Зимни гуми Kleber - измама...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот stefan_doc » Пон 14 яну 2013 13:38


А сега да ви запозная с един случай, за да не се мине още някой като мене.
Приятел с Опел ми препоръча зимната гума на Kleber Krisalp HP. Разгледах неговата гума и сниманата шарка на сайта на продавача - съвпадаха. Поръчах си по интернет и съответно си закупих такива гуми, с монтаж на място.
Какво беше очудването ми, обаче, когато на следващия ден погледнах шарката и констатирах, че тя не е на Kleber Krisalp HP, а на Kleber Krisalp 3 - много стара шарка с посредствени, да не кажа лоши резултати на тестовете. Да, ама на гумата производителят е изписал Krisalp HP, което според мен е крайно некоректно и подвеждащо. Написах жалба до вносителя на Michelin чрез фирмата - продавач, но отговорът бил, че този размер 165/70/13 се произвежда само с тази шарка - което е истина, като обиколих другите магазини, ама на сайта на Kleber не е така - снимана е истинската шарка и дума не става за старата Krisalp 3.
http://www.kleber.fr/KleberFR/front/aff ... 2005140519
http://www.kleber.fr/KleberFR/front/aff ... 2005141007
Да, ама шарката при мен е тази: http://www.kleber-reifen.de/KleberDE/fr ... 59&lang=DE Линкът е стар, и сега неактуален.
Мислиш, че си купуваш голф 4, но се оказва голф 3...
Иначе гумите за сняг са добри, на мокро не съм карал достатъчно и са много, ама много шумни.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот stefan4o » Пон 14 яну 2013 13:44


Интернет е хубаво място човек да си напазари(евтино), но в случая с гумите си си вкарал автогол. Имал си вариант да отидеш на място в някоя гумаджийница (както си го сторил, но при свършен факт) и да видиш дали профилът им е като на снимката в нета, но не си го сторил. Не казвам, че си виновен или от сорта. Не ме разбирай погрешно. Предоверил си се на търговеца, за който пък едва ли е чак такъв голям проблем различната шарка.


stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот stefan_doc » Пон 14 яну 2013 13:51


Според мен вината е във фирмата производител - как може под новото име да предлага стария модел? Иначе фирмата продавач си продава каквото й доставят.


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот zmej » Пон 14 яну 2013 14:51


Няма измама.
Нормално е при различни размери гуми шарките да са различни.
Сниманата на сайта е 195/хх/15 и е разбираемо шарката й да е различна от тази на 165/70/13.
При BFG също има(ше) разлика в шарките при един и същ модел гуми в различен размер.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот Asko VW » Пон 14 яну 2013 15:29


Към автора : Колега, с цел да те успокоя малко, ще ти кажа следното :
1. Разлика в шарката при един модел, но в различните му размери, се среща и при други марки, за пример ще дам моите летни гуми - Унироял Рейнексперт, шарката при 195 и 185 (каквито са моите), при равни други размери, макар и малко, но се различава, на сайтовете на търговците масово беше качена снимка на 195-ците.
2. Без да омаловажавам значението на шарката, ще кажа, че много по-голямо значение има смеската от която е изработена гумата (има много китайчета, които успешно имитират шарката на класни гуми, но поведението няма нищо общо).
3. Ако си мислиш, че "истинската" шарка на НР е много по-тиха от тази на 3-ката, то вероятно се заблуждаваш (признавам с "истинско" НР не съм карал). Аз в момента съм с НР 2 (т.е. следващото поколение), а служебното Поло е с НР като твоето и да ти кажа моите не са по-тихи, на сух асфалт са си шумнички (на мен това не ми пречи).
Предвид казаното по-горе, бих те посъветвал да не се нервиш за такива неща :да:


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот Soze13 » Пон 14 яну 2013 15:41


Добрите зимни гуми са тихи на асфалт, много по-тихи от летните, каквито и да са. Бучи ли като булдозер, бягай бързо към гумаджията, каквато и да е шарката. Това означава, че каучука не е за зимна гума. С 3 мм грайфер на един Мишелин карах без проблем цяла зима около 3000 км и щях да се пребия на следващата с чисто нови Барум с "уникална" шарка :screwy


stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот stefan_doc » Пон 14 яну 2013 15:57


zmej написа:Няма измама.
Нормално е при различни размери гуми шарките да са различни.


Съгласен съм, че и при други марки гуми е така, може да има повече от една шарка на модел, но да кръстиш стария модел с името на новия и да го произвеждаш като такъв - това не приемам.
Пак повтарям сравнението - все едно под името Голф 4 да се пуснат по-малките двигатели и каросерията на Голф 3.

Последна промяна от stefan_doc на Пон 14 яну 2013 15:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот boqn92 » Пон 14 яну 2013 15:58


Soze13 написа:Добрите зимни гуми са тихи на асфалт, много по-тихи от летните, каквито и да са. Бучи ли като булдозер, бягай бързо към гумаджията, каквато и да е шарката. Това означава, че каучука не е за зимна гума. С 3 мм грайфер на един Мишелин карах без проблем цяла зима около 3000 км и щях да се пребия на следващата с чисто нови Барум с "уникална" шарка :screwy

За първи път срещам човек да оплюва Мишелин :applause:


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот azrod » Пон 14 яну 2013 16:08


boqn92 написа:
Soze13 написа:Добрите зимни гуми са тихи на асфалт, много по-тихи от летните, каквито и да са. Бучи ли като булдозер, бягай бързо към гумаджията, каквато и да е шарката. Това означава, че каучука не е за зимна гума. С 3 мм грайфер на един Мишелин карах без проблем цяла зима около 3000 км и щях да се пребия на следващата с чисто нови Барум с "уникална" шарка :screwy

За първи път срещам човек да оплюва Мишелин :applause:

Къде видя да ги оплюва ? Той казва, че със стари Мишелин не се е пребил, а с нови Барумки за малко да я свърши таа работа :horror:


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот Asko VW » Пон 14 яну 2013 16:08


Къде видя да ги оплюва, според мен ги хвали, че дори останали само с 3мм грайфер са се представили по-добре от нов Барум ? (или аз нещо не чета правилно).


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот Soze13 » Пон 14 яну 2013 16:45


Може и аз да не съм го написал разбираемо. Стари Мишелин с качествен каучук карах цяла зима без проблем, а на следващата с чисто нови Барум имах проблеми.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот golfer » Пон 14 яну 2013 16:58


Soze13 написа:Добрите зимни гуми са тихи на асфалт, много по-тихи от летните, каквито и да са. Бучи ли като булдозер, бягай бързо към гумаджията, каквато и да е шарката. Това означава, че каучука не е за зимна гума....

дооообре.... mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот boqn92 » Пон 14 яну 2013 17:22


Така е по разбираемо,и аз се извинявам аз съм с Мишелин алпин а4 195.65.15 и съм доволен от 3 години но догодина вече чисто нови. :beer


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот Soze13 » Пон 14 яну 2013 17:40


golfer написа:дооообре.... mhihi mhihi mhihi
Гледам "чуваш" ги нещата mhihi , я ми кажи кой каучук е по-мек, този за зимна или този за лятна гума?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми Kleber - измама...

Мнениеот myrshavija » Пон 14 яну 2013 17:47


golfer написа:
Soze13 написа:Добрите зимни гуми са тихи на асфалт, много по-тихи от летните, каквито и да са. Бучи ли като булдозер, бягай бързо към гумаджията, каквато и да е шарката. Това означава, че каучука не е за зимна гума....

дооообре.... mhihi mhihi mhihi
Чакай малко де, още никой не е написал, че сликовете са най-шумни от всички! mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта