL, които са с гарантиран произход от Prospeed - официален дистрибутор за България.

Само в онлайн магазина на клуба - fanshop.vwclub.bg маслата са със сериозна отстъпка за всички регистрирани във форума!

За повече информация на ЛС


Това е много добре ама цените хич не са конкурентни на един много известен пловдивски магазин от където доста хора пазаруват,или отстъпката е куца или....не знам :idea:


Защо да не са конкурентни? 62лв срещу 68лв при дадено масло ми се вижда доста добра оферта при все че куриера за 5л туба е повече от тази разлика.

Отстъпката е огромна спрямо цените на проспиид, голямо БРАВО за инициативата :bowdown


Потребителски аватар
JUSTICE_G
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 24 сеп 2012 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница / София

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот JUSTICE_G » Пет 26 окт 2012 9:24


А подходящо ли е маслото AC DELCO 10W40 за мотор 1.8Т


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот Vlad777 » Пет 26 окт 2012 11:32


Подходящото масло се определя като се намери изисквания стандарт по VW за съответния двигател. (Например "505", "505.01", "502" и т.н.)

След това се гледа кои производители на масла се препоръчват от VW - в този документ може да се види:

http://www.vwclub.bg/docs/Audi_TechnicalServiceBulletin_1997-2012.pdf


За тези, които могат да четат на английски:
http://www.blauparts.com/vw-oils/vw-oil-specs-vw-oil-specification.html#vwoilspecifications


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2205
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia_Golf 3_Volvo XC70
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот w_smith » Пет 26 окт 2012 21:35


Аз карам с Мотул специфик 505,01 на колегата от Полвдив, но мисля да взема от клуба. Нещо пловдивското ми се струва чак съмнително евтино. Разлика от 41,40 лв. ми се струва прекалено съмнителна.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот Stivi » Пет 26 окт 2012 22:19


w_smith написа:Аз карам с Мотул специфик 505,01 на колегата от Полвдив, но мисля да взема от клуба. Нещо пловдивското ми се струва чак съмнително евтино. Разлика от 41,40 лв. ми се струва прекалено съмнителна.


Разликата за 5л туба е 15лв а не 41,40 нещо май си объркал разфасовките които си сравнявал или маслата.... :idea:


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот lozan67 » Пон 29 окт 2012 17:24


Взимал съм Кастрол Магнатек от колегата от Пловдив, взимал съм от официялния вносител , приятел ми донесе от Германия. Най-съмнително изглеждаше на официялния вносител. Между другите две не намерих разлика на мирис и цвят. От немско ми го донесоха на 25евро. Което ме навежда на мисълта че местният 4-литров Кастрол е Турски и отгоре на всичко с необосновано голяма надценка.Като ги питаш търговците, оправданието е малък пазар. При тия цени няма как да стане по-голям mhihi . Става дума за масло Castrol Magnnatec 5W-40 c3.

Последна промяна от lozan67 на Сря 31 окт 2012 6:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2205
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia_Golf 3_Volvo XC70
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот w_smith » Пон 29 окт 2012 21:53


Stivi написа:
w_smith написа:Аз карам с Мотул специфик 505,01 на колегата от Полвдив, но мисля да взема от клуба. Нещо пловдивското ми се струва чак съмнително евтино. Разлика от 41,40 лв. ми се струва прекалено съмнителна.


Разликата за 5л туба е 15лв а не 41,40 нещо май си объркал разфасовките които си сравнявал или маслата.... :idea:

Сметни разликата между Проспийд и колегата от Пловдив, грам не съм се объркал. Освен това има разлика в етикетите на пловдивския Мотул и този от офиц. вносител. Нали не си мислиш, че някой работи без печалба?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отгово

Мнениеот Stivi » Пон 29 окт 2012 22:00


w_smith написа:
Stivi написа:
w_smith написа:Аз карам с Мотул специфик 505,01 на колегата от Полвдив, но мисля да взема от клуба. Нещо пловдивското ми се струва чак съмнително евтино. Разлика от 41,40 лв. ми се струва прекалено съмнителна.


Разликата за 5л туба е 15лв а не 41,40 нещо май си объркал разфасовките които си сравнявал или маслата.... :idea:

Сметни разликата между Проспийд и колегата от Пловдив, грам не съм се объркал. Освен това има разлика в етикетите на пловдивския Мотул и този от офиц. вносител. Нали не си мислиш, че някой работи без печалба?


Айде сега цъкни на двете линкчета и внимателно сравни цените,едното е от пловдивското другото от форумния магазин,ако после ми кажеш къде виждаш разлика от 41лв за тези ЕДНАКВИ масла ще те призная за магьосник mhihi Вече ако ти си намерил някъде някаква цена на Проспийд от 125лв за туба това си е твой проблем :idea:
http://bparts-bg.com/product/17/5w40-specific-505-01-5-litra.html
http://fanshop.vwclub.bg/motul-specific-vw-505-01-5w40-5l


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какво според вас е най-хубавото масло... въпроси, отговори..

Мнениеот hooligan_sk » Вто 30 окт 2012 10:00


Stivi написа:
w_smith написа:
Stivi написа:
w_smith написа:Аз карам с Мотул специфик 505,01 на колегата от Полвдив, но мисля да взема от клуба. Нещо пловдивското ми се струва чак съмнително евтино. Разлика от 41,40 лв. ми се струва прекалено съмнителна.


Разликата за 5л туба е 15лв а не 41,40 нещо май си объркал разфасовките които си сравнявал или маслата.... :idea:

Сметни разликата между Проспийд и колегата от Пловдив, грам не съм се объркал. Освен това има разлика в етикетите на пловдивския Мотул и този от офиц. вносител. Нали не си мислиш, че някой работи без печалба?


Айде сега цъкни на двете линкчета и внимателно сравни цените,едното е от пловдивското другото от форумния магазин,ако после ми кажеш къде виждаш разлика от 41лв за тези ЕДНАКВИ масла ще те призная за магьосник mhihi Вече ако ти си намерил някъде някаква цена на Проспийд от 125лв за туба това си е твой проблем :idea:
http://bparts-bg.com/product/17/5w40-specific-505-01-5-litra.html
http://fanshop.vwclub.bg/motul-specific-vw-505-01-5w40-5l



Официалната цена е тази на Проспиид и сравнението на колегата където има 41лв разлика е с нея. :да:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта